wczoraj i dziś

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

wczoraj i dziś

Postprzez Magnolia So, 21.08.2010 11:54

Kochana Pani Krystyno,

Dzisiaj krótko (to znaczy postaram się :wink: ).

Po pierwsze DOWÓD, wczorajszy...
Bardzo się cieszę, że zobaczyłam ten spektakl "dzień po dniu". TAKI rodzaj sztuki w TAKIEJ dawce bardzo wiele daje, mnie osobiście. Sprawia, że czuję się taka wewnętrznie rozradowana :wink:
Obecność w Pani Teatrze przez ostatnie dni przypomniało mi, jak ważny jest dla mnie teatr i że daje to poczucie szczęścia. Jest tą magią bez której nie mogłabym i nie chciałabym się obejść.
Dziękuję serdecznie, że robią Państwo TAKI Teatr.
A w kwestii "Dowodu", powtórzę raz jeszcze, że jest fenomenalny. Pani Maria Seweryn jest genialna w swojej roli, jestem pod ogromnym wrażeniem i poruszona.. tak, że właściwie trudno o dobór właściwych słów... Ze spektakli, w których widziałam Panią Marię.. właśnie w "Dowodzie" robi na mnie największe wrażenie...
Po spektaklu dało się słyszeć komentarze: poruszający, fajny.. również od osób, jak się zorientowałam, byli na tym spektaklu kolejny raz...

Po drugie Pani dzisiejsza obecność w Dzień Dobry TVN. (na wizji i na czacie :wink: )
Dziękuję, przede wszystkim za szerokie opowiedzenie o warsztatach, nabrałam na nie jeszcze większej ochoty (tzn. tzw bileciki już dawno są w mym posiadaniu.. :oops: ). W ogóle było mi bardzo miło móc obejrzeć ten program z Panią... Mogłabym rzec, że jestem ciekawa Pani nowej roli, a także tego, co ma reżyserować pan Borys Lankosz... jednak po zastanowieniu stwierdzam, iż wszystkich u Państwa nowości (zwłaszcza jak Pani zaczyna o nich opowiadać :oops: ). Obawiam się, że "wpadłam"... jeśli chodzi o moje uznanie dla Teatru Och-Polonia... :oops: :oops:

Bardzo ładnie Pani wyglądała :oops:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

Obrazek

Ps.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
http://wyborcza.pl/1,94899,8277950,Plany_warszawskich_teatrow.html

[...]
Sceny niezależne

Mamy coraz więcej teatrów prywatnych. Liderem na tym rynku pozostaje Krystyna Janda i dwie sceny prowadzone przez jej Fundację na rzecz Kultury. W Teatrze Polonia zobaczymy w tym sezonie m.in. nowy spektakl Przemysława Wojcieszka "Jeszcze będzie przepięknie", a w Och-teatrze - łamiącą obyczajowe tabu, pytającą o granice naszej moralności - sztukę Edwarda Albeego "Kim jest Sylwia?" w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas z Marią Seweryn i Piotrem Machalicą w rolach głównych.

Na scenach Krystyny Jandy debiutują m.in. Jacek Poniedziałek (w sztuce Robina Hawdona "Weekend z R" ), Agata Kulesza (w "Kantacie na cztery skrzydła" Robert Bruttera) i Gabriela Muskała ("Sceny z życia małżeńskiego" Bergmana).
[...]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://kultura.wp.pl/title,OCH-Warsztaty,wid,12584080,wiadomosc.html?ticaid=1abe9

OCH-Warsztaty
dodane 2010-08-19 (11:30)

WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2010
OCH-WARSZTATY


OCH-WARSZTATY: FILM
Spotkania poświęcone sztuce filmowej i próbie zdefiniowania tajemnicy magii kina. Analiza różnych jej aspektów na przykładzie filmów polskich, z odniesieniami do obrazów i twórców z kina światowego. Film, by nabrać wymiaru dzieła artystycznego, musi być idealnym połączeniem różnych dziedzin sztuki. Podczas warsztatów pokażemy ile talentów artystycznych musi spotkać się na planie filmowym, by powstało arcydzieło. W każdym spotkaniu gośćmi będą polscy twórcy filmowi. PROWADZENIE: Grażyna Torbicka

OCH-WARSZTATY: OPERA
Spotkania warsztatowe prowadzone przez wieloletniego dyrektora i wybitnego znawcę opery, Sławomira Pietrasa, mają za cel przybliżenie postaci wielkich śpiewaków i śpiewaczek sceny polskiej. Na tle historii karier tych niezwykłych artystów zarysują się dzieje opery w Polsce, a owo fascynujące wejrzenie w panteon legend polskiego teatru muzycznego nie będzie pozbawione anegdot i historii zakulisowych. Spotkania uświetnią występy wschodzących gwiazd scen operowych, archiwalne nagrania oraz wspomnienia uczniów i partnerów scenicznych niezapomnianych sław – bohaterów poszczególnych warsztatów.

OCH-WARSZTATY: TEATR
Celem cyklu jest zaprezentowanie sześciu wielkich osobowości polskiego teatru, ze szczególnym uwzględnieniem ich dorobku artystycznego, miejsca w dziejach sceny polskiej i światowej, działalności pedagogicznej, służby narodowej. Zważywszy na edukacyjny charakter cyklu, troską organizatorów będzie atrakcyjny przekaz zaprojektowanych treści. Tak więc poszczególne zajęcia odbywać się będą z udziałem wybitnych specjalistów (historyków i krytyków) oraz współpracowników, uczniów bądź kontynuatorów prezentowanego artysty. Ilustrację tych zajęć będą stanowić filmy i nagrania ze spektakli, wywiadów etc.

OCH-WARSZTATY: TANIEC
Cykl spotkań przygotowanych przez Sławomira Woźniaka, wybitnego tancerza i choreografa, poświęcony jest przybliżeniu tajników sztuki baletowej w kraju i za granicą. Podejmowana tematyka obejmie szeroki zakres zagadnień, poczynając od ogólnego zarysu najciekawszych momentów z historii polskiego tańca, poprzez realia funkcjonowania szkół baletowych, aż po dzień z życia baleriny. Warsztatowa forma spotkań, bogato ilustrowanych przez zaproszonych tancerzy oraz projekcje, pozwoli nam poczuć się przez chwilę w skórze baletmistrza i zabawić się w choreografa. PROWADZENIE: Sławomir Woźniak
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: wczoraj i dziś

Postprzez Krystyna Janda So, 21.08.2010 18:59

Bardzo dziękuję za kolejny list, i kolejne pochwały...Dziękuje za zdjęcia i klika słów o dzisiejszej wizycie w TVN bo nikt tego nie oglądał ani u mnie w domu ani ze znajomych. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja