OPT Gardzienice w Warszawie 13-22 listopada...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

OPT Gardzienice w Warszawie 13-22 listopada...

Postprzez mocca25 Pt, 20.11.2009 20:38

Pani Krystyno!
Pani wpis w dzienniku przypomniał mi mój wyjazd do Gardzienic... dwa lata temu, jeszcze w trakcie studiów... wyjątkowych - filologia klasyczna (wspaniały czas, wyjątkowa dziedzina, wielki rozwój osobisty). Szykowaliśmy się wtedy do własnego przedstawienia... zależało nam zwłaszcza na tym, aby zapoznać się i ocenić gardzienickie próby rekonstrukcji antycznej muzyki. Celem naszego przedstawienia było pokazanie, jak wiele wspólnego ma starożytna metryka z pewnym rodzajem współczesnej muzyki... a jak niewiele osób ma tego świadomość (i powstało małe lokalne przedsięwzięcie z Grupą Operacyjną)... Cały ten "Kosmos Gardzienic", niesamowity wieczór z "Ifigenią w A...", "Metamorfozami", "Elektrą", a także "Waza Francois" wtedy jeszcze ciągle udoskonalana...atmosfera, ludzie, nadzwyczajna ekspresja i ... muzyka... powplatane w polski tekst słowa w języku starogreckim (jak wspaniale było rozumieć, co one znaczą :))...wyjątkowe i chociaż nazywane eksperymentalnym to jednak profesjonalne... cały ten klimat... To był wieczór, który jakby przeniósł mnie do starożytności, pozwolił skonfrontować własne wyobrażenie o antycznym teatrze z tym, jak postrzegają go inni (a później zafascynowana dramatem napisałam pracę z epiki - bywa :))... i żartobliwe nasze rozmowy: "Gdybyśmy mieli nagrania z tamtego okresu byłoby łatwiej" :) Prowadzeni byliśmy z miejsca przedstawień do Chaty zgromadzeń przez studentów Akademii Praktyk Teatralnych - ścieżką po parku, w rekach mieli pochodnie, punkty docelowe wskazywały ogniska... magiczne!!! :D Ile może zdziałać jeden charyzmatyczny, kontrowersyjny człowiek, jak wiele chęci, zapału, emocji może wzbudzić w młodych ludziach, jak pozwala im odkryć w sobie pasję...to jest właśnie piękne... to jest sztuka :) Występy OPT Gardzienice ciężko opisać, trzeba je zobaczyć osobiście...
Najbliższy "Kosmos Gardzienic" 11-12 grudnia :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(http://www.gardzienice.art.pl/)

Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie, życząc udanego weekedu :)
Magda
Jednym z największych cudów boskich jest umożliwienie zwykłym ludziom dokonywania niezwykłych rzeczy.
H. Jackson Brown
Avatar użytkownika
mocca25
 
Posty: 440
Dołączył(a): Cz, 11.06.2009 00:56
Lokalizacja: Olsztyn/Lublin

Re: OPT Gardzienice w Warszawie 13-22 listopada...

Postprzez Krystyna Janda N, 22.11.2009 07:52

Dziękuję bardzo. A Gardzienicom ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja