HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 26.05.2015 07:24

wszystkim Mamom z HP życzę wspaniałych dzieci i jak najmniej z nimi problemów
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner Wt, 26.05.2015 18:13

Dziekuje :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB N, 31.05.2015 05:24

Teremi, dziekuje. :)
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 31.05.2015 11:11

pamiętaj, że jutro Dzień Dziecka :lol:
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Śr, 03.06.2015 15:24

A może ktoś tęskni za soczystą wiosenną zielenią?

Obrazek

Uściski!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 15.06.2015 18:51

to jednak najpiękniejsze miesiące - dzięki za zieleń
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Milord Wt, 16.06.2015 04:20

Obrazek
Avatar użytkownika
Milord
 
Posty: 10354
Dołączył(a): Cz, 26.08.2010 18:12

Re: HYDE PARK

Postprzez Arturovna Olga Wt, 16.06.2015 12:30

Pomalutku. Czekam na kawę do łożka, ale się chyba nie doczekam :)
Olga Anna
,,Bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie.
Ode mnie widać niebo przekrzywione (...)
A ja jestem, proszę pana na zakręcie.
Choć gdybym chciała-bym się urządziła (...)
Arturovna Olga
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 12.06.2015 22:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez jafina Pn, 22.06.2015 08:46

Ja co prawda dzieci nie mam, ale mój pies to jak takie dziecko :-)
Nawet specjalne akcesoria dla psa mu zamawiam aby miał co ze sobą zrobić.
jafina
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 17.06.2015 08:05

Re: HYDE PARK

Postprzez loskon Pn, 22.06.2015 10:43

cześć,
Wie ktoś może gdzie można poszukać oponi na temat pensjonatów? Chciałbym się wybrać nad morze i znalazłem w sieci pokoje blisko plaży w Władysławowie http://www.albatros.gda.pl/ jednak nie wiem jak tak naprawdę to wygląda... Jest jakaś stronka?
Sklep z winami który warto odwiedzać to :http://winotokaj.pl/content/8-wino-na-wesele robi wrażenie ta podstrona na pewno!
Ostatnio edytowano Pn, 22.08.2016 12:15 przez loskon, łącznie edytowano 2 razy
loskon
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 10.01.2015 13:53

Re: HYDE PARK

Postprzez Arturovna Olga Wt, 23.06.2015 00:39

Może Noclegowo.pl?
Olga Anna
,,Bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie.
Ode mnie widać niebo przekrzywione (...)
A ja jestem, proszę pana na zakręcie.
Choć gdybym chciała-bym się urządziła (...)
Arturovna Olga
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 12.06.2015 22:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez KAMIL N, 28.06.2015 02:40

Małgosiu M.
apropo wpisu do korespondencji,
dlaczego jest tam cytat Kardynała Dziwisza jako argument w dyskusji? dlaczego w świeckim Państwie Kościół Katolicki ma w jakikolwiek sposób wpływać na prawodawstwo? opinia jak najbardziej może być cytowana, ale jeśli już kościelny patriarcha mówi, "Mam nadzieję, że projekt ustawy zostanie poprawiony w Senacie RP, tak aby chronił i szanował godność i życie każdego poczętego dziecka" to jest to ingerencja i nacisk. Jeśli prezydent RP biegnie za kawałkiem fabrycznie stworzonego "ciała bożego" uginając się i traktując jak największą świętość to coś w tym Kraju nie działa tak jak powinno albo ktoś tu pomylił się z powołaniem. Słowa prof Zolla w ogóle nie uznaje za argument, gdyż jako człowiek, w mojej prywatnej sprawie, okazał się największym przeciwnikiem społeczeństwa i człowieczeństwa. Szanuje wybory Obywateli, niestety wybranie na Prezydenta gorliwego katolika oraz gorliwego wyznawcy Prawa i Sprawiedliwości uważam za jedną z najgorszych rzeczy jak wydarzyła się w ostatnich latach w Polsce i z pełną świadomością będę walczył z tym by ta partia nie doszła do władzy na jesieni. Mam nadzieję, że Twój wpis zawiera rzeczowe argumenty, które nie przytaczają katoliccy duchowni ani prezydent, który podczas pełnienia urzędu emanuje swoją wiarą, czego nie powinien robić, jako prezydent świeckiego Państwa. Oczekuję na wyjaśnienie sprawy in vitro, Twojej oceny, bez podpierania się argumentami Kościoła Katolickiego.
Najważniejsze to bujać w obłokach. (ROMAN POLANSKI)
KAMIL
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 27.02.2005 21:39

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 28.06.2015 09:47

Kamil, mój list do KJ był głosem przeciwko manipulacji, tj. przeciwko wypaczaniu sensu wypowiedzi poprzez zmianę jednego słowa lub przypisywanie słów komu innemu w celu wywołania określonej reakcji i wpływania w ten sposób na opinię publiczną. Jestem przeciwna temu, aby z góry narzucano ludziom jak mają myśleć, jestem za tym, aby opisywać rzeczywistość prawdziwie, tak aby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie. Na wykazanie tego mechanizmu manipulacji oraz potwierdzenie tego, że przytoczone przez KJ słowa nie odpowiadają faktom, zamieściłam stosowne wypowiedzi, nie jako argument w dyskusji o in vitro, ale jako argument w dyskusji o manipulacji. Utożsamianie treści tych wypowiedzi i zawartych w nich opinii z moim własnym zdaniem jest nadużyciem. W ten sposób chciałam również pokazać, że sprawa in vitro jest o wiele bardziej skomplikowana, niż to przedstawiła KJ. Dokonywanie uproszczeń w takim przypadku jest również rodzajem manipulacji.

Mój list to był również głos przeciwko dyskryminacji, podsycaniu podziałów, wzniecaniu lęków, uprzedzeń, przeciwko stereotypowemu myśleniu. Nie rozumiem jak można domagać się szacunku i tolerancji dla jednych, odmawiając jednocześnie tego samego innym, szydząc przy tym z nich i wyśmiewając ich. I to w państwie rzekomo demokratycznym, aspirującym do państwa nowoczesnego i postępowego.

Ciekawe jest to, że ja w ogóle nie zajęłam stanowiska w sprawie in vitro, nic nie napisałam o tym, czy i jakiego jestem wyznania, jaki jest mój stosunek do homoseksualistów i wychowywania przez nich dzieci, kto jest dla mnie autorytetem i w czym. Jeśli mimo to już mi się oberwało od pana Krzysztofa, którego nie znam i który mnie nie zna, ale jakże pięknie już mnie zaszufladkował, i nawet od Ciebie, którego znam, to tym bardziej nie mam zamiaru mojego stanowiska tu publicznie przedstawiać.

Polska jest krajem różnorodnym i żyją w niej różni ludzie. Mnie to nie przeszkadza o ile przestrzegane jest prawo. Każdy, kto ma prawo wyborcze ma prawo wpływać na to, jaki ten kraj jest i będzie.Tak jest w demokracji. Różne środowiska mają swoich przedstawicieli, którzy u rządzących upominają się o ich prawa. Katolicy są reprezentowani przez Kościół. Wszystkie środowiska razem wzięte czyli po prostu obywatele, są reprezentowane przez parlamentarzystów, których sami wybieramy (zauważ, że duchowni nie zasiadają w Sejmie ani w Senacie).

Mnie osobiście to straszenie PISem i kościołem itp.. naprawdę bawi:-) W każdej normalnej europejskiej demokracji jest czymś zupełnie naturalnym, że raz rządzą jedni, raz drudzy, a opozycja jest traktowana jako polityczny oponent, z którym prowadzi się merytoryczne spory, a nie jak wróg wszystkiego dookoła, którego trzeba zwalczać wszelkimi możliwymi sposobami. I powtórzę to zawsze bez względu na to, kto nią jest czy będzie. A kościół? Niedawno media donosiły, że prezydent Obama modlił się w jakimś sanktuarium. A czytałeś może treść depeszy gratulacyjnej od kanclerz Merkel dla Andrzeja Dudy? Życzę Panu szczęścia, sukcesu i Bożego błogosławieństwa w pełnieniu pańskiego urzędu. Jakoś nie słychać słów oburzenia czy krytyki. Może warto zatem zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, spojrzeć na to z góry. Z góry lepiej widać. I nie musi to być Jasna Góra :lol:

Pozdrawiam wszystkich.

P.S. Prezydent Komorowski też jest katolikiem, media niejednokrotnie pokazywały go jak się modli, a nawet jak przyjmuje komunię. Nie przeszkadzało Ci to przez pięć lat? Mnie nie. Nie czuję się kompetentna oceniać stopień gorliwości katolickiej prezydenta Komorowskiego czy prezydenta elekta Dudy.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez sonja N, 28.06.2015 11:04

Dzień dobry. Przechodziłam to wpadłam na chwilkę. Jak już jestem, to się wypowiem.

KJ jak zwykle zakręcona i pośpieszna, napisała skrótowo i chyba nie całkiem od czapy "PIS mówi że jak dojdzie do władzy to to usunie. Że In vitro to grzech przeciwko Stwórcy." Usunie, czy zmieni diametralnie, nie bądźmy upierdliwi, gdy pisze się notkę na szybko, nie rozmyślając nad nią pól nocy, starannie dobierając słowa, pisząc "na brudno" i wielokrotnie korygując. To przecież nie KJ :)

Nie można sprzeciwiać się manipulacji samemu stosując manipulację wybierając takie a nie inne cytaty, wypowiedzi. Dobór cytatów, podpieranie się takimi czy innymi opiniami, trochę świadczy o poglądach i nie ma co się tutaj certolić i chować za bezstronnością i prywatnością poglądów, których publicznie nie ma się ochoty przedstawiać.


Inne wypowiedzi mogą, moim zdaniem, usprawiedliwić, jeśli w ogóle potrzebne jest usprawiedliwianie wpisu KJ w jej dzienniku, na forum, które zawsze było tutaj nazywane, cytuję: "Jej domem", w którym ma prawo pisać co chce, nawet jeśli czasami zaprzecza samej sobie.

Karczewski zapowiedział, że jeśli PiS przejmie władzę, to zmieni tę ustawę. – Zmienimy tak, żeby nie można było zamrażać zarodków i tak, żeby związki partnerskie nie mogły korzystać z metody – podkreślił.
http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/sz ... 55026.html

"zauważ, że duchowni nie zasiadają w Sejmie ani w Senacie" niby nie, ale dobrotliwie karcą, grożą paluszkiem jak pan ksiądz Józef Kloch w linku powyżej.
Avatar użytkownika
sonja
 
Posty: 17740
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 23:50
Lokalizacja: z szarości ...

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 28.06.2015 15:56

Sonja pozdrawiam.W sprawie invitro uwazam ze jest to tzw.zlo konieczne dla starajacych sie o dziecko.Jezeli mozna w ten sposob uszczesliwic ludzi , powinno byc .Jestem katoliczka ale uwazam ze invitro jest szansa dla wielu rodzin. Pozdrawiam wszystkich
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 28.06.2015 20:20

Droga Soniu, Druhny, Wysoki Kredensie!

Pozwól, że zanim się pokłócimy, uczczę tę wiekopomną chwilę Twojego powrotu na łono HP symboliczną lampką szampana, aby tradycji stało się zadość :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Odezwę się wkrótce bo sprawy. Fajnie, że się odezwałaś!

Reniu, pozdrawiam mocno!!!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez szocik Wt, 30.06.2015 11:09

Ja nie mam zdania powiem szczerze, tak jak słyszę o in vitro to zastanawia mnie czemu nie można za jednym razem dwóch problemów rozwiązać, czyli starających sie o dziecko rodzicow i dzieci szukające rodziców w domach dziecka? http://skupautpomorskie.net/ zapraszam serdecznie na stronę internetową.
Ostatnio edytowano Pt, 03.07.2015 22:14 przez szocik, łącznie edytowano 1 raz
szocik
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt, 30.06.2015 11:06

Re: HYDE PARK

Postprzez Julcia Wt, 30.06.2015 13:33

Czy ktoś z was wie czy w Novadentica warto zrobić sobie implanty zębów łódź ? Słyszałam, że jest to dobry stomatolog, więc myślę, że zrobi to porządnie.
Julcia
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 30.06.2015 13:29

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 30.06.2015 18:35

kto nie dotarł na koncert Tango Extremo niech żałuje - Małgosiu dziękuję za wszystko - od koncertu po spotkanie z Tobą - Wami i oczywiście ciasteczka
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez qrczaks Cz, 02.07.2015 08:37

Przyjechała teściowa i pyta zięcia:
- Co to było takie czarne na patelni? Ledwie co to doszorowałam!
- Powłoka teflonowa, mamo
qrczaks
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 25.06.2015 17:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne