Dziękuję za Toskanię

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Dziękuję za Toskanię

Postprzez Zosia.sanejko N, 10.07.2016 08:49

Pani Krystyno,
I znów spędziłam z Panią czas w mojej kochanej Toskanii czytając książkę wywiad-rzekę pt " Pani zyskuje przy bliższym poznaniu". I wspaniale było obcować nie tylko z Pani światem ale też z pięknym słowem jakim Pani ten świat opisuje. A ja do tego jestem Pani wdzięczna za Toskanię. Mój mąż nie dawał się latami namówić, bo Toskania to wzgórza a on chce żeby była woda :) I w Pani opisach wakacyjnych pobytów znalazłam morze, lasy piniowe i plażę. A zatem Toskania musi mieć część nadmorską !!! I tak trafiłam do Maremmy. Od 11 lat wynajmujemy latem domek na wsi pomiędzy Castiglione della Pescaia i Marina di Grosseto. To się stało naszym ukochanym magicznym miejscem, rajem ciszy, czytania książek, słuchania Scarlattiego, zapachu pinii i dobrego wina :) Dziękuję. Oprócz tylu wspaniałych wzruszeń jakich Pani dostarczyła nam swoim wielkim aktorstwem jeszcze i ta Toskania :) i kiedy w książce opowiada Pani o Grosseto i ulubionym Castiglione to już nie mogłam się oprzeć żeby nie napisać :) jeżdżąc po naszej okolicy zawsze się zastanawiam gdzie jest to Pani miasteczko, gdzie ta kawiarnia Polipo, czy to Talamone, czy Principina a Mare.. . ? Pozdrawiam Panią najserdeczniej z La Canova tuż obok Castiglione :) z ostatniego Pani posta wnoszę że tym razem jesteśmy tu w tym samym czasie :) polecam rybną restaurację na samej plaży o nazwie "Fiumara" , zna ją Pani ? Zofia Sanejko
Zosia.sanejko
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 10.07.2016 08:39

Re: Dziękuję za Toskanię

Postprzez Krystyna Janda N, 17.07.2016 06:53

Tak! Byłyśmy obok. My trochę wędrujemy, to tu to tam. W tym roku w Castiglione. Czarowne miejsca, bardzo mnie Pani ucieszyła tym listem. Następnego roku odwiedzimy i Państwa zakątki. Serdeczności i pozrdowienia. .
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja