HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez KAMIL Wt, 12.05.2009 12:35

jestem bardzo ciekawy kto w tym roku zdobedzie PALME gdyz konkurencja jest spora. duzo WIELKICH rezyserow. Ja oczywiscie trzymam kciuki za Pedro, choc uwazam, ze Jego najnowszy film nie wpisuje sie w tendencje obecnego swiatowego kina i fesitwalu w Cannes, w ktorym co roku rzadzi wielki przypadek i aktualne poglady jury.
Najważniejsze to bujać w obłokach. (ROMAN POLANSKI)
KAMIL
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 27.02.2005 21:39

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 12.05.2009 19:03

Palme d'Or otrzyma oczywiscie Albercia, za caloksztalt podlatarniowy! A tak na serio, to nawet ja rozpoznaje kilku rezyserow, wiec tez czekam z niecierpliwoscia na nagrody a jeszcze bardziej na dotarcie tych filmow do mnie. A co do jurorow to zauwaze, ze jest 5 kobiet i czterech facetow, hihi... I tu musze wkleic liste filmow z Cannes z ubieglego roku, no musze! Tyle jest na nich filmow ktore przewijaly sie w Halynce i w innych tematach na forumie. Naliczylam ich jedenascie. Niech zyje Cannes!


Filmy z Cannes, z 2008 roku ktore staly/staja sie chlebem powszednim.
* ADORATION directed by Atom EGOYAN
**** BLINDNESS directed by Fernando MEIRELLES
**** CHE directed by Steven SODERBERGH
* DELTA directed by Kornel MUNDRUCZO
**** ENTRE LES MURS (THE CLASS) directed by Laurent CANTET
* ER SHI SI CHENG JI directed by JIA Zhangke
**** GOMORRA (GOMORRAH) directed by Matteo GARRONE
* IL DIVO directed by Paolo SORRENTINO
**** L'ÉCHANGE (CHANGELING) directed by Clint EASTWOOD
* LA FRONTIÈRE DE L'AUBE (FRONTIER OF DAWN) directed by Philippe GARREL
* LA MUJER SIN CABEZA (THE HEADLESS WOMAN) directed by Lucrecia MARTEL
**** LE SILENCE DE LORNA (LORNA’S SILENCE) directed by Jean-Pierre et Luc DARDENNE
* LEONERA directed by Pablo TRAPERO
* LINHA DE PASSE directed by Walter SALLES, Daniela THOMAS
* MY MAGIC directed by Eric KHOO
**** PALERMO SHOOTING directed by Wim WENDERS
* SERBIS directed by Brillante MENDOZA
**** SYNECDOCHE, NEW YORK directed by Charlie KAUFMAN
**** TWO LOVERS directed by James GRAY
* ÜÇ MAYMUN (THREE MONKEYS) directed by Nuri Bilge CEYLAN
**** UN CONTE DE NOËL (A CHRISTMAS TALE) directed by Arnaud DESPLECHIN
**** WALTZ WITH BASHIR directed by Ari FOLMAN


Scianu, wg badan KOKa, kajak zdatny na ocean ma miec 14 ft dlugosci, ma byc waski i miec bardzo male otwory na ludzi, Hobbitu odpadajO, bo by zaraz poszly na dno. Mnie takie wymogi niezbyt sie podobaja, bo zdaje mi sie, ze to czyni kajak wywrotnym jak cholerkunia. Hihi, tak mnie ta sprawa kajku wciagnela jakbym sie sama wybierala na przejazdzke, a tu nic...Najwazniejsze, ze Druhna wrocila calo i zdrowo z tej wyprawy w bezkresny blekit. PS Hihi, nie samym Ying zyje pan Fizyk.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Cz, 14.05.2009 15:36

Czolem! Dzisiaj konkurs ze zdjeciem, bo dawno nie bylo.

Obrazek

Co to za stworzenie?
(Nie, Sciana, to nie jest oczodół.)

Serdecznie pozdrawiam.
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 14.05.2009 17:26

Taaaaa..., Kangurzyco, i moze jeszcze nie ryba? To co Kanagur zlapal w sieci?
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez ZENOBIA Cz, 14.05.2009 18:07

MarysiaB napisał(a):Obrazek


:shock: :shock:
:shock: :shock:
odniosłam sie.
Avatar użytkownika
ZENOBIA
 
Posty: 3139
Dołączył(a): Cz, 30.10.2008 17:35

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 14.05.2009 18:27

Przesluchalam sowie wczoraj bardzo ciekawe wg mnie wypowiedzi jurorow festiwalu w Cannes. konferencja prasowa jurorow w Cannes

"Isabelle Huppert on judging her peers:
I don’t think we are here to judge; I think we are here to love films and to see what we love more than others. I think it’s very difficult in general to explain and to express why you love something. I think it’s a very old debate, since humanity exists. Why are you touched by a work of art, not only a film, but why are you touched a piece of music, why are you touched by a painting? It’s a deep issue, you know. So I think it’s a way beyond judgement and I think we’ll try to bring a bit of our souls in watching what we are seeing, knowing that it’s a little bit of their souls which are being shown to us.

Robin Wright Penn talked about her feelings on giving awards:
That’s funny, because the word “judge” to me is so negative because I believe why we’re all artists the way we are, of expression, we have a pulse and the way films and the lyric inside of the film touches that pulse will be different for all of us, and therefore I feel like we’re going to share what those mean to us. And we will maybe disagree on certain tones, but the beauty of it is to share what our heart is feeling. I don’t think it’s so much about who is better than who, it’s whose heart was beating faster, depending on the piece. "

I tak mniej wiecej wypowiadali sie wszyscy. Werdykt jurorow bedzie wiec wypadkowO milosci do filmow i drgan serc. Albercia gorO!

Macham wszystkim!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Cz, 14.05.2009 19:23

ja tam myslę, że to Albercia na balu przebierańców
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 15.05.2009 10:01

Uwielbiam Isabelle Huppert!
We’ll try to bring a bit of our souls in watching what we are seeing, knowing that it’s a little bit of their souls which are being shown to us.
No właśnie!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez nie ma mnie Pt, 15.05.2009 10:14

.... czy numer 555 .....
ma dla Ciebie Małgosiu jakieś symboliczne znaczenie? :):):):)


P.S
HP.... oczywiście ściskam .... w pasie!
Lord, help me be the person my dog thinks I am.
Avatar użytkownika
nie ma mnie
 
Posty: 3496
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 14:31
Lokalizacja: .... nieważne

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 15.05.2009 19:09

Nawet bardziej symboliczne niz 125? Hihi...to byly czasy...Kuzynka Nostalgia sie zadumala...

PS Mala oczywiscie odsciskujeMY!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz So, 16.05.2009 10:38

taaaa to były czasy....Kuzynka Staruszka też się zadumała!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana So, 16.05.2009 11:38

Maszmunu, czy mozesz rzucic fachowym oczodolem na moj post w Filmowych Butelkach Zwrotnych?
Na angielskim sie znam, ale na prawie sie NIE znam, wiec moze sie myle w moich butelkowych mundrowaniach. COPY!
Z gory dziekuje.
Podpisano: Tlumaczka z UN, kuzynka Staruszki.
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez kmaciej N, 17.05.2009 02:04

Witajcie Kangurzyco dziekuje za przypomnienie przepisu , placek pyszny .
Poczytalam troche Tu i troche Tam . Przyznam ze nie bardzo wiem o co Tam chodzi (film ogladalam) . Nie mam czasu na analizowanie zatem nie zabieram glosu. Natomiast przypomnial mi sie reportaz ktory kiedys ogladalam (niestety nie zapamietalam dokladnie szczegolow ) Byla sobie nielegalna w swietle prawa milosc miedzy panem dwadziescia pare i dziewczyna ponizej 18 owocem ktorej bylo dziecko przyjete z miloscia przez mlodych rodzicow. Po osiagnieciu pelnoletnosci przez dziewczyne para zawarla zwiazek malzenski ale prokurator oskarzyl mlodego o nielegalne wspolzycie z maloletnia dziewczyna . Sedzia wydal wyrok i maz pelnoletniej juz kobiety i ojciec jej dziecka skonczyl w wiezieniu . Bylo to gdzies w USA . Nie pamietam jaka role w tym wszystkim odegrali rodzice dziewczyny niemniej ich blogoslawienstwo zwiazkowi pelnoletnich mlodych nie zawiesilo wyroku sadowego dla ziecia za wspolzycie z niepelnoletnia dziewczyna . Nie wiem czy zwiazek wytrzymal probe czasu . Odnosilam wrazenie ze w/g reportera pan mlody ozenil sie nie tyle z milosci co zeby uniknac wiezienia . Dawno to ogladalam , moze to w/g prokuratora. Jak bylo naprawde nikt postronny nie wie .
Pozdrawiam zyczac milej niedzieli.
PS. W reportazu padlo pytanie o sens tej kary , bo ukarany nie stanowi zadnego zagrozenia dla innych , wsadzenie go za kratki pozbawia dziecko ojca , ofiara przestepstwa zostaje ukarana przez system bo musi samotnie wychowywac dziecko i a co najciekawsze ofiara wcale nie uwaza ze jest ofiara jakiegokolwiek przestepstwa .
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pn, 18.05.2009 10:33

Ściana, oj zajrzałam, ale ja naprawdę się NIE znam na prawie karnym (nawet polskim, a co dopiero ...kalifornijskim?).
No i nie bardzo mam czas i ochotę się w to wgryzać. Moje myśli już są zupełnie gdzie indziej.
Obrazek
Coreggio

Miłego dnia!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 18.05.2009 17:32

Taaaa...jakbym miala Cinque Terre (auuu!)w palanach to tez by mi sprawa pana Romka wisiala. A mnie tez od strony prawnej cos w tej sprawie zastanawia i jak widac nie ma sie kogo fachowo poradzic, hihi...Wiec tak, uno, dlaczego sedzia wymaga zeby pan Romek byl na miejscu, dla podejecia decyzji o umorzeniu sprawy, skoro, i tu duo, sama poszkodowana prosi o umorzenie sprawy? Jak na moj oczodol gdyby doszlo do ponownego procesu, to pan Romek nie ma szans, takie nastroje, niedawne sprawy z klerem, nauczycielka i mlodszym uczniem itp., itd na to wskazuja. Bardzo surowo, generalnie rzecz biorac, ocenia sie przewinienie, czek Maciejko, takze te dawne, gdy w gre wchodzi osoba niepelnoletnia, niezaleznie od okolicznosci. Takze lepiej zeby pan Romek odpoczywal na Riwierze i krecil filmy w Kraju -Raju.
PS Filmu jeszcze nie widzialam, wiec nie jestem az TAK w temacie.
Ale widzialam " Synecdoche, New York", cholerkunia, przygnianiata do dna na calego! Tylko dla ludzi z trampolina! Philip Seymour Hoffman znowu daje czadu.

Macham wsjem i ide. Pa.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 19.05.2009 17:39

Teraz chcialam oficjalnie podziekowac Druhnie Teremi za zyczenia Wielkanocne ktore wlanie do mnie dotarly, hihi. Dobre Teremi dobre!!! Sliczna kartka. Hihi, Albercie wklada stroj koczeladowego krolika a Hobbitu biorO sie za pisanki. Niech Wielkanoc trwa!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Magnolia Wt, 19.05.2009 18:01

Pozdrowienia dla whole HP ślę.............

Obrazek
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia Wt, 19.05.2009 19:07

Emciu, wczoraj dowiedziałam się, że moi przyjaciele w USA też przed paroma dniami otrzymali moją kartke wielkanocną. Cosik mi się wydaje, że kryzys dotknął pocztę amerykańską!
Marysiu B. to stworzenie to....nóżki wszystkowidzące. :lol:
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Śr, 20.05.2009 08:52

Ufff Emciu odetchnęłam z ulgą, że dotarły, ciekawe tylko kiedy dotrą w inne rejony świata - z tego wynika, ze zyczenia "szły" prawie 2 miesiace - rekord?
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez kmaciej Śr, 20.05.2009 11:47

Teremi pytania 1/ czy napisalas na kopercie LOTNICZA lub dalas naklejke PAR AVIONE (czy jakos tam)
2/ jakiej wartosci znaczek . Moze byla to przesylka morsko/ladowa .
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne