............. /Margines.........

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Wt, 21.01.2014 03:28

Teremi - nie uchodzi, no nie uchodzi ...tak ponaglać,
aaaa i tak masz szczęście, że się oddaliłam, nie po zapałki, a tylko po kawę:):), więc będzie cd

a tak na marginesie, gdyby nie AO, gdyby nie moja miłość do żółtej piłeczki, nie zabrałabym Ciebie/Was do tego magicznego miejsca, czyli wniosek - AO trzeba kochać:) - mimo taaakiej nudy, jak w tej chwili, Chinka NaLi ot, się przechadza i zbiera punkt za punktem, a Włoszka Peneta chyba zapomniała co ma tu robić, ale się nie dziwię, po tych straszliwych upałach dzisiaj tam prawie zima tylko plus osiemnaście, i może jej jest za zimno?:):), ... godzinka i zaraz po meczu
-Chinka się kłania, odkłaniam się i ja



cdn z poprzedniej strony
wracamy na Białoruś do rodzinnego domu Czesława Niemena


nasz urokliwy Gospodarz gawędzi o lata szkolnych Czesława,
/drobne okruchy/
- zdawał do szkoły muzycznej w Grodnie i go nie przyjęli, dopiero za drugim podejściem mu się udało, ale tylko wytrwał w niej rok ... bo się nudził:) ... aby dojeżdżać do Grodna, najpierw trzeba boczną drogą przebyć 10km czyli pieszo się maszerowało, gdy wracał z daleka go słyszano, bo śpiewał na całe gardło:)
- także latem śpiewano przed domami, siedząc na ławeczkach, Czesław także śpiewał z akordeonem albo z gitarą
- o przyjaźniach szkolnych, do dzisiaj mieszkają koledzy, którzy się z nim uczyli
wiadomo, że ciekawiło nas wszystko, padały pytania, Gospodarz chcąc nam ubarwnić pobyt włączył muzykę, i oczywiście "Dziwny jest ten świat" /tu tylko zaznaczę, że sprzęt, z którego popłynęła muzyka delikatnie mówiąc był "z dawnych lat" więc jakość dżwięku hmmmm, ale kto by na to zwracał uwagę, będąc tu i słuchając/ -
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim..."

na pytanie, czy Czesław po wyjeżdzie odwiedził St Wasiliszki, odpowiedzią było to zdjęcie,
będąc na koncercie w Moskwie, /chyba 1976r/ mial dwa dni wolne do koncertu, wsiadł w taksówkę i przyjechał tu, zajrzał do swojego, rodzinnego domu, w nim był sklep spożywczy, akurat trwała dostawa chleba, popatrzył, poszedł do sadu, potem posiedział na swoim ulubionym kamieniu, i ... zabrał swoich kolegów do taksówki na koncert... ot, albo ułańska fantazja, albo miłość do wspomnień młodzieńczych ...
potem już nigdy tu nie powrócił
Obrazek
Obrazek
z tym kamieniem, to jakieś cuda się dzieją, :) co rusz znika... miejscowi nowy donoszą:),
bo każdy kto tu zagląda, chce zrobić sobie zdjęcie na nim,
-podpowiedziałam, aby zaczęto opowiadać, że on zawsze tam leży, tylko nie każdy może go zobaczyć

aj, na AO nowe panie, od wczoraj chodząca w sławie, po odesłaniu Sereny do domu, piekna Ana i nikomu nie znana z Kanady, młodziutka ... Genia:) -nowa, przyszła gwiazda?, ...też piękna i w dodatku świetnie gra,

zostawiamy już gościnny pokój, zaglądamy do dalszej części mieszkania, drugi pokój, w nim spali Czesław i siostra Jadwiga, i kuchnia, malutka, ale z wielkim piecem, takim, na którym można było spać
Obrazek
Obrazek

- tak sobie pomyślałam, że można tam spędzić i cały dzień i się nie nudzić, albo zajrzeć na 10 minut i iść dalej... nie wiem, czy choć odrobinę oddałam nastrój, zaciekawiłam tym miejscem, może szkoda, że nie nagrałam wszystkich opowieści, na pewno ktoś to zrobił, zrobi ... a naszemu panu, "Opowiadaczowi", wybaczamy:), że nie mógł nas podjąć kawą, ... kubek krystalicznej wody z tamtej studni, dzisiaj, we wspomnieniach urasta, do boskiego napoju...

"Chciałbym cofnąć czas,
Usłyszeć jeszcze raz
Szum drzew, szum rzek
Zobaczyć światło gwiazd..."

opuszczamy progi gościnnego domu, jedziemy dalej przez gościnny kraj, który takim się okazał wbrew moim, wielkim obawom - a przed nami kolejna przygoda, jesteśmy przecież w kraju Wielkich -Orzeszkowej, Kapuścińskiego, Kościuszki, mojego ukochanego Jana Bułhaka, i tego największego, Mickiewicza,
jeszcze nie wiedzieliśmy z kim się spotkamy i gdzie ich szukać i to jest takie, zawsze piękne, ale wiadomo, jutro - to nowy dzień, nowa przygoda
Obrazek

Ana z Genia się ganiają, jest równo 5:5, piękny spetakl, po tym pierwszym, słabiutkim meczu, uczta - ooo, Ana jednak lepsza w pierwszej części
Teremi - Ty lepiej już pisz ten list do organizatorów AO, aby przedłużyli turniej, bo mam mnóstwo opowieści, a oni tylko do niedzieli grają, i ja wtedy pójdę już spać i nie będzie dalszych relacji,
ja tam od wczoraj, od rewelacyjnego występu mojego Mistrza frunę, więc z dobroci serca, mogę jeszcze coś skrobnąć


- idę po kawę, o zapałkach pomyślę...

ps
teraz mi się przypomiało, że z Czesławem Niemenem, się spotkaliśmy w Drohiczynie na Ukrainie, i to najpierw w sklepie, a potem w cerkwi:)

muszę się przykleić do ekranu, nie komputera, a telewizora, Genia tuż tuż od wygranej w drugim secie, no no - Any przerwa medical

dopisuję, po godzinie - właśnie narodziła się nowa gwiazda, będzie błyszczeć długo, - Genia:) Bouchard - i jakich ma kibiców! cała armia!
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Wt, 21.01.2014 11:25

długo coś robisz tę kawę (rozumiem, że masz czajnik elektryczny i dajesz radę bez zapałek)
Myślałam, że wiesz iż AO będzie powtarzane jak skoki 2 zawodników w Zakopanem. W AO powtórzą wszyscy swoje mecze z uwagi na panujący wcześniej upal. Wszyscy muszą grać w przyzwoitej temperaturze, tak więc nie planuj jeszcze spania - wszystko przed Tobą
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Wt, 21.01.2014 14:12

Teremi - toś mnie najpierw zdenerwowała, tak jak na początku dzisiejszego spektaklu Djoko, ale jak przemyślałam, niech powtarzają, zwłaszcza, takie perełki, jak ta przed chwilą, cztery godziny grania i niezniszczalny Serb poszedł na kawę do Sereny i Maszy, ma wolne, a najszczęśliwszy czlowiek w tej chwili to Szwajcar Stanislaw, oj, barwnie w tym roku na AO, codziennie niespodzianki, może i nasza Agnieszka przeskoczy białoruską przeszkodę... no i się wydało, czemu ja nie o Petersburgu, a o Białorusi- zaklinam rzeczywistość:)

- dla oddechu po emocjach białoruski pejzaż - pola sloneczników, brzozy i tam w oddali dzielne, nasze auto
Obrazek

-aaaa, nie mam elekrycznego, więc idę po te zapałki
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Śr, 22.01.2014 04:35

C U D ? -
nie,
to był spektakl JEDNEJ aktorki, naszej Agnieszki


Obrazek

- ten wygrany mecz to najpiękniejsze podziękowanie za wiele zarwanych nocy,
dzięki i do przodu, Agnieszka !!!!!


10 lat temu Agnieszka powiedziała - będę tak długo grała, aż wygram AO - czekamy :D na sobotę
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Śr, 22.01.2014 19:53

ale wyczytałam, że jeszcze jutro o 5.00???
jakieś budzenie?
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Cz, 23.01.2014 05:15

Teremi - pobudka, pomalutku czas wstawać, Chinka NaLi już ma seta,
żeby się nastroić przed meczem Agnieszki, okruchy z koncertu w naszej fiharmonii,
królowało argentyńskie tango, przeboje legendarnego kompozytora Astora Piazzolli i francuskiego akordeonisty Richarda Galliano, grała nasza orkiestra pod batutą Tadeusza Wicherka, tańczyli mistrzowie tanga z Krakowa Anna i Marcin Sieprawscym, a śpiewała Justyna Szafran, w roli głównej Wiesław Prządka, który grał na bandoneonie, /jedyny muzyk w kraju, który gra na takim instrumencie -barwnie opowiadał jak się z trudem nauczył na nim grać/

Obrazek
Obrazek

Chinka już się kłania - już jest w finale, trzecie podejście do wygranej, za moment danie główne nasza Agnieszka - Dominka ze Słowacji... zaklinając rzeczywistość:) pomyśłam, skoro Słowacy mają Słowacki Raj, to po co Dominice nastepny raj, niech Agnieszka wskoczy do raju, p o w o d z e n i a !
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Pn, 27.01.2014 11:01

piękne są CHWILE,
i te w sprzed paru dni w Australii, gdy Łukasz Kubot, Chinka NaLi i Szawajcar Stanislaw Wawrinka podnoszą wyśnione puchary AO do góry, i takie jak ta w Tykocinie cztery lata temu,
pierwsze moje spotkanie z Ich muzyką, a Ich pierwszy wspólny koncert - Włodek Pawlik, Randy Brecker,
tamte dżwięki nierozerwalnie już będą mi się kojarzyły z Tykocinem i zmieniającym się kolorem nieba nad grającymi muzykami, chmury grały razem z nimi

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Małgoś z Depresji - gratuluję, gratuluję - Tobie też:):),
i dziękuję!, dziękuję - za moją piękną chwilę,
/do dzisiaj myślę, że to bajka, moje nazwisko obok Nich/

Grammy 2014 - wśród nagrodzonych Włodek Pawlik
za najlepszy album jazzowego zespołu - "Night in Calisia"
Włodek Pawlik Trio, Randy Brecker, Kalisz Philharmonic

- powodzenia Wszystkim w łapaniu pięknych CHWIL,

- Zieloni - do astronomicznej wiosny zostało 52 dni, 4 godziny i 53 minuty
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez ciotka N, 02.02.2014 16:26

Placuniu ...jestem tak blisko ze już. sie blizej nie da....macham z Augustowa do Was.
ciotka
 
Posty: 1175
Dołączył(a): Cz, 22.03.2007 22:45

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Wt, 04.02.2014 01:20

Ita - do kompletu, dodaję dzisiejszą scenerię:)
mam nadzieję, że wypatrzysz coś pod brzózką - dobrych dni życzę!
Obrazek
Obrazek

a to z ostatniej wyprawy, miejsce tak charakterystyczne, że bez trudu rozpoznasz,
oczom nie wierzyłam, środek dnia, pełne słońce i nikogo dookoła, dziwne? nieeee?
ale mróz był tak straszny, że nawet aparat odmówił dalszego pstrykania
Obrazek
Obrazek

Ciotka - coś mi się zdawało, że ktoś macha, ale przez te mrozy, spowolnione obroty:), .. skoro zimno sobie poszło, odtajałam i będę się pilnie rozglądać, dawaj biegusiem, kiedy na dworzec mamy gnać? - i żadne tam, wte, wewte...eeeee, hmmmm, tylko konkretnie godzina, minuta, dzień, miesiąc, rok
C Z E K A M Y! - wprawdzie jaśmin nie w rozkwicie, słoneczniki jeszcze nie wzeszły, ale reszta bez zmian, nawet kąpiel w rzeczce mozliwa, ...no chyba nie odmówisz drobnego naparstka pigwówki,
do zoba
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Ita Wt, 04.02.2014 14:34

Dzieki Placuniu za zime w Alei Marzen…

Wzruszylam się widokiem brzózek, które widziałam tylko w letniej szacie,
ale jeszcze bardziej, patrzac na molo, po którym spacerowalam w styczniu 1975 roku, spedzajac w Kamiennym Potoku … miodowy miesiąc z W.

Tez była wtedy piekna zima i molo prawie puste !

Zieloni, macham do Was z mojej zimowej "stajenki"...


Obrazek
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: ............. /Margines.........

Postprzez ciotka So, 08.02.2014 16:32

o jezusiuuu kochany...tak się skupiłam na paleniu w piecu kominku wychodzeniem z psem na spacery jeżdżeniu na łyżwach na rzece i byciem z
dzieciakami że woglę nie zrobiłam planu powrotu przez waszą "wioske"...buuu już jestem u siebie..jakś ciepło tu...nic nie szczypie w poliki...wieje nuuudąąąą...
na pigwówkę przyjadę niech dojrzewa.
ciotka
 
Posty: 1175
Dołączył(a): Cz, 22.03.2007 22:45

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Cz, 20.02.2014 01:31

ciotka - do astronomicznej wiosny zostało 28 dni, już niedługo w piecu nie trzeba będzie palić:)
chwilowo z przyjemnością zaglądam na jeziora, niesamowita sprawa, w połowie lutego lody znikają z jezior,

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teremi - czy już ustaliłyśmy jaka to liczba? -
chyba przeoczyłam, jeżeli napisałaś już

pozdrawiam
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Wt, 25.02.2014 13:12

liczba? - skleroza, ale nie pamiętam - poza tym każda liczba, która zbliża nas do wygranej w totka jest dobra a jeszcze lepsza ta, która zbliża nas do wiosny
dla mnie ta pogoda oznacza już wiosnę, czyli - WIOSNO trwaj
Placuniu jakieś wiosenne oznaki? jak czytałam bociany już są (nie widziałam jeszcze)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Pt, 07.03.2014 18:38

co z bocianami???
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio N, 09.03.2014 01:23

i jak tu nie lubić żółtej piłeczki?
znowu o idealnej porze, u nas ciemna, głucha noc, a tam w Kalifornii środek dnia, 20st ciepła, ale tym nie mają się co chwalić, u nas też pięknie, wystarczy popatrzeć na zdjęcia z trzech ostatnich dni,
słońce, błekitne niebo, na polach resztki śniegu
Obrazek
na stawach, stawkach jeszcze lód, ale już przy brzegach topnieje, jest woda, a wtedy od razu pojawiają się ptaki - nawet nie zauważyłam, gdy para łabedzi łopocąc skrzydłami przeleciała nad moją głową i wylądowała na resztkach lodu
Obrazek
Obrazek
a dzisiaj ze zdumieniem zobaczyłam białą czaplę, która przycupnęła na kładce, chyba i ona się zdumiała na mój widok, bo zastygła tak jak i ja - czaple są bardzo płochliwe, więc wiedziałam, że jak sie poruszę, błyskawicznie odfrunie, więc się sobie przyglądałyśmy:)
Obrazek
nieopodal stawku z czaplą, na ściernisku po kukurydzy spotkałam parę żurawi
Obrazek
w locie, żurawie podobne są do bocianów, więc czasami można je pomylić,
/w naszych stronach bocianów mamy wypatrywać za ok. 10 dni/
Obrazek
a wiosnę widać też w ogrodzie, w naszym teatrze też :D , za parę dni doroczne Spotkania Teatralne,
już XXII, osiem dni, różnorodność pełna, pantonima, opera, monodramy, spektakle, taniec, bilety kupione, te na "Danutę W" też!
Teremi - chyba skojarzysz teraz? jaka to miałaby być ilość?:):)

tylko dlatego, że "mój" RF ciagle gra i gra, nie chce kończyć czy co? :(

dodam jeszcze zapach kawy, którą piłam tydzień temu w kawiarni "Ferdydurke" w tym oto pałacyku,
Obrazek
jest to muzeum Witolda Gombrowicza /wieś Wsola, niecałe 90km od W-wy w stronę Kielc/
fajne miejsce dla miłosników twórczości pisarza,
Obrazek
Obrazek
pod sufitem wisi mocno podniszczona waliza, którą Gombrowicz zabrał ze sobą, gdy opuszał Polskę w sierpniu 1939 roku, towarzyszyła mu przez wszystkie lata emigracji
Obrazek

na szczęście, "mój" wygrał, więc mogę spadać,
ale skoro wygrał, jest więc szansa na kolejną tu wizytę,

dodam tylko, że na "Marginesie" tym prawdziwym, "Czytanki na Marginesie" /raz w miesiącu takie teatralne spotkania aktorów z widzami, w tle czytanie fragmentów dzieł Wielkich/, w ten poniedziałek, akurat W Gombrowicz, czyli ta kawa w tamtym miejscu nie była przypadkiem:)

zostawiam zapach kawy dzisiejszej, pitej wśród naszych brzóz,
po raz pierwszy o tej porze! ... wybornie smakowała ta kawa "marcowa"
Obrazek
wiosny na niedzielę, jak najwięcej życzę
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Cz, 13.03.2014 18:42

wszystkim bez wyjątku Krystynom i Bożenom w dniu ich święta wspaniałych wszystkich w roku dni
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Pn, 17.03.2014 01:26

Teremi - nie uwierzysz, ale Twoje życzenia dotarły chyba do Wszystkich Krystyn, zobacz, te wszystkie kobitki to - Krystyny, które zjechały do Białegostoku, na coroczny Zjazd Krystyn, trafiłam tam i ja, i osłupiałam:):) trzydniowe imieniny trwały od rana do rana, nie było chwili na nic, bo tyle się działo, oj działo - ponad 500 Krystyn w jednym miejscu, zorganizowane spotkania, rozmowy, zwiedzanie, wycieczki, koncerty, i totalna zabawa, jak to na imieninach, a do tego przemarsz przez miasto z orkiestrą, z transparentami, aj, w podskokach, radośnie świetowały i Krystyny i mieszkańcy na wspólnej zabawie na placu pod ratuszem
-ani fotki tego nie przekażą, ani ja - ale tak jak ja przypadkowo się tam zjawiłam, teraz zachęcać bedę każdą Krystynę, aby jechała na następne Zjazdy /co roku w innym mieście/, tyle pozywtywnej energii nie widziałam w życiu!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jedną z atrakcji było wspólne wyjście do Opery Białostockiej /nowo zbudowana, nowoczesna, WARTO w niej być/ - dla nas wystawiono operę "Duch w Operze"
Obrazek
po operze, spotkanie władz z nami, z aktorami ,
Obrazek
ciekawe, czy wypatrzycie kogoś kogo znacie z tv
Obrazek

prosto ze sceny Opery - Ita dla Ciebie - życzenia najserdeczniejsze, aby się udało!!!
Obrazek
/w życiu, bym się nie znalazła na scenie, ale na tym Zjeżdzie -wszystko było możliwe/

i wielkie DZIĘKI za inspiracje - nigdy bym się nie wybrała na Zjazd,
i nie wiedziałabym, że tyle fajnych, nadzwyczajnych Znajomych będę teraz miała we wszystkich miastach:):)

dobrze, że leży obok na półce taki zielony kapelusz, /każda taki otrzymała/,
tak to wiem, że mi się to nie śniło, i naprawdę tam byłam!
Obrazek
a taaaaaką cudną pogodę, tyle słońca zapewnia z nieba p. Krystyna Bochenek, pomysłodawczyni takich spotkań, według opowieści na XVI wcześniejszych Zjazdach, zawsze w dniu imienin, na czas przemarszów po miastach - świeci słońce, ... p. Krystyna czuwa

pozdrawiam - mocno już przedwiosennie
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Cz, 27.03.2014 15:31

szkoda, że moje imię nie świętuje tak hucznie - zazdroszczę tej wspólnej zabawy. Dzięki za dokumentację i wrażenia. Na szczęście był dobra pogoda a nie snieżyca i zamieć. Dobrze, ze juz mamy wiosnę
pozdrawiam Zielonych a tych chorujących szczególnie
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Rfechner So, 05.04.2014 18:35

Magnolie juz zakwitly....Obrazek
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: ............. /Margines.........

Postprzez soulinka Pn, 07.04.2014 16:10

Piękny świat pięknymi oczami Placuniowymi... Pozdrawiam ciepło!
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne