Tatarak, poezja i moje wrażenia

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Tatarak, poezja i moje wrażenia

Postprzez MRed Wt, 07.12.2010 13:44

Pani Krystyno


1 Jestem zachycony Pani kreacja Marty w "Tataraku" Andrzeja Wajdy. Jestem dumny z tego że Polska ma jeszcze takie aktorki dla których słowo "dramat" nie oznacza złamania paznokcia. Miałem tą przyjemność obejrzeć "Kantatę na cztery skrzydła" i podczas spektaklu po prostu plakałem ...
Dziękuję za 'Polonię"

2 Chciałbym zobaczyć sztukę Tenesse Wiliamsa "Tranwaj zwany pożądaniem" z Panią w roli Blanche Dubois
Jestem pewny że ta trudna kreacja (określana jedną z najtrudniejszych do zagrania) dla Pani i dla nas widzów będzie prawdziwą ucztą

3 Jestem poetą i mam nadzieję że kiedyś Pani zaśpiewa coś mojego


ps Ubóstwiam pani piosenki "Na zakręcie" "Jeślibyś nie istniał Ty"
Podczas śpiewania tej drugiej piosenki pani glos przybiera taki piękny ton ... poezja czysta poezja

Mniej więcej tutaj

Ach, dojrzyj, ogrzej mnie...

Jeśli ty nie istniałbyś
Dla kogo ja istniałabym?
Przy kim bym mogła śmiać się do łez
I zapłakać zmierzchem złym?

Jeśli byś nie istniał ty
Czy mogłyby pytania te:
Po co żyć? Po co żyć? Zmienić się
W proste słowa: kocham cię
Na dobre i na złe

Znalazłem kilka komentarzy Pani Piosenki na Youtube


"Kiedy widzisz, słyszysz, czujesz arcydzieło, to albo masz ochotę wykrzyczeć swe myśli, albo po prostu milkniesz. Ja zamilkłam...

Święte słowa

czapki z głów moi państwo.

Oto idzie Janda
.
Genialna aktorka,wielka Artystka,(moja ulubiona)..pełne pasjii wykonanie

....tak... milczeć i przeżywać.....zamierać z tęsknoty......przepięknie oszczędna ilustracja.....gratuluję wrażliwości.....dziękuję za wzruszenie.....!!!!!!!!!

Piękne, wzruszające i takie przewdziwe, cudowne wykonanie "

Nazywa się Panią polską Edith Piaf i trudno nie przyznać im racji zarówno na scenie i na deskach teatru daje Pani z siebie część uczuć myśli łez
Dziękuję za te Filmy piosenki
za tyle wzruszeń

Przy najbliższej okazji zapraszam do nas na Rzeszowszczyznę na wesele ludowe (sam Wyspiański by się nie powstydził) Pani Krystyno co jesieni mamy niewykły wysyp grzybów , również zapraszam.

Obrazek
MRed
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 07.12.2010 11:58

Re: Tatarak, poezja i moje wrażenia

Postprzez Krystyna Janda N, 12.12.2010 23:15

Dziękuję bardzo. Na " Tramwaj już jestem moim zdaniem za stara". Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja