internetowa prasa... & "Tango Reunion"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

internetowa prasa... & "Tango Reunion"

Postprzez Magnolia Pn, 03.10.2011 14:01

Plebiscyt "Róże Gali" już po raz dziewiąty

"Róże Gali" jest jednym z najbardziej prestiżowych plebiscytów w Polsce. To coroczne wydarzenie, podczas którego dwutygodnik Gala nagradza osoby ze świata kultury i show biznesu, które w szczególny sposób w ostatnim roku wyróżniły się swoimi osiągnięciami - jak np. wybitną rolą w sztuce czy filmie, nową książką, płytą czy debiutem. Dla magazynu Gala plebiscyt ten jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć w ciągu roku. Lista nominowanych aktualnej edycji "Róż Gali" została ogłoszona na łamach dwutygodnika Gala (nr 28/11), który ukazał się na rynku 3.10.2011r. Czytelnicy mogą głosować na swoich faworytów poprzez sms-y oraz na stronie http://www.gala.pl.

Nominacje do nagród w poszczególnych kategoriach przyznaje Kapituła Róż Gali, w której zasiadają autorytety z dziedzin poszczególnych kategorii Plebiscytu. Zwycięzców wybierają czytelnicy magazynu Gala wraz z Kapitułą. Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach: 1.Film 2.Teatr 3. Muzyka 4. Debiut 5. Literatura 6. Media. Kryteria wyboru nominowanych: - twórca/ artysta/ osoba publiczna, która w 2011 osiągnęła spektakularny sukces artystyczny poprzez znaczącą kreację artystyczną, nowatorskie środki wyrazu, przełomowe osiągnięcie w swojej karierze, w różnych gałęziach kultury i sztuki - wyrazista osobowość, która pracą twórczą daje inspiracje czytelnikom dwutygodnika Gala.

Członkowie Kapituły Róż Gali: 1. Izabela Bartosz, Redaktor Naczelna dwutygodnika Gala 2. Juliusz Braun, prezes TVP S.A. 3. Maria Czubaszek, pisarka, dziennikarka, satyryk 4. Ewa Kasprzyk, aktorka 5. Rafał Olejniczak, dyrektor programowy Radia Zet 6. Alicja Resich – Modlińska, dziennikarka.
Nominowani: Film: • Robert Więckiewicz za rolę w filmie „ Baby są jakieś inne” • Serial historyczny TVP2 „Czas Honoru” • Film "Sala samobójców" - dla reżysera Jana Komasy i aktorki Agaty Kuleszy • Magdalena Kumorek za rolę w serialu "Przepis na życie" • Jerzy Hoffman za reżyserię filmu „ Bitwa Warszawska 1920”
Teatr: • Katarzyna Figura za rolę w spektaklu "Śmierć i dziewczyna" na podstawie sztuki Elfriede Jelinek w Teatrze Dramatycznym w Warszawie • Krystyna Janda za rolę w spektaklu "Biała Bluzka" w Teatrze Polonia w Warszawie • Piotr Adamczyk za rolę w "Dziennikach" wg Witolda Gombrowicza, spektakl Teatru Imka Tomasza Karolaka • Jacek Poniedziałek za rolę w spektaklu "Życie seksualne dzikich" w Teatrze Nowym w Warszawie • Andrzej Seweryn za rolę w spektaklu "Szkoła żon" w Teatrze Polskim w Warszawie.

Muzyka: • Aga Zaryan za album „A book of luminous things” • Leszek Możdżer za płytę „Komeda” • Plateau za „Projekt Grechuta” • Zakopower za płytę "Boso" • Myslovitz za płytę „Nieważne, jak wysoko jesteśmy”
Debiut: • dwunastoletnia Alicja Wolniewicz za książkę „ Psia planeta” • Alicja Węgorzewska za debiut, jako jurorka w „ Bitwie na głosy” i debiut teatralny w spektaklu „Diva for rent” • Adam Małysz za debiut w roli kierowcy rajdowego • Roma Gąsiorowska za debiut w świecie mody i stworzenie sklepu internetowego dla własnej marki ubrań Natinaf • Agata Młynarska za opracowanie i prowadzenie własnego serwisu internetowego dla kobiet "Ona, Ona, Ona"
Literatura: • Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska za powieść „Makatka" • Ignacy Karpowicz za powieść "Balladyny i Romanse" • Magda Umer za opracowanie i opatrzenie komentarzem książki „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze” • Justyna Bargielska za powieść "Obsoletki" • Andrzej Franaszek za książkę "Miłosz. Biografia".

Media: • Program Polsatu „Must be the Music. Tylko muzyka” • Program TVP 2 "Voice of Poland. Najlepszy głos" • Martyna Wojciechowska za program telewizyjny i wydanie drugiej części książki "Kobieta na krańcu świata" • Koncert „Tu Warszawa” z okazji inauguracji Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej • Magda Gessler za odwagę i bezkompromisowość podczas prowadzenia programu ,,Kuchenne rewolucje''.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 23 listopada 2011r. w Teatrze Polskim. Będzie ona relacjonowana na żywo w TVP2. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21:10 i będzie poprzedzona krótkimi relacjami z przybycia zaproszonych gości na uroczystość.

www.medianews.com.pl
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W Teatrze Telewizji powracają transmisje na żywo
PAP
2011-10-03, ostatnia aktualizacja 2011-10-03 14:40


Teatr Telewizji, który w tym roku po półtorarocznej przerwie powrócił na dawne miejsce w ramówce TVP, przywraca tradycję emitowania przedstawień na żywo. 24 października w ten sposób zostanie pokazana "Boska" warszawskiego Teatru Polonia.

Na początku historii Teatru Telewizji większość spektakli transmitowana była na żywo, podczas gry aktorów w studio telewizyjnym. Taka forma pozwalała widzom doświadczyć niepowtarzalnej magii teatru, tego, że każdy spektakl tej samej sztuki jest niespodzianką, nie wiadomo do końca, jak będzie przebiegał, jaka będzie reakcja publiczności. W miarę upływu czasu zrezygnowano z tej formy transmisji, bezpieczniejsze i łatwiejsze było pokazywanie przedstawień wcześniej nagranych.

Pierwszym przestawieniem, które po trwającej kilka dekad przerwie zostanie pokazane w TVP na żywo będzie spektakl "Boska" Petera Quiltera warszawskiego Teatru Polonia. To przedstawienie w reżyserii Andrzeja Domagalika grane jest już czwarty sezon przy pełnej widowni. Krystyna Janda wciela się w nim w rolę Amerykanki Florence Foster Jenkins. To autentyczna postać, która zapisała się w historii jako najgorsza śpiewaczka operowa świata, osoba pozbawiona talentu, ale zupełnie tego faktu nieprzyjmująca do wiadomości, do tego uparta i na tyle bogata, by nagrywać i organizować sobie recitale. Stała się w końcu postacią kultową, występowała, niemiłosiernie fałszując, w największych salach operowych świata przy komplecie widowni.

"To historia o tym, że warto walczyć o spełnienie marzeń, nawet tych najdziwniejszych. Podczas transmisji spektaklu, która będzie miała miejsce 24 października, kamera pokaże także aktorów w garderobie, jak przechodzą od prywatności do gry, wchodzą w graną przez siebie rolę. W studio będzie też oczywiście publiczność, której reakcje pozwolą telewidzowi doświadczyć prawdziwych teatralnych emocji, niepowtarzalności każdego spektaklu" - mówiła na poniedziałkowej konferencji prasowej Krystyna Janda.

W tym roku Teatr Telewizji po półtorarocznej przerwie powrócił na swoje dawne miejsce w ramówce TVP1, po "Wiadomościach" w poniedziałki o stałej porze, o godz. 20.20. W nadchodzącym sezonie zapowiadanych jest kilka premier. 17 października wyemitowana zostanie sztuka "Getsemani", najnowszy dramat Davida Hare, zainspirowany kulisami funkcjonowania brytyjskiej Partii Pracy i ekipy Tony'ego Blaira. Autor odsłania brutalne mechanizmy gry z władzą i o władzę, pełne skorumpowania i obłudy kulisy wielkiej polityki. Zbuntowana 16-letnia córka pani minister spraw wewnętrznych swoim lekkomyślnym zachowaniem wywołuje kryzys rządowy. W przedstawieniu wyreżyserowanym przez Waldemara Krzystka zagrają m.in. Magdalena Cielecka. Agata Buzek, Agnieszka Grochowska, Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk.

7 listopada telewidzowie będą mogli zobaczyć "Kontrym" w reżyserii Marcina Fishera, w którym zagrają m.in. Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Stanisława Celińska, Marcin Perchuć. To spektakl oparty na historii - jego bohater Bolesław Kontrym "Żmudzin" był legendarną postacią - cichociemny, bohaterski dowódca w trakcie Powstania Warszawskiego a także czerwonoarmista, bohater Rewolucji Październikowej. W "Kontrymie" konfrontuje się on z Józefem Światło, wysoko postawionym oficerem UB, który uciekł na Zachód i współpracował z Radiem Wolna Europa.

Na poniedziałkowym spotkaniu zapowiedziano też premierę spektaklu "Księżyc i magnolie", która odbędzie się 5 grudnia. Ten spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszki opowiada o pisaniu scenariusza do ekranizacji "Przeminęło z wiatrem". Problem w tym, że żaden ze scenarzystów nie zna tej książki.

Teatr Telewizji ma już ponad 50 lat. Pierwszy spektakl, "Okno w lesie", w reżyserii Józefa Słotwińskiego, został wyemitowany 6 listopada 1953 ze studia telewizyjnego przy ulicy Ratuszowej w Warszawie. W ciągu pół wieku swojej działalności Teatr Telewizji wyprodukował ponad 4 tysiące spektakli.

Źródło: PAP
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prapremiera serialu HBO "Bez tajemnic" odkodowana 16 października

Obrazek
Bez tajemnic to pierwszy polski serial produkcji HBO, którego premiera odbędzie się 17 października. Psychoterapia stanowi jego motyw przewodni, a głównym bohaterem jest Andrzej Wolski grany przez Jerzego Radziwiłowicza. W związku z premierą serialu program HBO zostanie odkodowany na całą niedzielę 16 października. Tego dnia wieczorem o godz. 20.10 będzie można również obejrzeć odkodowaną prapremierę pierwszego odcinka serialu w rozszerzonej wersji również o godz. 20.10 w HBO.

Psychoterapeuta, Andrzej Wolski, każdego dnia przyjmuje swoich pacjentów, którzy zwierzają się ze swoich najskrytszych przeżyć, doświadczeń, czarnych myśli. Każdy bohater to oddzielna, skomplikowana historia. - W mojej postaci szczególnie zafrapowało mnie to, że mój bohater wsłuchuje się w innych ludzi, których tak naprawdę często ma serdecznie dosyć. Ma własne kłopoty, żonę, która go zdradza, nie potrafi wychować swoich dzieci, aż w końcu decyduje się pójść do swojej przyjaciółki, terapeutki, aby móc jej się zwierzyć ze swoich problemów. Muszę przyznać, że jest to bardzo interesujący przebieg jak na rolę - mówi o postaci Andrzeja Wolskiego Jerzy Radziwiłowicz.

Weronika Kasprzyk, grana przez Małgorzatę Belę, to młoda lekarka, która przekroczyła wiele granic, aby osiągnąć zamierzone cele. Pojawia się u Andrzeja w poniedziałki. Tajemnica, jaką skrywa jest bardzo bolesna. Aby się z nią zmierzyć, musi szczerze opowiedzieć o swoich przeżyciach. Weronika to postać, którą zrozumiałam od podszewki i którą dzięki temu bardzo poczułam. Kiedy czytałam scenariusz, byłam zafascynowana tym, co się wydarzy w jej życiu dalej - mówi Małgorzata Bela.

We wtorki pacjentem Andrzeja jest Szymon Kowalczyk, wysportowany komandos, grany przez Marcina Dorocińskiego. Jak się okazuje, w jego sile ukryta jest słabość. W trakcie jednej z misji w Afganistanie wykonał rozkaz ostrzelania afgańskiej wioski. Teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami tej decyzji. Wydarzenie z ostrzelaną wioską to jedno z przeżyć Szymona. Tak naprawdę, wychodzą z niego problemy związane z jego dzieciństwem, wychodzi z niego to, że nie może sobie ze sobą poradzić – opowiada o swoim bohaterze Marcin Dorociński.

Środa zarezerwowana jest dla najmłodszej pacjentki, nastoletniej Zosi Werner – w tej roli debiutująca Aleksandra Kusio. W niej Andrzej widzi swoją córkę, z nią nawiązuje niemalże ojcowską więź. Pomaga odnaleźć jej priorytety i uświadamia, że to, co do tej pory stanowiło dla niej ideał tak naprawdę jest tylko złudzeniem. W czwartek na kozetce zasiada małżeństwo Skotnickich (Ilona Ostrowska i Łukasz Simlat). Na początku wydawało się, że stanowią bardzo zgraną i kochającą się parę, ale z biegiem czasu pogubili się w gąszczu trudnych przeżyć z przeszłości. Brak otwartej i szczerej rozmowy spowodował, że oddalili się od siebie i zatracili umiejętność widzenia wspólnego celu.

Problemy mojego bohatera są problemami, które także mnie dotyczą, dlatego też postać Jacka Skotnickiego wydała mi się tak interesująca. Dla widza najważniejsze będą właśnie problemy poszczególnych bohaterów, ponieważ one są uniwersalne – mówi Łukasz Simlat. Przyznam, że praca nad tym serialem też w jakiś sposób mnie oczyszczała. To była bardzo intensywna praca, poruszająca takie problemy, które każdy z nas ma, więc jak pracowałam nad swoją postacią, to też w pewien sposób przekładałam to na swoje życie – stwierdza Ilona Ostrowska.

W piątki Andrzej Wolski spotyka się ze swoja superwizorką, Barbarą Lewicką, która gra Krystyna Janda. Próbuje zrozumieć przyczyny swojego zagubienia i wypalenia. W serialu ‘Bez tajemnic’ na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jego bohaterowie mają elementarne problemy moralne, że ten serial jest o ludziach, którzy mają kręgosłupy moralne, są inteligentami, ludźmi, którzy myślą i analizują swoje życie. Takich postaci jest bardzo mało w scenariuszach. Oni się zastanawiają, czy są dobrzy, czy źli. To jest prawdziwy rarytas – dodaje Krystyna Janda.

Reżyserami serialu są Anna Kazejak i Jacek Borcuch, natomiast autorami zdjęć Michał Englert i Mateusz Wichłacz. Szefem zespołu scenarzystów jest Przemysław Nowakowski. - W dzisiejszych czasach, kiedy pędzi narracja fabularna, ten serial oparty jest na bardzo klasycznej formule, na tym, że spotyka się człowiek z człowiekiem. To jest od zawsze najbardziej interesujące. Tu nie ma rzeczy, które są ominięte lub niedopowiedziane – podkreśla Jacek Borcuch.

- To, co jest wyjątkowe w ‘Bez tajemnic’ to fakt, że mogliśmy budować tak różnorodne postaci na przestrzeni kilku tygodni. HBO motywowało nas przede wszystkim do twórczego myślenia, do tego, aby wnieść jak najwięcej własnej energii i pomysłów. Panowała niesamowicie kreatywna atmosfera wokół tego projektu, co jest rzadkie, cenne i naprawdę chciałabym, aby zdarzało się w moim życiu zawodowym jak najczęściej – dodaje Anna Kazejak. Serial Bez tajemnic składa się z 45 odcinków. Terapie poszczególnych bohaterów będzie można śledzić od 17 października przez kolejnych dziewięć tygodni od poniedziałku do piątku o godz. 20.10 w HBO i HBO HD.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ludzie sceny nagradzają
Agnieszka Rataj 07-10-2011, ostatnia aktualizacja 07-10-2011 10:44

Poznaliśmy kandydatów do nagrody Feliksy Warszawskie. Trzynasta edycja okazała się jak na razie szczęśliwa dla teatrów Dramatycznego, IMKA, Polskiego, Na Woli i Ochoty – przygotowane w nich w sezonie 2010/2011 spektakle zdobyły najwięcej nominacji.

Obrazek
źródło: Materiały organizatora

Ufun­do­wa­ne przez miesz­ka­ją­ce­go w Lon­dy­nie me­ce­na­sa kul­tu­ry Fe­lik­sa Ła­skie­go na­gro­dy pierw­szy raz zo­sta­ły przy­zna­ne w se­zo­nie 1998/1999. Po je­go śmier­ci w 2004 r. ich fun­da­to­rem zo­sta­ło To­wa­rzy­stwo Ubez­pie­czeń Al­lianz. Dla te­atral­ne­go śro­do­wi­ska War­sza­wy po­zo­sta­ją jed­ną z naj­waż­niej­szych na­gród, choć – wła­ści­wie co ro­ku – de­cy­zje o no­mi­na­cjach i zwy­cięz­cach rodzą spo­ro dys­ku­sji.

W se­zo­nie 2010/2011 ju­ro­rzy – przed­sta­wi­cie­le war­szaw­skich te­atrów – obej­rze­li 69 przed­sta­wień. Zmia­ną w sto­sun­ku do po­przed­nich edy­cji jest za­stą­pie­nie ka­te­go­rii De­biut Na­gro­dą dla Ak­to­ra/Ak­tor­ki lub Re­ży­se­ra/Re­ży­ser­ki pra­cu­ją­cych na sce­nie nie dłu­żej niż trzy se­zo­ny.

Do­strze­żo­no dzia­łal­ność nie­za­leż­ne­go Stu­dia Te­atral­ne­go Ko­ło dzia­ła­ją­ce­go od ubie­głe­go ro­ku w Te­atrze Ocho­ty. Przy­go­to­wa­ny w trud­nych wa­run­kach, po zmia­nie dy­rek­cji te­atru i tuż przed cze­ka­ją­cym go re­mon­tem, spek­takl „Sta­ru­cha" Igo­ra Gorz­kow­skie­go oka­zał się jed­ną z naj­cie­kaw­szych pre­mier se­zo­nu, zdo­by­wa­jąc trzy no­mi­na­cje. Czte­ry otrzy­mał Te­atr Na Wo­li, któ­ry od­zy­skał do­brą for­mę pod kie­row­nic­twem Ta­de­usza Sło­bo­dzian­ka. Aż pięć ra­zy no­mi­no­wa­ne są spek­ta­kle Te­atru Dra­ma­tycz­ne­go.

Gra­tu­lo­wać de­cy­zji o am­bit­nym re­per­tu­arze moż­na To­ma­szo­wi Ka­ro­la­ko­wi. Wy­re­ży­se­ro­wa­ne w pro­wa­dzo­nym przez nie­go te­atrze IM­KA „Dzien­ni­ki" zdo­by­ły trzy no­mi­na­cje, a Ma­rek Ka­li­ta w ro­li Ge­ne­ra­ła zna­lazł się wśród no­mi­no­wa­nych w ka­te­go­rii Naj­lep­sza Ro­la Mę­ska.

W ubie­głym ro­ku za­sko­cze­niem by­ło zwy­cię­stwo nie­in­sty­tu­cjo­nal­ne­go Te­atru Kon­se­kwent­ne­go w ka­te­go­rii Naj­lep­sza Re­ży­se­ria za „Kom­pleks Por­t­noya" przy­go­to­wa­ny przez Alek­san­drę Po­pław­ską i Ada­ma Saj­nu­ka. Pa­ra twór­ców wy­gra­ła m.in. z Je­rzym Ja­roc­kim i Iwa­nem Wy­ry­pa­je­wem. Czy po­dob­ne nie­spo­dzian­ki cze­ka­ją nas i w tym ro­ku?

O tym prze­ko­na­my się 24 paź­dzier­ni­ka w trak­cie ga­li w ho­te­lu Bri­stol.

Nominacje w konkursie Feliksy Warszawskie w sezonie 2010/2011

RE­ŻY­SE­RIA

* Igor Gorz­kow­ski „Sta­ru­cha" Da­nii­ła Charm­sa, Te­atr Ocho­ty
* Mi­ko­łaj Gra­bow­ski „Dzien­ni­ki" Wi­tol­da Gom­bro­wi­cza, te­atr IM­KA
* Dan Jem­mett „Wie­czór Trzech Kró­li" Wil­lia­ma Sha­ke­spe­are'a, Te­atr Pol­ski
* On­drej Spišák „Na­sza kla­sa" Ta­de­usza Sło­bo­dzian­ka, Te­atr Na Wo­li
* Bo­że­na Su­choc­ka „Kre­acja" Ire­ne­usza Ire­dyń­skie­go, Te­atr Na­ro­do­wy

PIERW­SZO­PLA­NO­WA RO­LA KO­BIE­CA

* Sta­ni­sła­wa Ce­liń­ska – Mat­ka/Ma­kry­na Mie­czy­sław­ska, „Klub Pol­ski" (reż. Paw­eł Miś­kie­wi­cz), Te­atr Dra­ma­tycz­ny
* Mag­da­le­na Cie­lec­ka – Gom­bro­wi­cz, „Dzien­ni­ki" (reż. Mi­ko­ła­j Gra­bow­ski), te­atr IM­KA
* Ewa Dał­kow­ska – Eli­sa­beth Co­stel­lo, „Ko­niec" (reż. Krzysz­tof­a War­li­kow­ski), No­wy Te­atr
* Kry­sty­na Jan­da – Cla­ri­ce, „Week­end z R." (reż. Kry­sty­na Jan­da), Och-Te­atr
* Aga­ta Wą­trób­ska – Ane­ta, „Ama­zo­nia" (reż. Agniesz­ka Gliń­ska), Te­atr Na Wo­li

PIERW­SZO­PLA­NO­WA RO­LA MĘ­SKA

* Piotr Adam­czyk – Gom­bro­wi­cz, „Dzien­ni­ki" (reż. Mi­ko­ła­j Gra­bow­ski), te­atr IM­KA
* Ma­rek Ka­li­ta – Ge­ne­ra­ł, „Ge­ne­rał" (reż. Alek­san­dra Po­pław­ska i Mar­ek Ka­li­ta), te­atr IMKA
* Piotr Li­gien­za – Lia­m, „Sie­ro­ty" (reż. Gra­ży­na Ka­nia), Te­atr Po­wszech­ny
* Je­rzy Ra­dzi­wi­ło­wicz – Ni­kt, „Kre­acja" (reż. Bo­że­na Su­choc­ka), Te­atr Na­ro­do­wy
* Je­rzy Tre­la – Sta­ry Wia­ru­s/Le­on Szy­pow­ski, „Klub Pol­ski" (reż. Paw­eł Miś­kie­wi­cz), Te­atr Dra­ma­tycz­ny

DRU­GO­PLA­NO­WA RO­LA KO­BIE­CA

* Iza­be­la Dą­brow­ska – Zo­cha, „Na­sza kla­sa" (reż. On­dre­j Spišak), Te­atr Na Wo­li
* Wik­to­ria Go­ro­dec­ka­ja – Iri­na, „Sta­ru­cha" (reż. Igo­r Gorz­kow­ski), Te­atr Ocho­ty
* An­na Kłos-Klesz­czew­ska – Ko­bie­ta bez Twa­rzy, „Kre­ty i raj­skie pta­ki" (reż. Ma­cie­j Pod­staw­ny), Te­atr Dra­ma­tycz­ny
* Pa­try­cja So­li­man – Ma­sza, „Me­wa" (reż. Agniesz­ka Gliń­ska), Te­atr Na­ro­do­wy
* Ewa We­ncel – Ethel Banks, „Przez park na bo­sa­ka" (reż. To­masz Sza­frań­ski), te­atr Kwa­drat

DRU­GO­PLA­NO­WA RO­LA MĘ­SKA

* Bar­tło­miej Bo­brow­ski – Są­siedzi, „Sta­ru­cha" (reż. Igo­r Gorz­kow­ski), Te­atr Ocho­ty
* Ja­ro­sław Ga­jew­ski – Ma­lvo­lio, „Wie­czór Trzech Kró­li" (reż. Da­n Jem­me­t), Te­atr Pol­ski
* Łu­kasz Le­wan­dow­ski – Jur­ek, „Ama­zo­nia" (reż. Agniesz­ka Gliń­ska), Te­atr Na Wo­li
* Pa­weł Waw­rzec­ki – Jew­gie­ni­j Do­rn, „Me­wa" (reż. Agniesz­ka Gliń­ska), Te­atr Na­ro­do­wy

MŁO­DY AK­TOR/AK­TOR­KA LUB RE­ŻY­SER

* Do­bro­mir Dy­mec­ki – przed­sta­wi­cie­l Riks­ban­ku, „Kre­ty i raj­skie pta­ki" (reż. Ma­cie­j Pod­staw­ny), Te­atr Dra­ma­tycz­ny
* Mar­ta Ku­rzak – Szi­me­na, „Cyd" (reż. Iva­n Ale­xan­dre), Te­atr Pol­ski
* Ma­ciej Pod­staw­ny – re­ży­se­ria spektaklu „Kre­ty i raj­skie pta­ki", Te­atr Dra­ma­tycz­ny
* Li­dia Sa­do­wa – Vio­la i Se­ba­stia­n, „Wie­czór Trzech Kró­li" (reż. Da­n Jem­me­tt), Te­atr Pol­ski
* Ju­sty­na Wa­si­lew­ska – Dzi­ka, „Ży­cie sek­su­al­ne dzi­kich" (reż. Krzysz­to­f Gar­ba­czew­ski), No­wy Te­atr

www.zw.com.pl
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Droga Pani Krystyno,


Dzisiaj (6.10.2011) miałam przyjemność odwiedzić Och-Teatr, aby zobaczyć/posłuchać "Tango Reunion".
Moja droga do dzisiejszego wieczoru była bardzo prosta:
"Lament na placu Konstytucji" -> tango -> Astor Piazolla -> "Tango Reunion"...
Nie chodzę do filharmonii, na koncerty "klasyczne" również..
Jednak tym razem muzyka Astora Piazolli przyciągnęła mnie do Och-Teatru. I naprawdę było warto!
Daniel Binelli - niezwykły, jak również cały zespół...
Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem... Niesamowity koncert.
Ta muzyka przeniosła mnie na te dwie godziny w inny świat.. Jaki on był piękny!
Tango to dla mnie muzyka.. namiętnej miłości, silnych emocji, wielkiej ekspresji...
Oczami wyobraźni widziałam na scenie parę tańczącą w rytm muzyki, ona.. w czerwonej sukni..

Jestem bardzo wdzięczna, że to właśnie w Och-Teatrze odbył się taki koncert.. takiego formatu..

Bardzo dziękuję.

Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: internetowa prasa... & "Tango Reunion"

Postprzez Krystyna Janda N, 09.10.2011 13:47

Pani Klaudio, a ja niestety nie mogłam być , jak zwykle zresztą, bo mam tyle zajęć, na tym koncercie. Jak żałuję! Pozdrawiam Panią.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja