Bruce Springsteen i białe wino... i ja być szczęśliwa!

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Bruce Springsteen i białe wino... i ja być szczęśliwa!

Postprzez Magnolia N, 01.11.2009 12:12

Kochana Pani Krysiu,

Wczoraj miało miejsce moje kolejne spotkanie z Shirley, za które dziękuję, gdyż było fantastyczne!
Pierwsza rzecz jaka mnie uderzyła to to, że Shirley świetnie wyglądała... ten ciemnofioletowy kołnierzyk do lila bluzy, a do błękitnych spodenek śliczne podkolanówki z błękitnym wzorkiem..
Lubię tę Shirley... ale za każdym razem, jak mówi, że jest jej niedobrze, to i ja czuję się nieszczególnie :D
Na szczęście o w pół do czwartej przyjeżdża Jane...
Kiedy wychodziłam na przerwę (tradycyjnie na pyszną kawę i ciastko :wink: ), to jeszcze zanim wyszłam z sali, usłyszałam jak jedna Pani mówi do drugiej - "KOCHAM JĄ!"...
A po przerwie tradycyjnie.. Shirley .. jest olśniewająca. Zawsze publiczność zatyka... oczarowuje...
"Shirley Valentine", wydawać by się mogło, że to taki zabawny, lekki spektakl, a jednak ile niesie mądrości... jak skłania do przemysleń.. w stylu czy to jest moje życie? I jak S. powiedziała Ja nagle zobaczyłam moją walizkę, która wjeżdża pod taki gumowy fartuch i pomyślałam, że ja za tą walizką nie pojadę, to w ogóle nie wchodzi w rachubę!... to pomyślałam, że w ogóle nie wchodzi w rachubę bym została w mym życiu tu gdzie jestem, że potrzebuję zmiany!
Należą się Pani nieustające owacje na stojąco!

A przedwczoraj wróciłam z Budapesztu. Było pochmurno niestety.. Pomyślałam, że trochę opowiem...
Jeszcze na lotnisku... Aaa, tak w ostatniej chwili to jeszcze kupiłam takie drobiazgi. Przed wyjazdem. A moim drobiazgiem okazała się być książka:
Obrazek

Start i zachwyty tym, co za oknem:
Obrazek

Budapeszt, jak sądzę, doskonale Pani zna...
Obrazek

charakterystyczne mosty...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wzgórze Zamkowe, a na nim Zamek:
Obrazek

Muzeum Narodowe (Magyar Nemzeti Múzeum):
Obrazek

Teatr Zamkowy:
Obrazek

Kościół Matyasa i Baszty Rybackie:
Obrazek

Widok na Wyspę Małgorzaty:
Obrazek

I na Wzgórze Gellerta:
Obrazek

W PEST, mieści się Pałac Gersham, który obecnie przekształcono w najbardziej luksusowy hotel...
Obrazek

Przed Bazyliką...
Obrazek

A to już Opera:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak ja bym chciała tam być na jednej z oper! No ale za krótko tam byłam! NIESTETY! :(

A obok Opery... restauracja... CALLAS:
Obrazek

Nieco dalej CAFE CHAGALL:
Obrazek

A blisko mego hotelu:
Obrazek
Nazwa skojarzyła mi się od razu z CARNEGIE HALL....

A w ogóle mają tam też sieć sklepów o bardzo wdzięcznej nazwie:
Obrazek

Imponujący Parlament (w piątek było już ładniej, ale ja miałam wówczas już niewiele czasu na zwiedzanie):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W piątek pojechałam na Plac Bohaterów:
Obrazek

Znajduje się tam Pałac Ekspozycji:
Obrazek

a przede wszystkim to, w jakim celu tu przyjechałam - Muzeum Sztuk Pięknych:
Obrazek
Obrazek

Niestety, z braku czasu... nie dane mi było zwiedzić wystawy Botticelli to Titian :(
Musiałam szybko wracać bo taksówka... bo samolot...
A wracałam metrem, jedna z linii - najstarsza - bardzo ciekawa, zarówno wnętrza, jak i te małe wagoniki...

Na koniec mej opowieści wspomnę oczywiście, że nie bolała mnie głowa w Budapeszcie, bolała mnie owszem, ale w Warszawie, przed odlotem... ale w Budapeszcie w ogóle, może dlatego, że ja tam albo Cuba Libre albo białe wino (Tokaj) :D

Pozdrawiam i... do zobaczenia na czwartkowym Dancingu!

ps. jak przeczytałam o tych wskazówkach... pomyślałam... że ma Pani teraz młodszą Mamę...
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: Bruce Springsteen i białe wino... i ja być szczęśliwa!

Postprzez Krystyna Janda Pn, 02.11.2009 07:09

Bardzo dziękuje za relacje z Budapesztu i w ogóle...Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja