"Pan Jowialski" i... szczęście :))

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

"Pan Jowialski" i... szczęście :))

Postprzez Julita89 Śr, 21.04.2010 15:04

Pani Krystyno, podsyłam materiały z dzisiejszej próby dla mediów :)


Spektakl "Pan Jowialski" w Teatrze Polonia.

Reżyseria i opracowanie tekstu: Anna Polony, Józef Opalski. W rolach głównych: Marian Opania, Anna Polony, Krystyna Janda, Wojciech Malajkat/Aleksander Mikołajczak

Premiera: 25 kwietnia 2010 r.

Obrazek

Obrazek

http://www.plejada.pl/13669,,16,pan-jow ... leria.html

____________________________________________________________________________________________


Obrazek
/PAP
Próba spektaklu "Pan Jowialski" Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Polony i Józefa Opalskiego w warszawskim teatrze Polonia, 21 kwietnia/fot. Grzegorz Jakubowski


http://polskalokalna.pl/galerie/galerie ... ,1248504,1

____________________________________________________________________________________________


Warszawa. Premiera "Pana Jowialskiego" w Polonii

Teatr Polonia zaprasza 25 kwietnia na premierę "Pana Jowialskiego".

Obrazek

«Obok "Zemsty" i "Ślubów panieńskich" stanowi pozycję obowiązkową w twórczości Aleksandra Fredry. Tytułowy pan Jowialski jest dla widza zagadką. Nie wiadomo, czy naprawdę jest zgorzkniałym starcem, czy tylko w ten sposób wyraża dystans do świata. Na pewno jest postacią ciekawą, którą mistrz Fredro obdarował znakomitymi dialogami Czy przesianie i humor będą wciąż atrakcyjne dla współczesnych?

reżyseria Anna Polony i Józef Opalski, występują: Marian Opania, Anna Polony, Krystyna Janda, Aleksandra Grzelak, Krzysztof Pluskota, Andrzej Plata, Wojciech Malajkat/Aleksander Mikołajczak, Grzegorz Daukszewicz / Miron Jagniewski.»

""Pan Jowialski""
Newsweek Polska nr 14/05.04
20-04-2010


Pan Jowialski - Aleksander Fredro
tytuł realizacji: Pan Jowialski
miejsce premiery: Teatr Polonia
data premiery: 25-04-2010
reżyseria: Anna Polony i Józef Opalski
scenografia: Ryszard Melliwa
Światło: Piotr Pawlik
Producent wykonawczy: Marta Więcławska
Obsada:
- Marian Opania
- Anna Polony
- Krystyna Janda
- Aleksandra Grzelak
- Krzysztof Pluskota,
- Andrzej Plata
- Wojciech Malajkat/Aleksander Mikołajczak
- Grzegorz Daukszewicz/Miron Jagniewski.


http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/92505.html

____________________________________________________________________________________________


Pani Krysiu, ostatnio często raczy nas Pani wpisami do Dziennika :) Bardzo to miłe. Najbardziej lubię w ten sposób zaczynać dzień.
Piękną ma Pani wiosnę w ogrodzie! :) I bardzo lubię tę tradycję jak każdej wiosny zamieszcza Pani zdjęcie tego drzewka (nie daje sobie ręki uciąć, ale wiśnia??)
A dziś rano przeczytałam Pani nowy wpis. Szczęśliwi ludzie są, ja jestem szczęśliwa, tylko może nie zawsze to odczuwam. Ale mam być z czego szczęśliwa, jestem zdrowa, mam wokół siebie bliskich mi ludzi, pomoc, która przychodzi nim zdążę mrugnąć okiem. Jest tyle powodów dla których można być szczęśliwym! Choćby dlatego że rano słońce zaświeci w okna i od razu dzień jest milszy... Tylko tego wszystkiego często po prostu nie doceniamy...
Jak widzę całkiem sporo i innych tych szczęśliwych się tu ujawnia, a jak wiadomo dobro i szczęście krąży po świecie i wraca, więc mam nadzieję że jak najwięcej z niego powróci do Pani :)

Serdecznie Panią pozdrawiam , życzę przedpremierowego spokoju . bo pewnie bardzo potrzebny, i po raz kolejny z wielką nadzieją, że wszelkie kłopoty związane z teatrem szybko się skończą... Widzowie stoją murem :) Ale te problemy bardzo martwią.. Jak można Pani pomóc?

Julita
Sztuka jest zwierciadłem rzeczywistości, ale można je ustawiać pod różnymi kątami.
Avatar użytkownika
Julita89
 
Posty: 3739
Dołączył(a): Pt, 17.10.2008 23:57

Re: "Pan Jowialski" i... szczęście :))

Postprzez Krystyna Janda N, 25.04.2010 07:34

Dziękuję bardzo . To już jest pomoc. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja