"Le Figaro" z 28.01.1982 roku

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

"Le Figaro" z 28.01.1982 roku

Postprzez maciejlysakowski So, 28.01.2012 18:35

Droga Pani Krystyno,
dokladnie 30 lat temu - 28.01.1982 "Le Figaro" pisalo o Pani na pierwszej stronie.
Wysylam Pani ten material z mysla, ze prawdopodobnie nie wszyscy z mlodego pokolenia Polakow wiedza, ze przed 30 laty nasze paszporty lezaly zamkniete w Biurach Paszportowych przy Komendach Milicji Obywatelskiej.
Kiedy sie ta wzmianka w "Le Figaro" ukazala, u nas od miesiaca trwal stan wojenny.
Wyjechala Pani wtedy?

Serdecznie Pania pozdrawiam.
Maciek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

„Retenue“ à Varsovie?
Viendra, viendra pas? L`actrice polonaise Krystina Janda – l´une
des interprètes préféreés du cinéaste Andrzej Wajda - est toujour
attendue à Paris où elle devait présanter „Espion lève-toi“ film
d´ Yves Boisset dont elle est la vedette féminine
au côté de Lino Ventura. Son arrivée, espérée pour aujourd´hui,
dépend do bon vouloir des autorités de Varsovie et de la
délivrance d´un hypothétique visa de sortie.

„Zatrzymana“ w Warszawie?
Przyjedzie, nie przyjedzie? Polska aktorka Krystyna Janda - jedna z ulubionych artystek reżysera Andrzeja Wajdy jest (zawsze) oczekiwana w Paryzu, gdzie powinna zaprezentować film Yves'a Boisseta „Szpiegu wstań“, w ktorym jest żenską gwiazdą u boku Lino Wentury.
Jej oczekiwany na dzisiaj przyjazd jest zależny od dobrej woli władz Warszawy i prawdopodobienstwa wystawienia wizy wyjazdowej z kraju.

Szymonie Merci beaucoup
Ostatnio edytowano N, 29.01.2012 17:31 przez maciejlysakowski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
maciejlysakowski
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr, 23.11.2005 15:56
Lokalizacja: Kolonia/Niemcy

Re: "Le Figaro" z 28.01.1982 roku

Postprzez Krystyna Janda N, 29.01.2012 08:04

Tak Macku, wyjechałam bo to była umowa nie moja prywatna a bo wtedy takich nie było, a umowa miedzy państwowa na mój udział w tym filmie. Jakoś się ministerstwom udało dogadać i mnie wyciągnęli, ale wróciłam po tygodniu .. dziwili się bardzo że wracam.
Dziękuje Ci za tę niespodziewaną przesyłkę i pozdrawiam serserdecznie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja