Słów kilka...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Słów kilka...

Postprzez ada1972 Pt, 27.02.2015 17:32

Szanowna Pani Krystyno,

Wydarzenia przeplatają się w szybkim tempie. Codzienność niesie ze sobą chwile ważne lub całkiem zwykłe. Zmiany mniej lub bardziej istotne. W wichurze tego wszystkiego znalazłam chwilkę, by podzielić się tym, co ważne w naszej kulturze ostatnio. Miło mi, że do łask powrócił Teatr Telewizji. Z ogromną przyjemnością zasiadam przed telewizorem, by raz jeszcze przypomnieć sobie znane mi już obrazy. Mam wtedy wrażenie, że cofam się w czasie. Ciepłe uczucie. Wśród propozycji dwa spektakle z Pani udziałem – Zazdrość i Boska. Za chwilę po przebudzeniu w radio miła informacja – Oscar dla Idy. Duma i radość. Tak naprawdę to pierwszy Oscar dla polskiej produkcji i w kategorii filmu nieanglojęzycznego. Kiedy słuchałam tej wiadomości, przed oczyma ukazał mi się p. Andrzej Wajda – laureat Oscara za całokształt twórczości. Wiem też, że Człowiek z żelaza był także nominowany do tej nagrody, ale „starania” naszych ówczesnych władz sprawiły, że film został wycofany z konkursu. Tym razem Idzie się udało. Wprawdzie miałam promyk nadziei, że może tym razem Oscar będzie po naszej stronie, ale przeważała myśl, żeby nie obiecywać sobie zbyt wiele, zatem informacja o nagrodzie sprawiła, że poczułam radość i dumę.

Serdecznie Panią pozdrawiam,

Ada Pasiniewicz
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Słów kilka...

Postprzez Krystyna Janda Pt, 27.02.2015 22:58

Pan Ado, dziękuję za list. Miło. Dziś widziałam pan Andrzeja Wajdę , składałam urodzinowo, bo mnie w dniu O nie będzie w Polsce. Cieszy się z "Idy". Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja