HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. N, 20.09.2009 00:02

Teremi, usmialam sie z relacji z wystawy w Galerii El, boska! ("Jednak nie! Nie ma zgody na robienie z ludzi idiotów. Bywam w Galerii El od czterdziestu lat i czegoś podobnego jeszcze nie widziałem.
Przez szacunek dla siebie samego, nie dam sobie wmówić, że instalacja przedstawiona wczoraj przez Rolanda Schefferskiego zasługuje na miano dzieła sztuki. " Dobre!) Relacja boska znaczy sie, bo sama sztuka tam prezentowanej oceniac nie moge zanim nie zobacze jej na wlasny oczodol, a do tego chyba nie dojdzie, bez chlipow, hihi...

Kangusiu, no nareszcie! Fajnie, ze w koncu znalazlas pod lodowka kabel! Odbior dobry! Mozesz dalej nadawac!
Dziekuje za prezeny, czyli zdjecia zdjecia: 426, 438 i 357. Musze przyznac, ze Wasz ocean jest bardziej niebieski...Po namysle jednak na pierwszym miejscu ustawiam zdjecie ostatnie, to z przekrzywionym horyzontem. Lubie przekrzywione horyzonty (bez podtekstow!!!), i WOGOLE mnie nie ochodza opinie zawodowych fotografow na ten temat! PHI. I lubie jak sie ocean srebrzy, niech sie Alberci kreacje wieczorowe schowajO!
PS Jak Ci sie zasuwa zyciowo? Czy w Australii tez Azja, czy jeszcze nie?

Dla Ciebie znalazlam kapliczke nadrzewna, mam nadziej, ze jej jeszcze nie wklejalam...Zyczenia, zebyscie w koncu odbyli pielgrzymke do K-R!
Obrazek

Sowus no to tera ja. Przede wszystkim to ja Ciebie lubie nawet jak sie chwilowo obraze. Wolnosc lubienia jest, ne? No.
Po drugie to przepraszam Druhny nastawione obojetnie do cytatenek, ze sowie uroilam jakoby uczucie, ze cytatenki sa nudne, lub niezrozumiale rowna sie checi zobaczenia innego rodzaju wierszenek. Albercia wyszla z wprawy jezeli chodzi o rozwiazywanie rownan z niewiadoma. Ucz sie tumanie bo nie przejdziesz do siodmej klasy! Bije sie rowniez w piersi za przewrazliwienie na punkcie wierszenek, na usprawiedliwienie mam tylko to, ze troche z nimi czasu spedzilam. Hihi, za co by tu jeszcze pokleczec na mojej ulubinej soczewicy ktora robie dzisja na obiad? A wiem!!!! Zdecydowanie i szczerze zaluje, ze mi zaszwankowalo PH! Wniosek. Poprosze o przyrzad do mierzenia PH-czu przed pisaniem rozpierduchowych postow. Jakby cos jeszcze bylo nie tak to chetnie dodam. Tak pisze to z usmiechem ale szczerze i w dobrej intencji i pelnym szacunkiem, zeby nie bylo, ze sowie robie szopki, vel australijskiego kuta (bierzemy do wierszenek?) z przeprosin czy cos!
PS Sowus zamiast machac wyjsciem to dalabys jakies atrakcje i juz!

Po trzecie melduje, ze mam inwazje mrowek jak to kogos nie obchodzi to trudno ale sie obrazam! Hihihi....

Po czwarte i na serio to polecam film "Before the Devil Knows You are Dead". Tzn., jakby jeszcze ktos nie widzial bo to jest film, zdaje sie z 2007. Bardzo intensywny, nieszablonowy, rezyseria Sidney Lumet, graja BRAWUREOWO (!!!) m.in. Philip Seymour Hoffman, Ethan Hawke. Cytaty oczywiscie wynotowane.

Na zakonczenie i przed wyjsciem pozdrawiam stalych i czasowych bywalcow w HalYnce!

O Maszmunek, hihi, a ja myslalam ze Ty wpadniesz z czyms innym, auuuuu! Dzieki za wyniki zmagan festiwalowych, chociaz Borys Szyc to byl wlasciwie pewniak, ne? I czekamy na pelna relacje! Bronia, dawaj!

PS Druhnie Scianie oczywiscie gratulujeMY powrotu jako NUS z tarczo w tynku! Ktos sie jeszcze dziwi? Hihi, bo ja nic a nic!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Maryna More N, 20.09.2009 00:43

ZENOBIA napisał(a):tera ja :
Sowa, instalacja byla zajebista ale wes nie przeginaj, no kto tu wyskoczy na miasto kiej ja nie mogie ? no sie pitam. no normalnie tylko Ty. no to sama rozumisz, jakby nie masz wyjscia i musisz byc . kto nie ryzykuje ten nie warsiawiak.


Żenoda, ty jesteś fascynująca. Przy Tobie moja droga to wszyscy wypadają na zielono (oprócz Zooni i Hamila --oni zawsze błyszczą) te Twoje riposty mnie rozwalaja. Chyba się posikam po rajtuzach normalnie no.
Historia świata nie jest niczym innym jak biografią wielkich ludzi. .
Avatar użytkownika
Maryna More
 
Posty: 735
Dołączył(a): Wt, 01.09.2009 09:52
Lokalizacja: 12305 5th Helena Drive, Brentwood CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Cletoris Veritas N, 20.09.2009 02:17

Połykanie liter nigdy jeszcze nie przyprawiło mnie o niestrawność.
Avatar użytkownika
Cletoris Veritas
 
Posty: 5334
Dołączył(a): Pn, 04.04.2005 15:32

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB N, 20.09.2009 03:08

Witam przy kawie, ta raza.
Grejsowa, Wiech fajny, stary, ale jary, ale spod lodowki z tego wszystkiego to wychodzi kafka czy inny mrożek. Ale ze Ty to niby teraz Sabina Piesek? No to chyba jednak przestane byc soba.
Grejs, b. Cie lubie, i tak juz zostanie. Pojdz w miasto, zakup pare zygmuntowek na konsumpcje, trzy na moje konto, i, prosze Cie, zrob cos z ta wiedza.
Dziekuje za zyczenia. Tez nie wiem, jak ten Stary ciagle ze mna wytrzymuje. Musi zawzial sie, Byki juz takie sa. Moj poza tym roztrzepany, o czym bylo w tasiemkach. A ostatnio tak: W piatek wrocil z Sydney, dowiozl kartke z zyczeniami, bardzo milymi zreszta, ani slowka o tym, ze musi ze mna wytrzymywac. Ale patrze na te kartke, ladna, w tonacji bialo-srebrnoniebieskiej, a na niej obraczki, nad nimi: With love on your Wedding Day, a pod nimi: Today is the beginning of a wonderful future.
- Stary, wiesz, ze kupiles kartke na slub?
- Taaak???! Kurcze, a tak wybieralem! Patrzylem na te pod anniversary, ale wszystkie jakies takie brzydkie byly, az te zobaczylem, od razu wzialem...
Tak ze na 21. rocznice slubu dostalam kartke dla nowozencow. Zdaniem naszej corki to „urocze”.
Kut to ze slownika Starego, starego kociarza. Ten ze zdjecia mieszka w Brisbane.
Emcia, dzieki, wsparcie duchowe b. potrzebne, bo ja juz w te pielgrzymke do K-R chyba calkiem zwatpilam. Zdjecia z przekrzywionym horyzontem to moja specjalnosc.
Australia to nie Azja (przypominam o pomniku ku czci wlasciwego spedzania czasu - 3x8), ale ja akurat ostatnio zasuwam, dzisiaj zreszta tez.
Wiwat Rewers! Moze kiedys obejrze.
A teraz baj i pozdrawiam.
Ps. Kurcze, znowu bym zapomniala. Agnis, powstan! :D
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez Agniś N, 20.09.2009 08:47

Stoję !
Na baczność !
Od 48 godzin !
Ścierpły mi kostki i kolana !
Ale nic to.
Będę stać dalej !
A co !
Agniś
 
Posty: 5773
Dołączył(a): Cz, 21.04.2005 09:15
Lokalizacja: Wrocek

Re: HYDE PARK

Postprzez ZENOBIA N, 20.09.2009 11:06

Maryna More napisał(a):
Żenoda, ty jesteś fascynująca. Przy Tobie moja droga to wszyscy wypadają na zielono (oprócz Zooni i Hamila --oni zawsze błyszczą) te Twoje riposty mnie rozwalaja. Chyba się posikam po rajtuzach normalnie no.

tez mi nowina :roll:
odniosłam sie.
Avatar użytkownika
ZENOBIA
 
Posty: 3139
Dołączył(a): Cz, 30.10.2008 17:35

Re: HYDE PARK

Postprzez kibic N, 20.09.2009 11:10

Uprasza sie kolezanki nie zainteresowane tematem o nie zasmiecanie go belkotem! Do tego sa inne tematy jak np. I co slychac ptaszyny
Avatar użytkownika
kibic
 
Posty: 14495
Dołączył(a): Śr, 16.03.2005 16:28

Re: HYDE PARK

Postprzez ZENOBIA N, 20.09.2009 11:15

do kogo ta mowa
odniosłam sie.
Avatar użytkownika
ZENOBIA
 
Posty: 3139
Dołączył(a): Cz, 30.10.2008 17:35

Re: HYDE PARK

Postprzez kibic N, 20.09.2009 11:36

Do Ciebie i przyjaciolki Maryny
Avatar użytkownika
kibic
 
Posty: 14495
Dołączył(a): Śr, 16.03.2005 16:28

Re: HYDE PARK

Postprzez ZENOBIA N, 20.09.2009 11:46

kibic napisał(a): nie zainteresowane tematem

bynajmniej
odniosłam sie.
Avatar użytkownika
ZENOBIA
 
Posty: 3139
Dołączył(a): Cz, 30.10.2008 17:35

Re: HYDE PARK

Postprzez Cletoris Veritas N, 20.09.2009 12:21

Połykanie liter nigdy jeszcze nie przyprawiło mnie o niestrawność.
Avatar użytkownika
Cletoris Veritas
 
Posty: 5334
Dołączył(a): Pn, 04.04.2005 15:32

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 20.09.2009 14:14

witam niedzielnie, lecz krótko
Kangurzyco - dzięki za kuta - jest zjawiskowo kolorowy - nie widziałam takiego jeszcze

Emciu z tą wystawą - instalacją to żaden problem. W piątek byłam w tejże galerii na koncercie i po wystawie prawie ani śladu, czyli łatwy montaż i demontaż (no chyba, że to pani sprzątająca zrobiła porządki) dlatego myślę sobie, że możesz urządzić we własnym zakresie taką instalację i nawet porozmawiać z rodziną

Sowa - dzięki za Wiecha bardzo lubiłam czytać jego teksty

Ściana - czekam (obietnica zapisana) a zdradę tajemnicy z klYkaniem wybaczam przy niedzieli
a wszystkich tu ostatnio obecnych pozdrawiam

Maszmunku - oglądałam to wręczanie nagród i muszę powiedziec, że Materna miał nawet dobry pomysł na galę. Artyści gdyńskiego Teatru muzycznego im. Danuty Baduszkowej są po prostu rewelacyjni (ale ja to wiem od dawna, dobrze, że i inni mogli zobaczyć); brakowało mi elegancji na widowni (znak czasu? stosunku do filmu?). Po zakończeniu gali była na żywo dyskusja z Gdyni (TVP Kultura) z udziałem:dziennikarz, 1 juror, 4 (chyba lub 3) krytyków filmowych - przez szacunek dla filmów dyskusję pominę milczeniem.
Szkoda, że nie pokazują wszystkich nagród, tylko tak wybiórczo.
Wracając do gali, to najwięcej gwiazd (prawdziwych) było na scenie i w jury. Tacy "wręczający" znacznie podnieśli poziom gali a jury też imponowalo. Podobała mi sie "trójca" wręczających nagrodę B.Szycowi, czyli bohaterowie "Ziemi obiecanej" - Pszoniak, Seweryn, Olbrychski
Cieszę sie też, że dobrze obstawiłam nagrody (część - znaczna)
no cóz trenuję przed Oskarami - no co - może polubię kino

pozdrawiam i znikam
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Kasienia N, 20.09.2009 14:48

Odnośnie wręczających nagrody: tydzień temu słuchałam wywiadu z p. Materną w Trójce i mówił, że własnie wydaje mu się, że dzięki odpowiednio dobranym wręczającym nagroda będzie miała jeszcze większe znaczenie i range dla otrzymujacego. Jakoś tak to było. :) Ja niestety obserwowałam festiwal w wycinkach prasowych.. Pozdrawiam wszystkich, którzy mogli ucztować na festiwalu. :)
Avatar użytkownika
Kasienia
 
Posty: 158
Dołączył(a): N, 27.02.2005 19:06

Re: HYDE PARK

Postprzez kibic N, 20.09.2009 15:39

mysle ze duzo jest racji w tym co mowil Materna bo nie dosc byc najlepszym aktorem w tym roku jak Szyc i otrzymac ja z rak takiego trio jak: Olbrychski Pszoniak i Seweryn to juz tylko mozna wniesc sie pod niebiosa ze szczescia dumy i prestizu
Avatar użytkownika
kibic
 
Posty: 14495
Dołączył(a): Śr, 16.03.2005 16:28

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 20.09.2009 15:56

do przedmówców - czasami "denerwowało" mnie to, że tych wręczających bez uzasadnienia, było dużo - np. cztery osoby wręczające jednej osobie nagrodę - tak trochę "dorywały się" do mikrofonu a przy zróżnicowanym wzroście było to mało zabawne.
Od zawsze też wkurza mnie to, że pod koniec przyspiesza się tempo, bo czasu brak i jeszcze mówi się o tym ze sceny - przecież wszystko można wyliczyć (łącznie z wejściem, zejściem, brawami), trochę dodać i lepiej skończyć przed czasem niż z wręczania tych najważniejszych robić sprint.
a co do Materny - jest Go zdecydowanie mało a przecież zdolny z niego człowiek
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez ZENOBIA N, 20.09.2009 15:58

co racja to racja.
odniosłam sie.
Avatar użytkownika
ZENOBIA
 
Posty: 3139
Dołączył(a): Cz, 30.10.2008 17:35

Re: HYDE PARK

Postprzez kibic N, 20.09.2009 15:58

mysle ze Materna mial juz swoje 5 minut - dzisiaj to nie jego czas choc jest niezly w tym co robi
Avatar użytkownika
kibic
 
Posty: 14495
Dołączył(a): Śr, 16.03.2005 16:28

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 20.09.2009 16:03

Kibicu - w myśl tego co piszesz, to wielu reżyserów (i nie tylko) trzeba by na emeryturę, bo mieli swoje "5" minut a oni mają te 50, 60 i wiecej lat i jeszcze coś robią
wielu aktorów mówi, że dopiero czekają na rolę swojego życia a mają "50+"
może i z Materną tak jest? - może czeka na dzieło swojego życia?
wciąż szuka?
a czyj to jest czas? - "to nie jest kraj i dla starych ludzi"?
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez ZENOBIA N, 20.09.2009 16:07

wczoraj to o autostradzie i betonie bylo owszem owszem :D
odniosłam sie.
Avatar użytkownika
ZENOBIA
 
Posty: 3139
Dołączył(a): Cz, 30.10.2008 17:35

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 20.09.2009 16:14

było kilka zabawnych zestawień - "cytatów"
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne