popodróżniczy list...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

popodróżniczy list...

Postprzez Magnolia N, 22.04.2012 23:44

Kochana Pani Krystyno,

Wróciłam... i co ja czytam.. jakieś nieprzyjemne.. dla Pani... historie teatralno-środowiskowe...
Bardzo mi przykro.. :(
Chciałoby się napisać - proszę się nie przejmować, bo ma Pani - nas, swoją publiczność, mnie :wink:
Ale czytam też o wyjątkowej "Białej Bluzce", cieszę się bardzo, że tak było...

Ja właśnie wróciłam z podróży do Berlina, gdzie udało mi się bardzo dużo zwiedzić,
niestety na zwiedzanie wnętrz muzeów już nie miałam czasu :(
Byłam jedynie tylko w Muzeum Filmu i Kinematografii Niemieckiej, zlokalizowanym w tzw. FilmHaus:

Obrazek

w Sony Centre o wyjątkowej szklano-metalowej konstrukcji:

Obrazek
Obrazek

Obrazek

A wystawa.. wyprawa nieomalże cały czas szklano-lustrzanym labiryntem.. niesamowite wrażenie... odbijające się wszędzie umieszczona na ścianach fotografie... następnie rekwizyty związane z kinem, wyświetlane na różnych ekranach stare filmy. Wystawa w większości zdominowana przez Marlene Dietrich, jedno z pomieszczeń, koliste, na lustrzanych ścianach różne zdjęcia Marleny, a bliżej manekiny ubrane w jej stroje.... i wiadoma muzyka w tle... wyjątkowe..

W Sony Centre jest również Legoland:

Obrazek

I jeśli dobrze zapamiętałam to tu się odbywa Berlinale...

Obrazek

Mając w pamięci niesamowity budynek Opery w Budapeszcie postanowiłam sprawdzić jak wygląda Opera Berlińska i hmmm...

Obrazek

W Berlinie natomiast jest coś tak niespotykanego jak Wyspa Muzeów (Insel Musum), czyli po prostu muzea, jedne obok drugiego, otoczone wodą....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ponadto Pałac Charlottenburg:

Obrazek

A tu inny rodzaj sztuki, żywej...

Obrazek

I zegar wodny w jednej z galerii handlowych:

Obrazek

A tutaj Checkpoint Charlie, najbardziej znane przejście graniczne...:

Obrazek

Kilka charakterystycznych widoków:

Berlinerdom, czyli Katedra Ewangelicka, gdzie można było się wspiąć na sam szczyt i spacerować naokoło kopuły... (w tle, po prawej stronie - słynna wieża telewizyjna):

Obrazek

Brama Brandenburska nocą:

Obrazek

I Reichstag:

Obrazek

Potrzeba poznawczo-podróżnicza zaspokojona, teraz czas znów na te teatralną... Przede mną teraz przede wszystkim Wassa..

Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: popodróżniczy list...

Postprzez Krystyna Janda Śr, 25.04.2012 05:37

Dziękujemy. Dziękuje bardzo. Berlin znam dość dobrze. bardzo lubię. Mieszkałam tam prawie rok. Do zobaczenia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja