Apostol Niepokalanej. Swiety Maksymilian Maria Kolbe

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Apostol Niepokalanej. Swiety Maksymilian Maria Kolbe

Postprzez maciejlysakowski Pt, 13.01.2012 02:56

Droga Pani Krystyno,
lezy przede mna dosc niezwykle wydawnictwo fonograficzne.
Winylowy – dwuplytowy album - wydany we Francji:

APOSTOL NIEPOKALANEJ
SWIETY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wsrod wykonawcow oprocz Pani, w nagraniach recytacji udzial wzieli takze panowie - Andrzej Seweryn i Daniel Olbrychski.

Na plycie nie ma absolutnie zadnej informacji o roku powstania tego nagrania i zadnej wzmianki o dacie wydania plyty. Jest jedna wazna informacja, ze plyta powstala pod patronatem Rektora Polskiej Misji Katolickiej we Francji Ks. Pral. Zbigniewa Bernackiego i Wikariusza Generalnego OFM Conv. O. Blazeja Kruszylowicza.

Nagran dokonano w –RFI, RV, Radio France Inter, Radio Vatican Europe 1

Na plycie znajduje sie m.in fragment archiwalnego nagrania z uroczystosci kanonizacji swietego Ojca Kolbe, z 10 pazdziernika 1982 roku.

Ta data jest dla mnie jedynym punktem odniesieniem do prawdopodobnego okresu wydania tego albumu.
Czy sie mocno myle? Interesuje mnie, jakie ma Pani wspomnienia zwiazane z powstaniem tych nagran. Czy powstaly one „przy okazji“ krecenia, ktoregos z Pani francuskich filmow czy tez pojechaliscie Panstwo do Paryza (?), czy do Watykanu(?) specjalnie w celu dokonania tych nagran? Czy bylo to jeszcze w okresie stanu wojennego?

Probowalem poszukac jakichkolwiek informacji o tej plycie przy pomocy wyszukiwarki Google, ale nie znalazlem niestety nic na ten temat. Przyznaje tez, ze o istnieniu tej plyty w ogole do tej pory nie wiedzialem i tym bardziej ciesze sie, ze moge sobie tych nagran posluchac na moim juz 20 letnim – niezawodnym - gramofonie pewnej japonskiej firmy...

Z lekkim dzis zdumieniem pozdrawiam Pania najserdeczniej.

Maciek
Avatar użytkownika
maciejlysakowski
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr, 23.11.2005 15:56
Lokalizacja: Kolonia/Niemcy

Re: Apostol Niepokalanej. Swiety Maksymilian Maria Kolbe

Postprzez Krystyna Janda So, 14.01.2012 18:16

Maćku, tak pamiętam nagrywaliśmy to w jakimś studio radiowym w Paryżu, byłam tam przy okazji robienia filmu, jakiego ? Nie pamiętam. Nagrałam i tyle, potem nawet nie wiem jakie były dalsze losy tego nagrania. Pozdrawiam Cię. Ach, pamiętam tez ze nas zaproszono do Watykanu ale ja podziękowałam bo pomyślałam ze nie będę Ojcu Świętemu zawracać głowy swoja osobą. Nie miałam ani z pierwszym moim mężem ani z drugim mężem, Edwardem, ślubu kościelnego, i wydawało mi się że dla Ojca Świętego to może być jakiś problem przyjąć mnie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja