Aktorzy

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Aktorzy

Postprzez klarana Śr, 11.12.2013 15:25

Droga Pani Krystyno,

przeczytałam niedawno te słowa i, nie wiem dlaczego, pomyślałam automatycznie o Pani.


"Aktorzy mają rozedrgane dusze i serca chore od nagłych zmian nastrojów. Rodzą się co wieczór i umierają po kurtynie. Przychodzą do teatru na długo przed spektaklem, ubierają się w swoje kostiumy-role, nakładają charakteryzację jak obcą twarz. Oswajają ją i wierzą. Wierzą w to życie, przez które mozolnie brną jak koła roweru po piasku. Ocierają pot o kulisy. Aktorzy mówią głośno i wyraźnie. Chcą, żeby wiadomo było, o co chodzi. Nawet gdy szepczą słychać ich. A i tak często rozbijają się o ścianę niezrozumienia. Śpiewają po stokroć te same smutne piosenki i robią to wciąż ze łzami w oczach, z tym samym wzruszeniem. Aktorzy nie dbają o zdrowie. Nie mają czasu na tak nieważne sprawy. Aktorzy po prostu nie chorują. Może dlatego odchodzą za wcześnie. A ci, którym udaje się dożyc sędziwego wieku odchodzą w zapomnieniu, często samotnie bez owacji, bez mów dziękczynnych. Aktorzy są źle opłacani. Ktoś pewnie wymyślił, że skoro mają swój teatr, nie potrzebują niczego więcej... Aktorzy kochają mocniej, żyją szybciej a rozpacz ich bywa czarna jak fortepian. Huśtają się na nitkach swoich delikatnych uczuć. Podrzucają swoje dusze do nieba i spychają je bez wahania na dno piekła. Nie boją się śmieszności, brzydoty czy poruszania się na pograniczu kiczu. Mają naturę ekshibicjonisty, który czerpie przyjemność z pokazywania swojej nagości. Stają co wieczór na deskach sceny z obnażoną nagą duszą, z bezwstydnym sercem i pewnym głosem, gestem, wzrokiem kradną uczucia widzów. Żywią się nimi. Kradną uczucia? Ach nie! Dają całe swoje dobro i piękno swoim spektatorom. Żyją w tych chwilach tylko dla nich. Nic innego się nie liczy. Ale aktorzy wracają wreszcie do domu. Do swoich czterech ścian. Wracają i... płaczą naprawdę." - Jacek Wester



Pani Krystyno, ma Pani wiele piękna, dobra i wartościowych rzeczy w swoim wnętrzu i myślę, że to dla Pani wielkie szczęście, że istnieją na świecie ludzie, którzy potrafią te ukryte rzeczy dostrzec i przenieść cząstkę nich do swojego wnętrza. Właściwie dla nich to też jest szczęście!
Ja się czuję lepszym człowiekiem po każdym spotkaniu z Panią w teatrze i nie potrafię opisać tego spokoju i oczyszczenia mojej duszy, kiedy siedzę na widowni, ale jest to cudowne uczucie.


Pozdrawiam serdecznie,
Zuzanna
klarana
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 04.01.2013 15:42

Re: Aktorzy

Postprzez Krystyna Janda Śr, 11.12.2013 19:02

Ach pani Zuzanno - umieraja wcześniej...Wszystkiego dobrego...
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja