Nie tylko o kocie słów kilka...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Nie tylko o kocie słów kilka...

Postprzez ania1323 So, 09.08.2014 23:26

Droga Pani Krystyno,

niewiele jest tekstów, które tak, jak Pani zapiski w Dzienniku, już od lat mnie urzekają.
Jest faktem, że chyba nikt dotąd trafniej i prawdziwiej od Wisławy Szymborskiej nie napisał o kocie http://www.youtube.com/watch?v=HtzS8_63cRM,
ale...
po dzisiejszym Pani wpisie utwierdziłam się w przekonaniu, że mało kto potrafi tak celebrować życie jak Pani! W całej jego rozciągłości...


Czytam ostatnio listy Marka Hłaski, zebrane i opracowane przez Andrzeja Czyżewskiego. W jednym z nich, 01 maja 1959r. z Tel Awiwu do Agnieszki Osieckiej, Hłasko m.in. pisze:

"Co do mnie, to wiedz, że jestem zawsze taki sam, i że to, że nie wyrwałem Cię na siłę z Twojego pokoiku z białym telefonem i kotem Bamboszem - jest jedną rzeczą, której żałuję naprawdę, bo wszystko inne, Bogiem a prawdą, da się jakoś wytrzymać.(...)"


Obrazek

Pozdrawiam gorąco, powodzenia jutro na Gali "Atelier"!
Ania Mrożek


PS. O mojej diabelskiej, czarnej kotce, która od wielu miesięcy nie pozwala mi spać, ostatnio w nocy fascynuje się klawiszami na organkach, a przy śniadaniu wynagradza mi wszystko w dwójnasób, już nie będę się rozpisywać. Bo nie starczyłoby na to czasu i cierpliwości, Pani i mojej.
Jest kochana i..dobrze, że jest!
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: Nie tylko o kocie słów kilka...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 11.08.2014 22:23

Dziękuję. Wszystkiego miłego i kociego..
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek

Re: Nie tylko o kocie słów kilka...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 11.08.2014 22:23

Dziękuję. Wszystkiego miłego i kociego..
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja