#Witam

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

#Witam

Postprzez #Natalia Cz, 24.09.2015 21:06

Kochana Pani Krystyno, zdecydowałam się napisać wiadomość na "forum", bo pragnę Pani podziękować.

Mam 19 lat i trzy lata temu zostałam czytelniczką Pani bloga. Trafiłam na niego całkiem przypadkiem, ale z chwilą czytania zamieszczanych przez Panią wpisów zmieniłam swoje nastawienie do życia, dosłownie.

Zmobilizowała mnie Pani do tego, by coś zmienić w swoim życiu, aby wyzbyć się z niego nudy i monotonii. Stałam się osobą pewną siebie, nauczyłam się bronić własnych poglądów, ale przede wszystkim otworzyła Pani moje serce na sztukę. Wcześniej wizyty w teatrze, czy galeriach malarstwa lub innych miejscach kultury były w moim życiu uzależnione od szkolnych wyjazdów. Dziś wszystko się zmieniło. Kocham spędzać czas na dobrym filmie w kinie, czy na spektaklu w teatrze. A na wyjazdy wakacyjne wybieram miejsca gdzie mogę wypocząć, ale i zaczerpnąć obcych kultur. Od Warszawy dzieli mnie sporo kilometrów, ale we wrześniu pozwoliłam sobie na spektakl w" Ochu", który mnie zachwycił. Pani jako Maria Callas, to dla mnie prawdziwie mistrzowska gra. Dziękuję Pani za ten spektakl. Myślę, że z wielką chęcią zawitam niedługo po raz drugi na widowni jednego z Pani teatrów.

Wiem, że zmiany jakie dokonały się w moim życiu to w pewien sposób Pani zasługa. Nie chodzi włącznie o wpisy na blogu, ale przede wszystkim o to w jaki sposób potrafi Pani pisać o swoich pasjach, teatrze, sztuce. Czytelnik zaczyna wtedy analizować swoje życie i chcieć coś w nim zmienić (ja tak miałam). Co więcej potrafi Pani mobilizować do pracy. Ostatnio miałam dużo wolnego czasu i zaczęłam pisać wiersze, co wcześniej było dla mnie nie do pomyślenia (samo czytanie poezji w szkole było dla mnie męczarnią).

Dziękuję Pani za wszystko co Pani robi dla nas, widzów Pani spektakli oraz czytelników Pani bloga. Jest mi niezmiernie miło, że mogłam dzisiaj napisać o zmianach jakie zaszły w moim życiu, które to zmiany w pewien sposób sprowokowała właśnie Pani. Myślę, że jestem dowodem na to, że Pani twórczość oraz komunikacja z czytelnikami wpływa bardzo pozytywnie na życie, jeżeli ktoś potrafi to prawdziwe dostrzec i docenić.

Niech puentą mojej wiadomości będą wypowiadane przez Panią słowa, które do tej pory brzmią w mojej głowie: "Wierzę, że wybierając sztukę przyczyniamy się do tego, żeby ten świat stawał się piękniejszy i lepszy". I niech tak pozostanie:)


P.S. Nie chcę, by pomyślała Pani, że ta wiadomość to tylko puste słowa jakieś nastolatki, otóż wszystko co napisałam jest prawdą, na dowód tego chcę przesłać Pani jeden moich wiersz. Nie wiem czy moja "pisanina" przypadnie pani do gustu, ale jednak zaryzykuję. Jeszcze raz Pani dziękuję i pozdrawiam baaaardzo gorąco, prosto z serca. Dużo uśmiechu Pani Krystyno, na każdy dzień:)

Czekam

Kryję się za pozorami,

Czekam o brzasku słońca

I za horyzontem wypatruję.

Czasami schwytam chwilę,

Pełzam z nią radośnie.

Wyprzedzam drwinę tych,

Co przeszli gdzieś na drugą stronę.

I wciąż czyham na te dni

Kiedy zagości u mnie

Uśmiech.

Dobrej nocy
#Natalia :)
#Natalia
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz, 24.09.2015 15:04
Lokalizacja: Toruń

Re: #Witam

Postprzez Krystyna Janda Wt, 29.09.2015 05:09

Miła Pani! Proszę Pani! Jaki to piękny i ważny dla mnie list! Tak dziękuję ze go pani napisała! Po takim liście wszystko co robię ma inny sens, ma sens bardziej.
Mam nadzieje że nie zawiedzie się Pani na sztuce i artystach, że nigdy się Pani od tego nie odwróci i już zawsze będzie to dla Pani ważne, będzie elementem życia. Całuje mocno w dziewiętnastoletnie czoło. Szczęścia ze sobą i ze sztuką życzę.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja