słów kilka....

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

słów kilka....

Postprzez Inka Pt, 12.10.2012 07:56

Droga Aktorko !
O czym tu, na Forum piszą ? Jak "klapa" w Gdańsku ? Przeciez to niemożliwe.....
Byłam 9 -tego w Warszawie (mąż na konferencji naukowej, ja "śmigałam" po mieście)....Niestety Pani Teatr nie grał w tym dniu (a 10-tego musieliśmy wracać). Musimy po prostu wybrać się w jakiś weekend prywatnie. To z Poznania nie całe 4 godz...tylko. Jak skończą autostradę - czas zejdzie do 3 godz...Warto !
Taka malutka refleksja : było tego 9-tego zimno i wietrzysko paskudne. Przyjechałam z Wawra (tam bylismy zakwaterowani) do Śródmieścia, przed Pałac Kultury. A tam wykopy,wykopy.....Ruszyłam Marszałkowską, Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem.....Jaki ruch,auta,tramwaje,autobusy, ludzie....ZA DUŻO jak dla mnie....Pół wieku mieszkałam w Poznaniu, 3,5 roku temu wynieslismy się pod Poznań - i trochę odwykłam (już nie pracując) - od tego tumultu miejskiego.....Nieporównywalnego do tego,który jest w Poznaniu...Na Nowym Świecie chciałam wypić kawkę i zjeść ciasteczko u Bliklego - ale tam nie ma prawdziwej kawiarni, są może z 3-4 stoliczki (oczywiście zajęte!)....
Jakie okropne są te zbudowane w latach 50/60-tych gmaszyska przy Marszałkowskiej...Takie ruskie giganty...Czy kiedyś, przedwojną, nie było tam kamienic secesyjnych ? Część została podczas II wojny zniszczonych, a te które się ostały - wyburzono...Co za barbarzyństwo.
Zmarzłam okropnie, nogi mi "odpadły" po tym chodzeniu (jakie to przestrzenie!!) :shock: ....Wróciłam do hotelu bardzo "niedopieszczona" tym spacerem.
Mąż obiecał majowy weekend z Teatrem u Pani, Wilanowem, Starówką - tym razem prywatnie !!
Jak to dobrze, ze mieszka Pani w Milanówku :D ....A tylko pracuje w Warszawie....
Trzymam kciuki za "Danutę W."!!!!
Serdeczności wielkie !!
Inka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Śr, 09.03.2011 16:55

Re: słów kilka....

Postprzez Krystyna Janda Pt, 12.10.2012 13:41

Dziękuję i oby Warszawa przywitała Państwa miło. Zapraszam. Ukłony. A w gdańsku sukces gigantyczny nawet, pan Wałęsa wszedł do mnie i do żony na scenę i się pocałowali, jak twierdzi pani Danuta dzięki mnie. Miło. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja