Za stara na rozwój?

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Za stara na rozwój?

Postprzez Laina N, 01.07.2012 09:55

Szanowna Pani Krystyno!
Od kiedy pamiętam, gościła Pani w moim domu. Rodzice zawsze Panią studiowali, czytali, oglądali, słuchali. Nie rozumiałam tej fascynacji do czasu, aż sama nie zakochałam się w teatrze. Przełomem dla mnie okazały się Pani felietony, w których odnajduję siebie coraz bardziej. Okazało się, że teatr jest dla mnie magicznym miejsce, uwielbiam Marlenę D., ubezwłasnowiloniłam już mężczyznę, a i bywa, że jestem mężczyzną. Kiedy obejrzałam "Przesłuchanie", "Białą Bluzkę" i ujrzałam Panią w roli Heleny Modrzejewskiej oszalałam, zwariowałam a nawet nie boję użyć słowa zakochałam się w Pani - aktorce, kobiecie, człowieku. Mam 27 lat i próbuję dostać się do państowej szkoły teatrlanej - co po 3 egzaminach uważam za wyczyn nieosiągalny w naszym kraju. Wszędzie słyszę to samo - dlaczego tak późno, dlaczego teraz, ileeeeee ma Pani lat, co Pani strzeliło aby zdawać w tym wieku? Jestem 9 dzieckiem w rodzinie i nie miałam możliwości studiowania aktorstwa wcześniej, popełniłam największy błąd w życiu, gdyż brakło mi odwagi aby się sprzeciwić i skończyłam prawo. Od 2 lat jestem pełna determinacji, chęci i woli walki o największą pasję mego życia jakią jest teatr. Bardzo Pani dziękuję!! Za bycie natchnieniem, siłą i konsekwencją. Jest Pani moją Joanna d'Arc, która prowadzi, uczy, uświadamia, a nawet daje pewność, że to co robię ma sens. Przede mną ostani egzamin do szkoły, jeżeli usłyszę to samo sformułowanie - dlaczego tak późno? Nie będę bała się użyć stwierdzenia ODCZEPCIE SIĘ tak samo jak Pani stając w obronie Marleny D., a także wszystkich kobiet, które wystają jakkolwiek z kanonu przyjętego przez społeczeństwo, system czy kulturę.
Za to wszystko serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Anna L.
Laina
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 01.07.2012 09:19

Re: Za stara na rozwój?

Postprzez Krystyna Janda N, 01.07.2012 19:53

I ja Pani bardzo dziękuję i kopie Panią wirtualnie w tyłek na szczęście , jak to jest w zwyczaju w naszym teatralnym środowisku. Niech Pani im odpowie., bo wcześniej nie miałam odwagi, to jest moja wielka szansa, skończyłam prawo ale popełnię samobójstwo jak nie dacie mi szansy, albo wsadzę Was do więzienia za głupie pytania. Wszystkiego dobrego.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja