wolność

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

wolność

Postprzez mamma N, 11.12.2016 11:55

Droga Pani Krystyno,
przeczytałam ostatni wpis o spektaklu "Danuta W.", a potem w milczeniu przyglądałam się literom, które po chwili zaczęły rozpływać się przed oczami.
Zawsze w piątki chodzę na fizjoterapię z moją córcią. Fizjoterapeuta to bardzo miły człowiek, mniej więcej w moim wieku, ojciec pięciorga dzieci. Podczas gdy moja mała wyginana jest na wszystkie strony, my rozmawiamy na różne aktualne tematy. Ostatnio tematem jest nowy prezydent USA i jeszcze nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek z kim rozmawiam powiedział- świetny wybór! Wręcz przeciwnie. Fizjoterapeuta ma podobne spojrzenie na sprawę.
W pewnym momencie naszej rozmowy, spojrzał na mnie i powiedział:
- Ale u was też rządzi ten zwariowany Kaczyński ( tłumaczenie dosłowne).
Do licha! -pomyślałam sobie, przecież on mówi o MOJEJ POLSCE! Odezwała się we mnie lwica.
- Przecież to nie ON u nas rządzi.
- A kto?- spojrzał na mnie zdziwiony.
- Mamy premiera i prezydenta i w ogóle cały rząd - zatoczyłam ręką koło, właściwie nie wiem po co, chyba po to, żeby nadać ważności własnym słowom.
- Nie znam- fizjoterapeuta zamyślił się- a kim oni są?
Spojrzałam na niego i pierwsze, co przyszło mi do głowy, to było słowo - pomazańcy, ale tego przecież nie mogłam powiedzieć, bo człowiek przede mną stojący pewnie puknął by się w czoło. Poza tym, nawet nie wiedziałabym, jak to przetłumaczyć. Tak mnie ta sytuacja rozbawiła, że nie odpowiedziałam nic, tylko się roześmiałam. No bo co miałam powiedzieć?
W Polsce coraz więcej pomazańców. Tylko nie wiem, czy to nie są przypadkiem przebierańcy. Kościół sterowany przez jednego człowieka, o którym można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że jest księdzem. Świątynie, w których coraz mniej jest Boga i miejsca dla ludzi, takich jak ja.
Telewizja publiczna nie transmituje tak ważnego wydarzenia, jakim jest rozdanie europejskich Oskarów, tylko dlatego, że prowadzący galę podpadł władzy. Tak wygląda życie w dzisiejszej Polsce, na eliminacji wrogiego elementu, wszędzie.
I to jest właśnie ta wolność, o której prezes Kaczyński mówił wczoraj na kolejnej miesięcznicy smoleńskiej.
Jak Europa ma uwierzyć, że w Polsce demokracja ma się dobrze?
Pozdrawiam bardzo serdecznie, Anita.
mamma
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt, 08.11.2016 11:39

Re: wolność

Postprzez Krystyna Janda N, 11.12.2016 18:41

Pani Anito wszystkiego dobrego dla Pani, Córeczki , pana Fizjoterapeuty. Dobrego roku 2017 . Serdeczności.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron