o roznicy miedzy sprawiedliwoscia europejska i amerykanska

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

o roznicy miedzy sprawiedliwoscia europejska i amerykanska

Postprzez mirka N, 19.07.2015 21:00

Pani Krystyno,
ciesze sie ze miala Pani udany urlop, milo czyta sie o problemach wakacyjnych typu "oddalajacy sie sprzedawca latawcow". Wiesci z Polski rzeczywiscie ponure, ale dla "pocieszenia" dodam, ze na calym swiecie aktualnie rzeczy nie ida w dobrym kierunku ( Grexit, zalew Europy przez Islam i przesladowanie chrzescijan na Bliskim Wschodzie, zalew US przez nielegalnych imigrantow z Am. Centralnej).

Jestem w Long Beach na wakacjach, z powodu chwilowego unieruchomienia przegladam tutejsze wiadomosci, i z rozlicznych lokalnych nieszczesc wpadly mi w oko rewelacje o Billu Cosbym, tutejszym komediancie pochodzenia Afro-American.
Obecnie ma ok. 70-80 lat, byl jednym z pierwszych czarnych aktorow ktory w latach '70 przebil sie do masowej publicznosci bialej, w dlugoletnim sitcomie "Cosby show" przestawiajacym codziennne klopoty rodziny amerykanskiej klasy sredniej, rodzice-lekarze i kilkoro dzieci ( czyli b. pozytywny model).

//ps. dla ciekawych tematu zalaczam jako PS link do szczegolowego spisu wyczynow czarnego Casanovy dla ubogich:
http://www.vulture.com/2014/09/timeline ... cosby.html
( ten PS powinien byc na koncu postu, ale pisanie z iPada nie pozwala mi na dopisanie poprawki na koncu postu)//

Od wielu lat chodzily sluchy ze podczas calej swojej kariery wykorzystywal seksualnie mlode kobiety ze swojego otoczenia, ostatnio coraz czesciej pojedyncze kobiety wystepowaly publicznie z oskarzeniami -- szybko wygaszanymi przez specow od PR oplacanych przez Cosby'ego. Od ub. roku nastapil zwrot -- wysypal sie worek z oswiadczeniami ofiar, i nic nie daja proby oplacenia ich milczenia, a juz zupelnie nie daloby sie sprawy zamiesc pod dywan pod haslem "to bylo dawno temu, i pan Cosby jest szanowanym obywatelem ktory swoimi zaslugami zmazal ew. winy, poza tym ma teraz rodzine i nie mozna go krzywdzic wracaniem do przeszlosci".
Tak mi sie skojarzylo to ze sprawa Romana Polanskiego, ktory byl w Polsce przyjmowany jako "gosc honorowy", aktorzy polscy zas prawie jednoglosnie wypowiadali sie z oburzeniem o "fiksacji amerykanskiego wymiaru sprawiedliwosci" na biednym Polanskim.
Prosze przeczytac komentarze pod streszczeniem aktualnego stanu rzeczy w sprawie Billa Cosby'ego, jakze inne od polskiego (europejskiego ?) wspolczucia dla sprawcy i oskarzania ofiar o wyciaganie spraw z przeszlosci:
http://www.vulture.com/2015/07/more-cos ... ition.html


Mirka
mirka
 
Posty: 37
Dołączył(a): Cz, 05.07.2012 20:01

Re: o roznicy miedzy sprawiedliwoscia europejska i amerykans

Postprzez Krystyna Janda Śr, 29.07.2015 05:46

No cóż, koloryt lokalny , ale to coś więcej. Ukłony wysyłam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja