Statystyki.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Statystyki.

Postprzez powsa676 Pt, 04.01.2013 11:56

Pani Krystyno.
Miasto może nie robi takich wyliczen, ale Ja owszem - od połowy lat 90 -tych, na biezaco miesiac po miesiacu, zapisuje ile ktory spektakl byl razy grany w danym ms, premiery, ilosc spektakli w repertuarze w danym sezonie, ilosc spektakli w sezonie w danym teatrze w-wa,ktory sezon od premiery tytul jest w eksploatacji,
itd...czes danych dotyczacych Pani /teatrow kiedys udostepnilem tu na forum.
A oto garsc moich wyliczen dot w-wa teatrow w minionym sez ( dopusczam jakies minimalne roznice )
Teatry W-wa zagraly lacznie ok 5000tys spektakli( np sez 99/2000 bylo to ok.4000spektakli). W sezonie 2011 /12 Teatry Przygotowaly 107 premier . W repertuarach stolecznych scen razem z prem. znajdowalo sie ok. 330 tytulow .
Najwiecej premier odbylo sie W pani Teatrach -13, Operze - 12,Narodowym -6, Powszechnym, Ateneum.
Najwiecej spektakli w sezonie graly Polonia/Och -830, potem Narodowy ok 400, z suma 300 -350 spektakli w sezonie - Ateneum,Powszechny, Rampa, Buffo, itd.
Najmniej Rozmaitosci, Scena Prezentacje.
Od wielu sezonow Statystyki wygladaja podobnie z tym ze kiedys
za czasow Pani w Powszechnym - teatr ten dawal najwiecej premier i spektakli w sezonie sposrod w-wa
teatrow dramatycznych, przebijala go iloscia premier tylko Opera.
Najwiecej spektakli w repertuarze maja Pani Teatry -58 oraz Narodowy ok.30, Dramatyczny.
Najmniej m.in Kwadrat, Komedia, Roma.
najdluzej granymi spektaklami w W-wa od dnia premiery jest musical Metro -ok.1670 spektakli i 22 lata eksploatacji i "Shirley".
W minionym sezonie w-wa teatrach najwiecej razy zagrano spektakl "Alladyn' Romy ponad 120 razy.

Zeby uprzedzić ew. dyskusje i pretensję dyrektorow w-wa teatrow, ktore byc moze to przeczytaja, zdaje sobie sprawe, że miejsca w tych rankingach zaleza od wielu czynnikow m.in wysokość dotacji, czy specyfikę teatrow, bo mają np kilka scen itd...
Jesli Pani sobie zyczy dokladne dane jestem w stanie udostepnic przez teatr.

Ps: pracuje nad ksiązką dotyczącą w-wa teatrow po 1989 roku, poświęconych najważniejszym zjawiskom w tym okresie i twórcom w której z pewnoscią skorzystam z moich zestawien.
Na pewno też będzie rozdział o prywatnych teatrach...

Pozdrawiam.
Maciej Łukomski.
powsa676
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 12.08.2011 14:30

Re: Statystyki.

Postprzez Krystyna Janda So, 05.01.2013 10:23

Szanowny panie, bardzo dziękuję. Jestem kolejny raz kompletnie zaskoczona. Imponująca praca. Życzę powodzenia z książką.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja