Kulturowa Wieża Babel.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Kulturowa Wieża Babel.

Postprzez ada1972 Pn, 21.01.2013 09:05

Droga Pani Krystyno,

Opisany przez Panią w "Dzienniku" przypadek jest kolejnym przykładem kulturowej Wieży Babel. Często się zastanawiam nad fenomenem pierwiastka "męskie - żeńskie", jego przenikania się i wzajemnej konfrontacji, zarówno w wymiarze ludzkim, ziemskim, jak i tym nadprzyrodzonym. I dopada mnie nieraz myśl, (ostatnio wczoraj) - Jaki byłby świat, gdyby został stworzony przez Boga - kobietę...? :) Czy też pełen agresji, chęci dominacji, podporządkowywania sobie ludzi, innych krajów, itd. Gdyby to kobiety były liderkami, głowami państw, przywódczyniami, jaki byłby świat, w jakim kierunku zmierzał? Statecznego, równomiernego rozwoju? Czy byłby krainą mlekiem i miodem płynącą? A może, gdyby kobiety zostały zdeterminowane przez Pra-Matkę do tego, by biegać z maczugą za mamutami, to też patrzyłyby na panów i na świat z góry, poprzez pryzmat testosteronu i chęci dominacji?... Póki co, nie pozostaje nam nic innego, jak stwierdzić, że mężczyzna to też człowiek, tylko zupełnie odwrotnie... :)

A swoją drogą film "Męskie-żeńskie" bardzo przypadł mi do gustu.... :)

Dużo ciepła Pani życzę i uśmiech wraz z pozdrowieniami wysyłam.

Ada Pasiniewicz
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Kulturowa Wieża Babel.

Postprzez Krystyna Janda Pn, 21.01.2013 16:34

Pani Ado, serdecznie...
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja