Zmierzch długiego..(środa)

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Zmierzch długiego..(środa)

Postprzez amc Cz, 20.06.2013 15:49

Pani Krystyno,

ja wiem że Pani lubi komedie
i że Pani się świetnie w nich prezentuje
<czego koronnym dowodem jest SV i ile razy była grana..>
ale jest Pani fantastyczną aktorką dramatyczną Obrazek
a ja tak lubię się "dosmucić" (patrz. niżej)
Czy jest może szansa żeby Pani grała te "poważne" / "smutne" ?
<Proszęęęę!!!! grać!!!!>
Może jakiś nowy "smutny" w planie? :D
Czy już tylko komedie i farsy się dobrze sprzedają?


AMC

ps.

Dwie twarze kobiety po czterdziestce

CZTEROKROTNIE wystąpiła w Szczecinie pierwsza gwiazda polskiego ekranu, a przy tym znakomita aktorka dramatyczna - Krystyna Janda. Zagrała role dwóch przeciwstawnych sobie typów kobiet po czterdziestce, czyli w "swoim" wieku, demonstrując niezrównane rzemiosło sceniczne. Ktoś może się oburzyć na słowo rzemiosło, ale to ono właśnie, doprowadzone go perfekcji jest zdolne przykuć na ponad dwie godziny uwagę kilkuset ludzi. Każdy z nich zapłacił za magię nazwiska ponad 200 tys. zł i to jej rzemiosło sprawiło, że nikt nie żałował.

Na przejmujący, melancholijny spektakl według Simone de Beauvoir "Kobieta zawiedziona" powinni się byli wybrać raczej ludzie pełni inicjatywy, o silnej konstrukcji psychicznej, optymiści by się nieco d o s m u c i ć, wyszlachetnieć. Na drugi -"Shirley Valentine" - raczej ludzie cisi, nadwrażliwi, nieśmiali, by nauczyć się jakże prostej, ale zarazem jakże trudnej sztuki życiowego optymizmu i zaradności. Tymczasem na oba przyszli i jedni, i drudzy.


"Dwie twarze kobiety po czterdziestce"
J. Ławrynowicz
Kurier Szczeciński nr 232
30-11-1994
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmierzch długiego..(środa)

Postprzez Krystyna Janda Pt, 21.06.2013 05:28

Pozdrawiam. Dobrego lata. Dziś gram "wesołe" Ucho Gardło nóż, wczoraj grałam jeszcze weselszy "Zmierzch.." a w sobotę i niedzielę upiornie już wesołą " Bałą bluzkę".
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja