Uhonorowanie Marii Skłodowskiej-Curie...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Uhonorowanie Marii Skłodowskiej-Curie...

Postprzez Brzoza N, 04.12.2011 00:00

...nadaniem mostowi polnocnemu w Warszawie jej imienia jest dobra informacja i pocieszajaca. Ale ja dzis dluzszy czas stalam w okolicach Starego Miasta i mialam czas przyjrzec sie jednej z wielu tablic, wlasciwie mapie tego rejonu miasta. Nie wiem w jakiej liczbie je postawiono, ale jest ich wiele, to takie niebieskie, szklane, chyba wieczorem nawet podswietlane i dosc duze tablice, maja ulatwiac np. turystom orientacje w Warszawie, bo jest tam eksponowany znak TU JESTES. Jest to chwalebna rzecz, szczegolnie gdy wezmiemy pod uwage, ze w przyszlym roku mozna sie spodziewac wielu gosci ze swiata w zwiazku z rozgrywkami EURO 2012.
A wiec stalam pod jedna z takich tablic i ja sobie studiowalam... I mam wielka pretensje do wladz miasta, ze mapa od polnocy konczy sie tuz za Barbakanem, no doslownie jeszcze jeden centymetr wiecej tej mapy i mozna bylo umiescic na niej (wsrod wielu innych) Muzeum Marii Curie-Sklodowskiej znajdujace sie na ulicy Freta. Stracono wielka okazje, by pokazac gdzie sie urodzila ta wielka Polka, przypomniec w ogole niektorym ludziom ze swiata, ze to byla polska uczona, nie tylko francuska. Nie ma na tej mapie zaznaczonego jej muzeum, natomiast jest np. MUZEUM ADWOKATURY!! W ogole nie wiedzialam, ze cos takiego istnieje i... co tam mozna pokazywac?! Znajduje sie na Swietojerskiej, niedaleko Freta, ten sam rejon dzielnicy... Nie wiem kto o tym zadecydowal, ale to przykre, ze nie pomyslano o rzadkiej okazji by pokazac i podkreslic, ze tu wlasnie urodzila sie Maria Skłodowska-Curie. A moze jeszcze da sie ten blad naprawic? Jeszcze pol roku do najazdu gosci, moze da sie zmienic te tablice? A przy okazji: bardzo malo anglojezycznych napisow i informacji jest w Warszawie, za malo. Oj, nie bedzie latwo kibicom ze swiata trafic w miejsca, ktorymi mozemy sie pochwalic, a przeciez mamy ich troche, tych wartych pokazania.
Pisze o tym w tym miejscu do Pani, bo jednak zna Pani wiele znaczacych osob i moze wspomni o tym przy okazji komu trzeba? Albo przeczyta to ktos wladny, moze nawet sama prezydent m-sta stolecznego Warszawy? ;-)
Czekajac na realizacje filmu o MSC (za ktora trzymam kciuki) i Pani w nim role pozdrawiam najserdeczniej. I pieknie Pani wyglada, gratuluje kolejnych nagrod - zeby za nimi jeszcze szly jakies pieniadze... :D
Napelnij serce miloscia, pluca swiezym powietrzem a glowe dobrymi myslami. Bo zycie jest piekne!
:-)
Avatar użytkownika
Brzoza
 
Posty: 409
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 22:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uhonorowanie Marii Skłodowskiej-Curie...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 05.12.2011 00:02

Ten koniec roku, jak zwykle kołowrót. Nagrody, podsumowania, imprezy....Lubię grudzień, lubię Święta, zawsze , dokąd pamiętam gram drugiego dnia świąt, a Maria Skłodowska - Curie wygląda z wielu artykułów, kalendarzy, książek, zamieszkała znów w Polsce na dobre, takie mam wrażenie, a może to tylko w mojej głowie? Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja