Prapremiera Dreszczowca w Poznaniu

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Prapremiera Dreszczowca w Poznaniu

Postprzez NorbertS Wt, 27.10.2015 09:33

Droga Pani Krystyno,

Parę słów, na świeżo po wczorajszej „Prapremierze Dreszczowca” w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wszyscy aktorzy zasługują na duże brawa :lol: , ale ja wyróżniam dwie kreacje szczególnie.

Moje nowe „objawienie” sceniczne :shock: – to p. Izabela Dąbrowska , która w roli pani dziekan jest jak czekoladowe jajko kinder suprise (celowo użyłem amerykanizmu słownego, żeby nie powielać tego słowa tuż za chwilę) :P : zaskakująca i dużą niespodzianką w swojej roli/graniu :!: .
Do tej pory, nie miałem okazji poznać gry p. Izy na scenie i na żywo. Jest świetna. Oby więcej takich ról i możliwości rozwijania talentu p. Izy w teatrach KJ.

Kreacja numer dwa: w świetności gry jest również pan Maciej Wierzbicki w roli lokaja :!:. Kolejny raz widzę, że jest to aktor bardzo plastyczny, grający mimiką twarzy, budujący swoją postać w taki sposób, żeby była śmieszna i zapamiętana.

Do tego, pomysłowa scenografia :idea: . Niby taka prosta w wykonaniu, ale z ciekawymi rozwiązaniami scenicznymi (przejściami, zapadkami, itd.)
Proszę przekazać ukłony i pozdrowienia p. Grzegorzowi Warchoł, za wyreżyserowanie spektaklu :mrgreen: .

Na zakończenie dodam, że z niecierpliwością :oops: czekam na Pani występ w roli Callas w Poznaniu w Teatrze Wielkim :D .

Z głębokimi ukłonami,

NS.
NorbertS
 
Posty: 19
Dołączył(a): Śr, 29.04.2015 12:57

Re: Prapremiera Dreszczowca w Poznaniu

Postprzez Krystyna Janda Cz, 05.11.2015 05:08

Bardzo Panu dziękuję. "prapremiera dreszczowca" jest bodaj moim ulubionym u nas spektaklem, pani Iza Dąbrowska właśnie jest w próbach będzie grała w " Udając ofiarę', spektakl , który w tej chwili reżyseruję w och-Teatrze, pan Wierzbicki , gra i nas w wielu spektaklach, i będzie robił nową rolę w "Nosie" Gogola w Och-Teatrze, wiosną.
Pozdrawiam serdecznie. Zapraszam zawsze.Do zobaczenia na Callas.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron