5-te Urodziny

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

5-te Urodziny

Postprzez Julita89 Cz, 28.10.2010 21:31

Kochana Pani Krystyno,

Gratuluję 5-ciu lat wspaniałej działalności Teatru Polonia
:)

Obrazek

Życzę dalszych sukcesów, wielu dobrych przedsięwzięć i planów artystycznych, a także sił i optymizmu w ich realizacji, pełnych sal na spektaklach i by rozwiały się nareszcie wszelkie problemy i kryzysy.
Nie zmieniajcie się, ze swoim bardzo dobrym doborem sztuk, niezwykłym artystycznym smakiem i gustem, które podaje się widzowi w wyjątkowy sposób. Ten Teatr to miejsce gdzie wychodzi się odbiorcy na przeciw, gdzie czuje się ważny.
Sobie mogę tylko życzyć, bym mogła być blisko Waszego Teatru jak najdłużej. Dobrze, że jest. Bardzo dziękuję.

Raz jeszcze najlepsze, najserdeczniejsze życzenia dla Pani i wszystkich Pracowników Teatru.


Julita


***
Jeszcze krótko, chciałam przelać tu moje myśli po minionym weekendzie.

Sobota to przywołanie z pamięci i odświeżenie sobie Przygody. Cieszę się, że zdecydowałam się na nią pójść powtórnie, bo gdy widziałam ten spektakl w wakacje niestety zaprosiłam m.in. osobę, która ku mojemu zdziwieniu (pomimo wcześniejszych próśb aby wspólnie wyjść do Teatru) nie okazywała większego zainteresowania sztuką, więc i mnie i moim koleżankom nieco to zakłóciło odbiór.
W Przygodzie (oprócz reżyserii oczywiście) byłam i będę zachwycona Panem Englertem, natomiast, no zarówno ja jak i znajoma, która mi teraz towarzyszyła stwierdziłyśmy, że trudno nam widzieć w roli Doktorowej kogoś innego niż Panią... Tak tak, zapewne to Tatarak "zbiera żniwo" jak to się mówi, ale w jak najbardziej dobrym sensie.
Może to dziwnie zabrzmi, ale ja teraz nie mam siły na zabawne i przyjemne sztuki... Właśnie one byłyby dla mnie teraz za ciężkie...
Teraz, oglądając spektakl, wyciszam się, uspokajam, zastanawiam się, czy nawet nie rozmawiam z sobą w pewnym sensie... To potrzebne, dziękuję.

Niedziela natomiast, to warsztaty teatralne w Och-u. To były niezwykle owocne i fascynujące dwie godziny o Juliuszu Osterwie. A te wiadomości i ciekawostki przydadzą mi się na moich teatrologicznych zajęciach na uczelni.
Próbowałam uzyskać informację, czy planujecie kontynuować warsztaty od nowego roku, niestety nikt nic jeszcze nie wie...
Czy są jakieś plany w tym kierunku?
Sztuka jest zwierciadłem rzeczywistości, ale można je ustawiać pod różnymi kątami.
Avatar użytkownika
Julita89
 
Posty: 3739
Dołączył(a): Pt, 17.10.2008 23:57

Re: 5-te Urodziny

Postprzez Krystyna Janda So, 30.10.2010 07:23

Dopiero teraz Ministerstwo ogłosiło programy operacyjne, i można składać wnioski o finansowanie takich warsztatów. Zobaczymy. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja