Dzięki Bogu, był ktoś taki jak Osiecka

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Dzięki Bogu, był ktoś taki jak Osiecka

Postprzez igulec33 Cz, 26.02.2015 21:14

Kochana Pani Krystyno,
Pani gra teraz "Białą bluzkę", a ja skończyłam dziś czytać "Ćmę" (lub - jeśli ktoś woli tytuł zastępczy - "Stworzonko") Osieckiej. Siedziałam nad książką do trzeciej w nocy, od samego rana uczelnia, potem teatr, zajęcia z dzieciakami, znów przelotem teatr i lekcja włoskiego. Zaszyłam się na moment - w tym całym harmidrze - za mijanym kościołem i czytałam niecierpliwie, bo ciekawość nie pozwalała poczekać mi do nocy, a stron zostało niewiele. Dech mi zaparło przy ostatniej stronie, tramwaj właśnie nadjeżdżał, więc puściłam się biegiem i... książka wpadła wprost w błoto, ubłociła się pięknie-niepięknie. Chyba będę musiała odkupić ją z biblioteki, ale nie ubolewam nad tym specjalnie. Tak mnie w sobie rozkochała, że i tak bym ją kupiła, a obłocona niesie za sobą dodatkową historię. Czy Osiecka nie jest mistrzynią słowa? Czytając jej listy do Przybory płaczę rzewnie (choć - jak mawia moja mama - mnie doprowadzić do płaczu jest trudniej niż trudno), a czytając "Ćmę", odnalazłam siebie - choć urodziłam się dopiero po tym jak Elżbieta/Krystyna już się zdążyła ze swoim życiem uporać (niedobre to słowo, ale chwilowo brak mi sił szukać innego).
Sięgam po 700 stron jej poezji i na oślep szukam wierszy. Nie wiem czy Pani wie, ale 21-ego marca jest Światowy Dzień Poezji. Zachciało nam się recytować poezję, a mnie się mocno zachciało Osieckiej, więc losuję to, co wyrecytuję, bo wybrać się nie da. Wylosowałam "Cudowną chwilkę" i chyba lepiej trafić nie mogłam! "
Zupełnie nie wiem skąd ode mnie dla Pani tyle słów, może mało "na temat", ale jak to pięknie, że ta Osiecka wciąż żyje! Jak to pięknie, że gra Pani tę "Białą bluzkę" setki razy! Proszę grać jak najdłużej, życzę tego wszystkim :)
Pozdrawiam,
Elżbieta/Krystyna,
a tak naprawdę - Iga
nad życie: życie i teatr.
igulec33
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr, 27.11.2013 22:03

Re: Dzięki Bogu, był ktoś taki jak Osiecka

Postprzez Krystyna Janda Cz, 26.02.2015 23:25

Tak, zastanawiałyśmy się czy nie zrobić Ćmy. Ciekawe czy powstanie w rezultacie film fabularny o Agnieszce, bo wciąż o tym słysz e, co jakiś czas ktoś próbuje napisać scenariusz, spotka się z nami , którzy Ją znaliśmy. Bardzo bym chciała, choć to co napisała i tak jest najbardziej wymowne. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja