HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita Cz, 16.06.2011 23:15

Teremi, prosiłaś o tecze.

Czy, w nawiązaniu do filmu polecanego przez Emcie, może być tecza … nad Paryzem ?

Tak mnie jakos naszlo ...
czarnobiale wspomnienie całujących się na ulicach tego miasta par, a w tle walczyk spiewany przez Edith Piaf

i te same ulice w kolorach teczy oraz walczyk w wykonania Mireille Mathieu


W polskim tlumaczeniu spiewali te piosenke m.in. Irena Santor „Pod niebem Paryza”

oraz Michal Bajor „Ponad dachami Paryza”



Mowi sie, ze Paryz to miasto zakochanych … tez tam kiedys bylam... taka...

no to teraz będzie wierszenka :


„Sous le ciel de Paris” (Oryginalny tytul piosenki)


Paryskie niebo w lustrze Sekwany przegląda się, ||po której plyna oswietlone Bateaux Parisiens||
Pod nim najpiękniej kwitną dziewczyny i bzy.|| mlode dziewczyny, pachnące bzem||
Ponad dachami fruną gołębie gdzieś hen, gdzieś hen,|| jeden z nich trafil kiedys do mego gołębnika||
A akordeon gra sulesjel de Paris. ||gra walczyka, najbardziej paryskiego z paryskich||


Przy lampce Cheauxberteaux tak miło mija dzień,||a zwłaszcza pewien cieply wieczor pod niebem Paryza||
Świat chowa się w różowej mgle i już nie jest nam źle.||powiem wiecej: i już nam bylo calkiem dobrze !||

Paryskie niebo kocha kloszardów i nocne ćmy,||w Paryzu każdy może byc choc przez jedna noc kloszardem i spac pod mostem||
Do ludzkich smutków wciąż się uśmiecha przez łzy.||smutki najlepiej utopic w winie||
Pod mostem Berci o szczęściu ktoś śni,||a potem zasnąć i snic, ze ktos bliski jest obok ||
A w barze Param ktoś znów siedzi sam.|| nikt nie powinien być w taka noc sam||


Miłość z rozpaczą splata się w przetartą nieźle losu nić,||no skoro niezle, to może nie jest tak zle ?||
Lecz mimo to tak chce się tu żyć! || bo milosc i rozpacz, to nieodłączne atrybuty zycia||


Paryskie niebo czasem się chmurzy i deszczem tnie,||deszcz nawet w Paryzu jest potrzebny, tyle tam ogrodow: Luksemburski, Tuilerie, Pole Marsowe, Lasek Vincennes i Buloński ….||
Wścieka się na nas, lecą pioruny i łzy,||ale paryskie ogrody sa spragnione wody||
Lecz już po chwili słońce wychodzi, przejaśnia się ||po burzy zawsze, nie tylko w Paryzu, wychodzi slonce, to oczywista oczywistosc||
I nad Paryżem jak barwny łuk tęcza lśni.||i to jest wlasnie tecza dla Teremi !||


Przy lampce Cheauxberteaux kolejny mija dzień,||szkoda, ze te dni minely tak szybko i bezpowrotnie||
Świat chowa się w różowej mgle i już nie jest nam źle!||moj Paryz chowa się we mgle wspomnien||
Paryskie niebo nocą rozbłyska milionem gwiazd,||na szczescie nie tylko nad Paryzem blyszcza miliony gwiazd||
Ponad dachami fruną marzenia gdzieś hen.||a marzyc o Paryzu można zawsze i wszedzie. A co ? Nie wolno ?||

EP+MM+IS+MB+ wielu innych +|| Ita , marzaca, by jeszcze choc raz spac pod niebem Paryza||


A tak niebo nad Paryzem malowal...pan Chagall*)


Obrazek



*)...po raz pierwszy w Paryzu bylam w sierpniu ...1968 roku
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pt, 17.06.2011 10:32

tęcza w Paryżu to jest jak dwa w jednym
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 21.06.2011 19:05

Niech sie swieci Pierwszy Dzien Lata!

Itus dzieki za kontynuacje paryskiego klimatu, obiecuje, ze jak tylko odwiedze Paryz to czym predzej dopisze sie do paryzenki, jak mi Albercia mila. BUM!

Tymczasem KONKURS. Dlaczego poludniowy odcinek rzeki Sacramento, czili South Fork jest wezbrany i rwacy?
Obrazek

Rozwiazanie konkursu. Bo mielismy w Sierra Nevada sporo sniegu tej zimy, jeszcze sie topi. Dowod nizej.
Obrazek

Kto znajdzie letni dom nad brzegiem jeziora wybudowany w stylu skandynawskim w 1929 roku, czili Vikingsholm? za pozno. Albercia byla pierwsza.
Obrazek

Tak Zatoka Emeraldowa laczy sie z glowna czescia Jeziora Lake Tahoe.
Obrazek

A Wysepke Fannette latem zamieszkuja Hobbitu.
Obrazek

No i nie wiem gdzie ona znowu polazla.
Obrazek

Pani Lora Josephina Knight miala duzo forsy i tesknila za rodzima Skandywnawia, jej dom zaprojektowany przez pana Palme, szwedzkiego architekta, byl wiec zainspirowany kosciolami, zamkami i drewniana architektura Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii.
Obrazek

Dachy z trawy troche niepraktyczne, trzeba od czasu do czasu wymieniac podloze, hihi...
Obrazek

Reczna robota.
Obrazek

Prosze panstwa let's Keep Lake Tahoe Blue!
Obrazek


Hobbitu pompujO wode.
Obrazek

Dobrego!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Śr, 22.06.2011 20:15

witaj lato
a skoro lato, Paryż tęcza, Emcia wędrująca, to musi być.... wiadomo, ale to za chwile wcześniej słów kilka wyjaśnienia - otóż ostatnio "siedzę" w średniowieczu, renesansie i baroku
no i dlatego wiek XVI

S'io fusse ciaul

Gdybym był dzwonem, a Ty dzwonnicą
Często wspinałbym się na Ciebie,
Śpiewałbym cały dzień
I często, często Cię całował
A nocą wracał do siebie
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 28.06.2011 13:17

to ostatni wpis (15 czerwca) Maćka Zembatego

"po długim śnie zimowym, Artysta, poczuwszy wolę bożą ( w kuluarach nazywaną weną) zawiadamia, ze w krótkim czasie, ku chwale Ojczyzny - z martwych powstanie… "
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner Wt, 28.06.2011 13:50

Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 05.07.2011 17:37

Dzien dobry, czy zastalam Druhny?

Czy tak czy siak, to przynosze, z jednodniowym opoznieniem, hamerykanskie Swieto Niepodlegosci, wersja z parada w tle. PS Za firanka ukryta Dziewica Albercia.

Obrazek

Troche Kuni.
Obrazek

Troche broni. Male Hobbitu lubiO strzelac.
Obrazek

Orkiestra deta z uniwersytetu z Davis. Bardzo porzadna i swietnie brzmiaca.
Obrazek

Tancerze z Meksyku i okolic. Albercia pyta, czy przed taka parada sprawdzaja status emigrantow. Poszla, nie prowokuj, dzisiaj swietujemy!
Obrazek

Orkiestra deta za Stanfordu. Pelen spontan, czili czad i szyk.
Obrazek

I jeszcze raz dla utrwalenia.
Obrazek

Pies Fiora ma dosyc swietowania, no to si zwijamy.
Obrazek

PS Maszmuniu, ten budynek w tle to jest tutejszy sad. No wiem, okropny, hihi..., ale po drugiej stronie byl za to mily cien.

PA.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz So, 09.07.2011 17:21

No to odliczamy! Nawet samochód w środku umyłam, bo nigdy nic nie wiadomo:)
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez An-dora N, 10.07.2011 00:10

Ale, jak?
Co odliczamy Maszmunku? Bo ja to chcialabym tez wiedziec! A co! No bo jesli nawet samochod umylas? Na dodatek w srodku?!! Wozic bedziesz cos, albo nawet KOGOS ??

Przepraszam, nie przywitalam sie - to ja, Andora, ktos mnie jeszcze pamieta?... Nie wazne, witam.
U mnie stara bida w nowym wydaniu. Pisze to na wszelki wypadek, w razie, gdyby cos.

... zdmuchnela mnie ta ... wiosna? calkiem,
Nawet nie wiem jak tam sprawy za lasem...

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
An-dora
 
Posty: 318
Dołączył(a): Pn, 18.09.2006 15:57

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 10.07.2011 00:30

No. Takie jedne co pod lodówką sprzątają:)
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 10.07.2011 08:52

Znaczy si Sanepid Australijski. Kurde, Druhny, ale wczoraj było wielkie BUM, że aż wzięłam i się wpisałam. Operacja Pustynna Burza, czili Kangurzyca w Warszawie. Sama Najwyższa Matka Założycielka w stolycy. Najprawdziwsza, z krwi i kości. Łomatkoboskohaposko...

Pozdrawiam wszystkie Druhny!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 10.07.2011 09:04

Grejsowa pozdrowka wielkie .Usciskaj Kangurzyce . Mielego dnia wszystkin :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez An-dora N, 10.07.2011 23:03

Nie??? Ale jak to? Kangury w Stolycy??? Ale jaja...
To szczyt bedzie jak nic!!! Zeby nie powiedziec ZAszczyt... Az mi zal :(
Ale ciesze sie niezwykle. I oczekuje sprawo-zdania z tej Operacji Pustynnej. Oraz plus pikczurenki!
Moga byc zdjecia spod lodowek, z nienacka, zza wegla, obojetnie. Byle beda! NO!
Pozdrawiam i ide Wam juz zazdraszczac...
Niebywale!
Avatar użytkownika
An-dora
 
Posty: 318
Dołączył(a): Pn, 18.09.2006 15:57

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 11.07.2011 21:01

Kangurzyca wiedziała kiedy zjechać do Kraju - w końcu Polska rządzi w UE a kto to załatwił? oczywiście Kangurzyca no i teraz masz rację An-doro szczyt/Zaszczyt

Sowa miło Cie widzieć i czytać.

Emciu czy możesz mi wyjaśnić dlaczego na jednym ze zdjęć orkiestra biegnie? czy aż tak źle grali, że teraz muszą uciekać? w takiej sytuacji najlepiej ma ten co gra na piccolo czy też innych małych instrumentach. Gorzej jest uciekać z bębnem na plecach. Może to ten groźny pies ich goni?
czekam na wyjaśnienia,
Dom z pierwszego zdjęcia jest piekny
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 11.07.2011 21:47

No i po Wielkm ZA-SZCZYCIE. No Kangusiu, powiem Ci w zaufaniu, ze pierwszy raz najgorszy, pozniej to juz leci! Hihi...a tylko zaczekaj jak Cie Sowusia wezmie w obroty, o laboga! A moze juz Cie wziela? Bylyscie na Powazkach (?), AUUUC! No i BB zazdroszcze jak nie wiem co! Ciesze sie ogromnie, ze gadasz cytatami, znaczy sie jestes poruszona. Mocne U&U, i mam nadzieje, ze reszta podrozy rownie udana.

Teremi, wyjasniam, ze w tej biegnacej orkiestrze otowlasniechodzi zeby biegac i grac za jednym zamachem. Znaczi si pierwsze biec, pozniej niespodziewanie stanac i zagrac. Taki styl, nie-kon-wen-cjo-nal-ny. Graja swietnie. Nigdy nie wiadomo gdzie sie zatrzymaja, czili pelne napiecie, lub wyskok zza wegla.

Dobrego! Czy Druhny wiedza co jest dla mnie oznaka lata i wakacji? Buty i skarpetki pelne piasku, oraz reczniki kapielowe schnace nieustannie na sznurku. Niech lato trwa.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pn, 11.07.2011 22:54

a u nas w tym roku PARASOL!

PS Bilety odebrane.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez Barbara Kath Pn, 11.07.2011 23:17

jak cudnie, ze druhny
sOM, zyjOM, piszOM !!!!!
Bezczelne pchły
w kąpielówkach
skaczą po nosie

/ness/
    Avatar użytkownika
    Barbara Kath
     
    Posty: 3888
    Dołączył(a): Wt, 15.08.2006 19:11
    Lokalizacja: HH

    Re: HYDE PARK

    Postprzez M.C. Wt, 12.07.2011 00:00

    Macham Basiu! Hihi...No z tym piszOM to roznie jest, ale widac takie czasy na niespodziewane wpisy.

    PS Maszmuniu, tylko, niech Cie reka Alberci broni przed daniem tych biletow Sowusi do potrzymania! NO!
    Avatar użytkownika
    M.C.
     
    Posty: 3816
    Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
    Lokalizacja: Redwood City, CA

    Re: HYDE PARK

    Postprzez Barbara Kath Wt, 12.07.2011 00:09

    "na niespodziewane wpisy" :D

    fajowo to emciu napisalas, a teraz znikamy na urlop.
    Do KRAJU-RAJU.

    macham(y) do wszystkich B+P
    Bezczelne pchły
    w kąpielówkach
    skaczą po nosie

    /ness/
      Avatar użytkownika
      Barbara Kath
       
      Posty: 3888
      Dołączył(a): Wt, 15.08.2006 19:11
      Lokalizacja: HH

      Re: HYDE PARK

      Postprzez Ita Śr, 13.07.2011 12:13

      Witamy Kangurzyce i Basie K. w Kraju Raju !

      Jedna pewno przyleciała samolotem, a druga przyjechala samochodem, ale gdyby przypadkiem wstąpiły "za potrzeba" na Dworzec Centralny w Warszawie, to polecam toalete przy wyjsciu w kierunku ul. Emilii Plater

      http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ednym.html

      Obrazek


      Takich toalet nie spotyka się na każdym kroku w Europie i pewno w Australii tez ...
      no moze gdzies w Ameryce takie sOM ?

      Pozdrawiam wsie Druhny-HPowki i te TUTAJ i te TAM !
      Avatar użytkownika
      Ita
       
      Posty: 1302
      Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
      Lokalizacja: Poznan

      Poprzednia stronaNastępna strona

      Powrót do Ogólne