łatwopalni

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

łatwopalni

Postprzez nat Pt, 18.06.2010 11:27

Dla Pani wspomnienie z Wrocławia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pani Krystyno...

...czasem mnie zaskakują drobne międzyludzkie zbieżności myśli.
Ilekroć pomnę scenę finałową z Boskiej! przeszywa mnie delikatny dreszczyk i mam właśnie skojarzenie z takim wymownym pożegnaniem ze sceną, z teatrem, a że "życie to teatr"...
Czytając Pani dzisiejszy wpis, zanim jeszcze wspomniała Pani o popołudniowej Boskiej! właśnie o tym sobie pomyślałam. Znów ten spektakl, w taki dzień.
Ja czasem czuję się jak jakiś dinozaur wśród swojego pokolenia, a przynajmniej jego części. 90% na hasło Elżbieta Czyżewska nie miałoby zielonego pojęcia gdzie i do czego to nazwisko przypiąć. Z jednej strony jestem dumna, że należę do tych szczęśliwców, którzy wiedzą, a z drugiej smutno. Smutno, że jest się w przytłaczającej mniejszości.
I smutno, że odchodzą po kolei CI najwięksi. Często się w myślach 'rozglądam' po tym młodym i średnim pokoleniu aktorskim, artystycznym i z trudem dostrzegam takich potencjalnych "wielkich". Na pewno się trafią, będą, ale jakże żal tej mijającej epoki... C'est la vie...
Tak jak ten Pani wpis smutny, tak piękny.
A gdy czytałam o Pani Elżbiecie i Agnieszce Osieckiej, przypomniało mi się jedno zdjęcie, które kiedyś widziałam na stronie Fundacji im.AO...

Obrazek

i jeszcze jedno, które podoba mi się bardzo:

Obrazek
David Halberstam and the Polish actress Elzbieta Czyzewska in Lazienki Park in Warsaw, Poland, 1965.

Dziękuję Pani Krystyno za te słowa, za wspomnienia, za zaufanie i pozdrawiam...w ten cholernie słoneczny dzień...

Natalia
w szeregu biegniesz kilka lat,
a potem - jazda w boski sad!
Avatar użytkownika
nat
 
Posty: 3038
Dołączył(a): Cz, 22.01.2009 14:19
Lokalizacja: W-wa/Poznań

Re: łatwopalni

Postprzez Krystyna Janda So, 19.06.2010 04:39

Pani Natalio, pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja