religijnie trochę...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

religijnie trochę...

Postprzez Inka Pn, 25.03.2013 07:53

Droga Aktorko !
Wielkanoc. Uwielbiam te święta. Radosne, na ogół z piękną pogodą (no, w tym roku zimową..). Ale mam taką refleksję, taki żal do KOŚCIOŁA jako takiego. O co ? Otóż o to :
kiedyś, dawno, była książeczka do nabożeństwa, równa dla wszystkich wiernych w całej Polsce. Gdzie by się na mszę nie poszło (Gdańsk,Zakopane,Toruń, Warszawa i każde inne miasto-miasteczko)- można było z wszystkimi w kościele zaśpiewać pieśni zawarte w tej książeczce. Piesni wielkopostne szczególnie piekne. Teraz prawie każda parafia ma ambicję na WŁASNY ZESTAW pieśni na cały rok, teksty na ogół jakies kiczowate, muzyka do nich ....bez komentarza.
Wczoraj w lokalnym (gdzie od 4 lat mieszkamy), podpoznańskim kosciółku (pieknie odremontowanym),byłiśmy poświecić na mszy palemkę...ANI JEDNA pieśń śpiewana przez panią "na chórze" nie była znana mnie i mężowi. Ani jedna. :(
Nie rozumiem tego. Gdzie jest przepiekne "Wisi na krzyżu" ? I wiele innych ? Dlaczego to zmieniono ? Po co ? Mówi się, ze "lepsze jest wrogiem dobrego". No, i tu to powiedzenie pasuje jak ulał.

Jakie ma Pani ciekawe życie, ilu wspaniałych,mądrych ludzi Pani zna, spotyka się z nimi. To cudowne.

Pozdrawiam przedświątecznie ! Serdecznie!
Inka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Śr, 09.03.2011 16:55

Re: religijnie trochę...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 25.03.2013 22:25

Tak , pisałam już o tej radosnej grafomańskiej twórczości do kościelnej No cóż, jaki my mamy na to wpływ? Żal tych pięknych pieśni. Ja uwielbiam - Kiedy ranne ....Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja