Warsztaty, Teatr Tv, Życzenia...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Warsztaty, Teatr Tv, Życzenia...

Postprzez Teatromaniak Pn, 20.12.2010 20:52

Witam Pani Krystyno !

Nie miałem okazji podziękować Pani za wyjątkowe warsztaty filmowe z Pani udziałem i robię to trochę późno, ale zawsze. Fantastycznie słucha się Pani słów, żartów i w ogóle bardzo przyjemnie patrzy się na Panią. Przede wszystkim chciałem podziękować za tak wyczerpującą, dosadną, a do tego całkowicie spontaniczną wypowiedź na temat Teatru Tv, który nie ukrywam jest mi bardzo bliski.

Trzy dni temu wystosowano list otwarty w obronie Teatru Tv. Tych listów było już wiele, ale im więcej się porusza ten temat tym bardziej widać, że Teatr Tv jest po prostu potrzebny...

"Teatr Telewizji istnieje od 1953 roku. Nie jest własnością władz telewizyjnych tylko dobrem narodowym, którego tradycję budowali najwybitniejsi polscy reżyserzy, aktorzy, scenografowie. Protestujemy przeciw marginalizowaniu jego miejsca w telewizyjnym programie i za niedopuszczalne uważamy wycofywanie emisji spektakli w poniedziałki, od dziesięcioleci tradycyjnie kojarzone z Teatrem Telewizji. Domagamy się też, by za pieniądze z abonamentu w pierwszej kolejności powstawały produkcje teatralne, urzeczywistniając misję, do której zobowiązana jest TVP."

http://blog.rp.pl/listotwarty/2010/12/17/ratujmy-teatr-telewizji/#comments

jak dotąd jest ponad 700 wpisów

P.S. Spóźnione, ale szczere najserdeczniejsze życzenia urodzinowe :)

Wysyłam gorące pozdrowienia z głębi serca, bo w te zimne dni z pewnością się Pani przydadzą :)

Dawid
"Kiedy nic się nie dzieje,
kiedy noce i dnie tylko nużą,
mieć ogromną nadzieję to przecież dużo."

Dorota Czupkiewicz
Teatromaniak
 
Posty: 1803
Dołączył(a): Cz, 09.10.2008 21:25
Lokalizacja: Polska

Re: Warsztaty, Teatr Tv, Życzenia...

Postprzez Krystyna Janda Wt, 21.12.2010 09:31

Bardzo Panu dziękuję. Walka o Teatr Tv przypomina bezsilną walkę z wiatrakami. Ilość produkowanych seriali i ich jakość przeraża, no ale tylko one przynoszą TV pieniądze z reklam. Teatr Tv nigdy ich nie przynosił. Z koli kanał Kultura nie ma pieniędzy by cokolwiek produkować. nawet na powtórki nie maja pieniędzy. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja