Dzieci autystyczne w akcji - Paulina, Wojciech

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Dzieci autystyczne w akcji - Paulina, Wojciech

Postprzez Jureczek Cz, 10.06.2010 20:55

Droga Pani Krystyno,

Bylem dzisiaj w Centrum Promocji Kultury na Pradze Poludnie na wieczorze poetyckim
prof. dr hab. med . Mieczyslawa Śmialka i jego żony Marii Śmiałek.

Jako ilustracja tych pięknych wierszy brzmiala muzyka.
Występ Pauliny Chodkowskiej dzecka autystycznego, ktore nie mówilo do dziewiątego roku życia wywolal największy aplauz widowni.
Paulina po 10 latach terapii jest wybitną artystką. Jej interpretacja trudnych piosenek, śpiewanych bardzo czysto i z piękną dykcją ubogacona jest tą odrobinką jakże czarującej inności niedostępnej dla osób w pelni zdrowych od dziecka.
Paulina występowala poza Polską w różnych programach telewizyjnych.
Przyjaciółka państwa Śmiałków , pani prof. Małanicz Onoszko pracuje w Fundacji "Latająca Akademia" wspieranej przez państwa Śmiałków.

Pani profesor poprzez długoletnie ćwiczenia doprowadzila do współnej gry na 6 rąk na fortepianie Pauliny, Wojciecha Świętońskiego i trzeciej autystki - nieobecnej dziś bo występuje we Włoszech.

Natomiast Paulina i Wojciech wykonali pięknie na cztery ręce na fortepianie Polkę Straussa.

Współdzialanie z innymi osobami jest najtrudniejsze dla autystów.

Widownia w ktorej skladzie byla chyba większość profesorów . dr hab. zasiadających w Polskim Towarzystwie Neurologicznym byla bardzo kompetentna w nagradzaniu oklaskami tych wspaniałych artystow - autystów.
Jureczek
 
Posty: 2523
Dołączył(a): N, 20.05.2007 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzieci autystyczne w akcji - Paulina, Wojciech

Postprzez Krystyna Janda N, 13.06.2010 12:30

Bardzo dziękuje za tę relację . Paulinę znam, widziałam ja kilkakrotnie. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron