Wolność...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Wolność...

Postprzez ania1323 Pn, 02.06.2014 23:41

Droga Pani Krystyno,

gratuluję wyróżnienia w plebiscycie "Ludzie Wolności"!

Pozwolę sobie przytoczyć jeszcze Pani inne wymowne słowa na temat Wolności przy okazji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii":


„Historia najnowsza Polski to przede wszystkim wielka zmiana. Wielka zmiana. A ta zmiana to Wolność. Nikt, kto nie zaznał „nie-wolności”, nie jest w stanie wyobrazić sobie, co to za życie. Często nie tyle dramatyczne, co w „upodleniu” i z brakiem perspektyw. Zmiana, która rozegrała się dzięki „Solidarności” na naszych oczach, na oczach mojego pokolenia, jest nieprawdopodobna. Dziś czuję się osobą suwerenną, żyję w Polsce wielkich możliwości i wszelkich szans. Mam uczucie, że wszystko zależy ode mnie, moje życie, mój los, sprawy, którymi się zajmuję, to tylko mój wybór. Otworzyłam Fundację, stworzyłam dwa teatry, tworzę bez kontroli cenzury i jestem wolna. Mam 60 lat, przeżyłam 40 lat w Polsce „nie-wolnej”. Nigdy o tym nie zapominam. Nie zapomnę i nie chciałabym, żeby ktokolwiek zapomniał.”

źródło: http://olimpiadasolidarnosci.pl/wspieraja-nas/


Pani wyróżnienie ma nie tylko wymiar historyczny w kontekście 25 lat wolnej Polski, ale także, a może przede wszystkim, ludzki.
Bo czym jest tak naprawdę Wolność "w wydaniu" Krystyny Jandy?
Dla mnie każdą tą niezwykłą kobietą, która o nią walczy, broni jej lub próbuje ją odzyskać i opowiada ze sceny i z ekranu swoją - czasami nieprawdopodobną, a czasami zupełnie zwykłą - historię.

Agnieszką, Elżbietą, Tonką, Shirley, Florence, Ewą, Krystyną, Agatą, Antoniną...Danutą itd...


Za wieloletnie wzruszenia i doświadczanie wolności, bardzo dziękuję.
Ania M.
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: Wolność...

Postprzez Krystyna Janda Wt, 03.06.2014 08:40

Nie pamiętałam ze tak to formułowałam, dziękuję za przypomnienie i za interpretacje . bardzo, bardzo dziękuję. A teraz życzę nam dalszych lat w tym duchu...Serdeczności i najlepsze życzenia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron