Eh...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Eh...

Postprzez amc Cz, 05.11.2009 22:38

Pani Krystyno,

pozwoli Pani że zacznę od porcji egzaltacji. Wiem, że jetem zapewne zupełnie nieobiektywna, ale mi z tym dobrze... :oops: :oops:

Obrazek

Dancing jest rewelacyjnym spektaklem. Konceptualnie. Text. Aranżacja muzyczna. Światło. Pani cień na tylnej "ścianie". Odbicie na lustrzanej posadzce. Pióra. Sukienka. Maski.
Zmęcze się zawsze psychicznie na Dancingu ale z drugiej strony tak mi dobrze. To może brzmi jak masochizma albo rozdowjenie jaźni ale jest cudownie dobijający. Rewelacyjnie wstrząsający.
Nie mogę się napatrzeć.
Dobrze że na DVD nie wydaliście bo bym pewnie miała w pracy w jednym oknie arkusz kalkulacyjny w drugin lecący w kółko Dancing... :lol: :lol: .

Zawsze się tylko troszkę boję że jak tak biegają w kółko dookoła Pani ci z miotłami, to że jednak za którymś razem któryś Panią "zmiecie". Ja wiem to moje czarno-widzenie. Od razu sobie wizualizuje jakieś złamania. Otwarte. Ręka. Noga. Miotła na ścianie.

W sumie to miałam do Pani napiać z pytaniem o lęki zawodowe. Bo mnie moje całą noc napadały. Ale to może sobie odłóżmy. I tak znowu mi długie wyszło.

spokojnej nocy,

"Twój świr"
A.


ps.
Obrazek

Nie uważa Pani że Czechow do Radziwiłowicza jest podobny? a raczej Radziwiłowicz do Czechowa...





pps. Chyba nie ma na stronie:

Życiorys/wspomnienie po angielsku opublikowane w Guardianie na zamówienie BAFTA:
http://www.guardian.co.uk/film/2008/feb/22/obituaries.poland

i krótko po włosku:
Edward Klosinski, celebre direttore della fotografia polacco, è morto nella sua casa di Milanowek (Varsavia), all'età di 65 anni. Klosinski è stato curatore delle immagini di oltre 60 film, tra cui i capolavori di Andrzej Wajda, Krzysztof Kieslowski e Krzysztof Zanussi. Ha lavorato anche per il teatro, che da anni portava in televisione, ed è stato co-fondatore, insieme alla moglie Krystyna Janda del Teatro Polonia di Varsavia. Nella storia della cinematografia polacca il suo nome è associato a film come "La terra della grande promessa" (1975), "L'uomo di marmo" (1977) e "L'uomo di ferro" (1981) di Wajda, "Top Dog" di Feliks Falk (1978), "Decalogo 2" (1988) e "Film bianco" (1994) di Kieslowski. Ha poi lavorato anche con Lars von Trier nel 1991 per "Europa".
http://www.divertimento.it/news/e-morto-il-direttore-della-fotografia-di-andrzej-wajda/2071324|
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eh...

Postprzez Krystyna Janda Pt, 06.11.2009 07:33

Bardzo dziękuję. Bardzo dziękuję za wszystko. Moim zdaniem Waryński był podobny do Czechowa. Może dlatego że Radziwiłowicza znam i kojarzy mi się tylko z nim samym.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja