HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 21.02.2009 15:20

KMaciejko - to zależy od różnorodności propozycji - spotkanie przy winku z T.C., spotkanie z HP, dobry spektakl, dobra książka, czy siedzenie przed TV ("wiadomości")- jeżeli przed TV - to polecam film
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez kmaciej So, 21.02.2009 15:51

Nie samymi Oscarami Albercia żyje.
Polecam przepis na pyszną i latwą w przygotowaniu zupę
ziemniaczaną (wpis na blogu 2009/02/19).
http://whiteplate.blogspot.com/

Ps. Bromba dzięki za zapowiedź dalszego ciągu oscarenki.
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba So, 21.02.2009 18:47

Nie ma rady, MUSZE sie dopisac... Druhny mogOM nam dac POKUTE. Bedziem z EmciOM, AlberciOM i HobbitU szli i szli, hi hi... #Hihi, a więc chodźmy. Atos, Protos i Aramis! Aha, dopiszę parę polskich tytułów, żeby było!#

Academy of Motion Picture Arts and Sciences
NOMINATIONS BY CATEGORY - 81ST AWARDS

Performance by an actor in a leading role
Richard Jenkins in "The Visitor" SPOTKANIE (Overture Films)
Frank Langella in "Frost/Nixon" (Universal)
****!!!!#### Sean Penn in "Milk" (Focus Features)
Brad Pitt in "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.)
Mickey Rourke in "The Wrestler" (Fox Searchlight)
(piekna rola, zagrana bez egzaltacji a z wielkO wymowO! BUM! Niech sie Mickey Rourke ze swoimi zszywkami, malymi ostrymi przyrzadami i zaprzyjaznionymi psami schowa! PS Hihi, Richard Jenkins WOGOLE sie moze schowac! No nic na to nie poradze..., zmeczyl mnie jego film, Richard Jenkins mnie zmeczyl...Nie ten poziom entropi.) /stawiaMY na MISZCZA i jego przemowienie na oskarowym podium, hi hi. Film "The Visitor" zdecydowanie i kategorycznie przereklamowana sprawa!!! Powiewajace flagi, Statua Wolnosci, no troche szacunku dla widza. Hobbitu bebniO na tamtamach, czek/ #w pierwszych słowach mojego dopYsku przyznaję, że tego wszystkiego nie da się zobaczyć!!! I też stawiam na Seana Penna. A jak dostanie Pitt, to podzieli nagrodę na siedmiu Benjaminów…?#

Performance by an actor in a supporting role
Josh Brolin in "Milk" (Focus Features)
Robert Downey Jr. in "Tropic Thunder" JAJA W TROPIKACH (DreamWorks, Distributed by DreamWorks/Paramount)
****!!!####Philip Seymour Hoffman in "Doubt" (Miramax)
Heath Ledger in "The Dark Knight" (Warner Bros.)
Michael Shannon in "Revolutionary Road" DROGA DO SZCZĘŚCIA (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage)
(GENIALNY! Zdecydowanie DUET roku! PS ze wzgledu na okolicznosci moze wygrac Heath Ledger...) /FA-WO-RYT!!! Od kilku juz lat "zagrywa" w ciekawych filmach. I mam nadzieje, ze tym razem Akademia, kuzynka Alberci, przyzna nagrode za role, a nie za okolicznosc. PS "Tropic Thunder" w nominacjach do Oskarow? Akademia przysnela czy ma duzego PeHacza?/ #znów się muszę z Druhnami zgodzić. Podczas oglądania Wątpliwości miałam z tyłu głowy Capote’go, brrr. Ale ciekawe brrr#

Performance by an actress in a leading role
Anne Hathaway in "Rachel Getting Married" (Sony Pictures Classics)
Angelina Jolie in "Changeling" OSZUKANA (Universal)
!!!Melissa Leo in "Frozen River" (Sony Pictures Classics)
****Meryl Streep in "Doubt" (Miramax)
####Kate Winslet in "The Reader" (The Weinstein Company)
(GENIALNA rola. Kate mnie wkurzyla makeupem w Zaklinaczu Slow i mam nadzieje, ze Akademie tez! Najciekawiej by bylo gdyby Oskara dostala Melissa Leo. Niech Akademia idzie na lurowatO calosc!) /no to stawiam na Melisse. Akademia nie pojdzie na lurowatO calosc, tylko nie bedzie umiala wybrnac i wybrac pomiedzy Meryl a Kate! PS Zdecydowanie Kate, zdecydowanie!/ #Kate!!! Co za film! Co za rola! W kinach będzie jednak jako LEKTOR, choć ja bym wolała CZYTACZ, hi hi. Muszę się przyznać, że wolge nie wiedziałam, o czym ten film będzie i tak oglądam, oglądam. Hm, myślę, to taki widok jest? A co ta Kate taka ...nieubrana ciągle? A tu nagle BUM!#

Performance by an actress in a supporting role
####Amy Adams in "Doubt" (Miramax)
****!!!Penélope Cruz in "Vicky Cristina Barcelona" (The Weinstein Company)
Viola Davis in "Doubt" (Miramax)
Taraji P. Henson in "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.)
Marisa Tomei in "The Wrestler" (Fox Searchlight)
(podobala mi sie i juz! Ale moze wygrac Marisa. Nie bedzieMY sie obrazac ale swoje wieMY!) /niech wreszcie wygra Penelopka i skonczy sie to wieloletnie oczekiwanie na cud! A Druhny sie chca zalozyc, ze nie wygra? PS Cos czuje, ze nie oddaje w tej oskarence wewnetrznych glosow, tylko slucham sie tej durnej Akademii, kuzynki Alberci. Poszla won!!!/ #hm, nie widziałam jeszcze tej Penelopki, więc na stawiam na siotrę James, czyli Amy Adams, czili spiritus movens, hi hi#

Best animated feature film of the year
"Bolt" (Walt Disney) Chris Williams and Byron Howard
****"Kung Fu Panda" (DreamWorks Animation, Distributed by Paramount) John Stevenson and Mark Osborne
!!!####"WALL-E" (Walt Disney) Andrew Stanton
(Azja gorO?) /eeee tam! Azja juz dawno gorO!!! TerA trzeba spojrzec w przyszlosc!/ #WALL-E, ale za naiwną wiarę, a nie jakieś pseudowartości#

Achievement in art direction
"Changeling" (Universal) Art Direction: James J. Murakami Set Decoration: Gary Fettis
****!!!####"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Art Direction: Donald Graham Burt Set Decoration: Victor J. Zolfo
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Art Direction: Nathan Crowley Set Decoration: Peter Lando
"The Duchess" KSIĘŻNA (Paramount Vantage, Pathé and BBC Films) Art Direction: Michael Carlin Set Decoration: Rebecca Alleway
"Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage) Art Direction: Kristi Zea Set Decoration: Debra Schutt
(COS w nim jest, ten klimat, skrzypiace schody, kurz w powietrzu. MAGIA MIEJSCA.) /te style, te epoki. DE-TA-LE!!! Kawal dobrej roboty!/ #ale umówmy się, Buttonowi Oscar tylko za scenografię, kostiumy i charakteryzację, dobra?#

Achievement in cinematography
"Changeling" (Universal) Tom Stern
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Claudio Miranda
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Wally Pfister
####"The Reader" (The Weinstein Company) Chris Menges and Roger Deakins
**** !!!"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Anthony Dod Mantle
(niech sie Druhna Sciana nie gniewa, Roger Deakins jest OK, zwlaszcza scena z oknem, ale tutaj w Milionerze zdjecia sie dorbaldie dzieja! DY-NA-MI-KA!) /Alez sie nie gniewam, nic mnie bardziej nie ucieszy niz nagroda dla Anthony Dod Mantle. A Druhny pamietajOM jego zdjecia w "Dogville"? Albo w "The Last King of Scotland"? No! Troche zrozumienia dla autystycznych slabosci Druhny Sciany/ #Slumdog to ten film, co tak biegajOM i biegajOM, ih ih? A dla mnie tu znów Reader, te zdjęcia nie śnią po nocach tylko dlatego, że znowu nawiedza mnie szkoła, boooo#

Achievement in costume design
"Australia" (20th Century Fox) Catherine Martin
!!!####"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Jacqueline West
****"The Duchess" (Paramount Vantage, Pathé and BBC Films) Michael O'Connor
"Milk" (Focus Features) Danny Glicker
"Revolutionary Road" (DreamWorks, Distributed by Paramount Vantage) Albert Wolsky
(bo sO kostiumy i KOSTIUMY!)
/taaaa....cos mi sie wydaje, ze Akademia zrobi instalacje i przejadly sie jej juz KOSTIUMY, niech sie Druhna Emcia nie gniewa, hi hi/ #Lata 70-te to już kostium? Się porobiło!#

Achievement in directing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) David Fincher
"Frost/Nixon" (Universal) Ron Howard
"Milk" (Focus Features) Gus Van Sant
####"The Reader" (The Weinstein Company) Stephen Daldry
****!!!"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Danny Boyle
(Milk jest dobry ale Slumdog RULZ!) /to musi byc Danny Boyle! BUM! BUM! BUM! I niech Akademia przestanie krecic nosem, ze za duzo juz tych nagrod dla D.Boyle. Niech sie Akademia skupi na detalach/ #trudny wybór, strzelam! Chyba że ktoś mnie przekupi wódką i kawiorem, hi hi#

Best documentary feature
"The Betrayal (Nerakhoon)" (Cinema Guild) A Pandinlao Films Production Ellen Kuras and Thavisouk Phrasavath
!!! "Encounters at the End of the World" (THINKFilm and Image Entertainment) A Creative Differences Production Werner Herzog and Henry Kaiser
"The Garden" A Black Valley Films Production Scott Hamilton Kennedy
****"Man on Wire" (Magnolia Pictures) A Wall to Wall Production James Marsh and Simon Chinn
####"Trouble the Water" (Zeitgeist Films) An Elsewhere Films Production Tia Lessin and Carl Deal
(widzialam tylko jeden z tych filmow to obstawiam. Albercia wyciaga line. Bedzie robic spacery miedzy szufladami. Teremi rosnie pod bokiem konkurencja...) /zadnego z filmow nie widzialam, ale za Wernerem Herzogiem ide w ciemno!/ #jak wyżej z widzeniem, wybieram najciekawszy tytuł. A, Emciu, jak książkę pana Stuhra też czytałam od końca, jest nas więcej#

Best documentary short subject
"The Conscience of Nhem En" A Farallon Films Production Steven Okazaki
"The Final Inch" A Vermilion Films Production Irene Taylor Brodsky and Tom Grant
"Smile Pinki" A Principe Production Megan Mylan
!!! "The Witness - From the Balcony of Room 306" A Rock Paper Scissors Production Adam Pertofsky and Margaret Hyde
(nie wiem wogole o co w tej kategorii chodzi. Hihi, Paper Scissors Production DOBRE!) /Akademia zrobi "Rock, Paper, Scissors" i postawi na MLK. PC, znaczy si. Jesli chodzi o "subject" to stawiam na "The Final Inch". "The global efforts to eradicate polio worldwide" - film nie tylko bawi, ale i uczy, czek/ #czy ja w ogóle oglądam dokumenty? A, Kamienną ciszę, Druhny słyszały?#

Achievement in film editing
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Kirk Baxter and Angus Wall
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Lee Smith
"Frost/Nixon" (Universal) Mike Hill and Dan Hanley
"Milk" (Focus Features) Elliot Graham
**** !!! ####"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Chris Dickens
(Oskara wezmie Slumdog, ale Dark Knighta i Buttona calkiem sie z tej kategorii wyedytowac nie da...) /a moze tak odwolac Oskary i oddac wszystkie nagrody filmowi "Slumdog M."? Just an idea, hi hi/ #phi, u mnie Slumdog po raz pierwszy#

Best foreign language film of the year
"The Baader Meinhof Complex" A Constantin Film Production - Germany
****"The Class" (Sony Pictures Classics) A Haut et Court Production - France
"Departures" (Regent Releasing) A Departures Film Partners Production - Japan
"Revanche" (Janus Films) A Prisma Film/Fernseh Production - Austria
!!! "Waltz with Bashir" (Sony Pictures Classics) A Bridgit Folman Film Gang Production - Israel
(wlasnie wracam z kina, z filmu The Class. Cale kino pelne Francuzow, zadzierajO nosa i nie jedzO popkornu, za to gadajO jak nakreceni. Czulam sie jak na emigracji we Francji. Film The Class bardzo dobry! Recenzje wcale nie wychwycily sedna tego filmu! PHI.) /"Waltz with Bashir" - a nie mowilam, zeby zwrocic uwage na ten film? PS A tak WOGLE, to czy nie mozna zmienic nominacji i zaglosowac na "Tatarak" rez. A.Wajda - POLAND? No co? Bronia widziala i wie "aocochodzi", to moze w imieniu HalYnki zaglosowac, co ne? To tak a propos forumowej instalacji, hi hi/ #nie znam, nie strzelam więcej. Ech, Ściana, kto wie, co będzie za rok…#

Achievement in makeup
**** !!! ####"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Greg Cannom
"The Dark Knight" (Warner Bros.) John Caglione, Jr. and Conor O'Sullivan
"Hellboy II: The Golden Army" (Universal) Mike Elizalde and Thom Floutz
(dobra! Niech ma!) /Albercia leci robic make up. Tylko nie moze sie zdecydowac, czy ma sie zrobic na "curious" czy na "button", hi hi/ #niech się zrobi na Benjamina! Franklina, hi hi#

Achievement in music written for motion pictures (Original score)
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Alexandre Desplat
"Defiance" (Paramount Vantage) James Newton Howard
"Milk" (Focus Features) Danny Elfman
**** !!! ####"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) A.R. Rahman
"WALL-E" (Walt Disney) Thomas Newman
(muzyka genialna i do tego szarpie wszystkimi strunami!) /to idzie swiezy powiew do przemielonej muzyki Hollywood! To nie jest instalacja, tylko WRESZCIE!!!/ #no, nawet ja usłyszałam tę muzykę, dorbaldie to mi ucieka#

Achievement in music written for motion pictures (Original song)
"Down to Earth" from "WALL-E" (Walt Disney) Music by Peter Gabriel and Thomas Newman Lyric by Peter Gabriel
**** ####"Jai Ho" from "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Music by A.R. Rahman Lyric by Gulzar
**** !!! "O Saya" from "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Music and Lyric by A.R. Rahman and Maya Arulpragasam
(albo jedna albo druga, innej mozliwosci niet) /zdecydowanie "O Saya", Druhny sie wsluchaja w ten rytm, to bierze. Pan Fizyk mowi, zeby sie tylko nie zaciagac!!!/ #a co tak mało do wyboru? Jai ho, bo już sie nie denerwowałam, że nie dobiegną, hi hi#

Best motion picture of the year
"The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) A Kennedy/Marshall Production Kathleen Kennedy, Frank Marshall and Ceán Chaffin, Producers
"Frost/Nixon" (Universal) A Universal Pictures, Imagine Entertainment and Working Title Production Brian Grazer, Ron Howard and Eric Fellner, Producers
"Milk" (Focus Features) A Groundswell and Jinks/Cohen Company Production Dan Jinks and Bruce Cohen, Producers
#### "The Reader"(The Weinstein Company) A Mirage Enterprises and Neunte Babelsberg Film GmbH Production Nominees to be determined
**** !!! "Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) A Celador Films Production Christian Colson, Producer
(kolejna nagroda, kolejny Oskar, od przybytku glowa nie boli a Albercia wariuje na calego!) /Akademia bedzie miala troche wyrzutow sumienia, ze nie nagrodzila filmu "Milk", ale cos trzeba wybrac, a Akademia lubi takie historie, ne?/ #Reader-Lektor-Czytacz za historię o życiu “po”. I osobiście za taki szczególik, że najważniejsze bohater przeżył w wieku 15 lat#

Best animated short film
"La Maison en Petits Cubes" A Robot Communications Production Kunio Kato
****"Lavatory - Lovestory" A Melnitsa Animation Studio and CTB Film Company Production Konstantin Bronzit
!!! "Oktapodi" (Talantis Films) A Gobelins, L'école de l'image Production Emud Mokhberi and Thierry Marchand
"Presto" (Walt Disney) A Pixar Animation Studios Production Doug Sweetland
"This Way Up" A Nexus Production Alan Smith and Adam Foulkes
(hihi, to dopiero bedzie historia) /a ta nie unikatowa? "An octopus fights to keep his beloved out of the cooking pot"? Niech zyje wegetarianizm w imie milosci!/ #nic nie znam, to dzwonię do fryzjera, jak Maciejka, hi hi#

Best live action short film
"Auf der Strecke (On the Line)" (Hamburg Shortfilmagency) An Academy of Media Arts Cologne Production Reto Caffi
****"Manon on the Asphalt" (La Luna Productions) A La Luna Production Elizabeth Marre and Olivier Pont
"New Boy" (Network Ireland Television) A Zanzibar Films Production Steph Green and Tamara Anghie
"The Pig" An M & M Production Tivi Magnusson and Dorte Høgh
!!! "Spielzeugland (Toyland)" A Mephisto Film Production Jochen Alexander Freydank
(pan Fizyk robi pomiary lezenia na asfalcie, zeby tylko walec nie nadjechal...Ps Przepraszam, ze sowie robie szopki z tych dwoch kategorii nic o tych filmach nie wiem...) /no Emciu, wez!!!! Akademia nie ma az takiego PeHacza i postawi na "In 1942, a German boy believes that his Jewish neighbors are going to Toyland"/ #musowo to dziadkowie tych, co przed Walkirią nie wiedzieli, czy Hitler zginie…#

Achievement in sound editing
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Richard King
****"Iron Man" (Paramount and Marvel Entertainment) Frank Eulner and Christopher Boyes
!!! ###"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Tom Sayers
"WALL-E" (Walt Disney) Ben Burtt and Matthew Wood
"Wanted" (Universal) Wylie Stateman
(nie na darmo prawie ogluchlam na Iron Menie, zeby ten film nie dostal Oskara w kategorii dzwieku!) /Albercia mowi, ze ona to bardziej odczuwa i widzi filmy, niz je slyszy. Albercia zdecydowanie wychowala sie na niemym kinie, czek!/ #korzystając z nawiasu chciałam się popastwić nad Changeling – nie uważają Druhny, że pan Clint przekroczył granicę sadyzmu w opowiadaniu wstrząsających historii?#

Achievement in sound mixing
!!! "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Mark Weingarten
"The Dark Knight" (Warner Bros.) Lora Hirschberg, Gary Rizzo and Ed Novick
**** ####"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Ian Tapp, Richard Pryke and Resul Pookutty
"WALL-E" (Walt Disney) Tom Myers, Michael Semanick and Ben Burtt
"Wanted" (Universal) Chris Jenkins, Frank A. Montaño and Petr Forejt
(zawsze mnie zastanawia jaka jest roznica miedzy szound edityng a mixing...) /Emciu, toz "sound mixing" to sa wlasnie te "skrzypiace schody i dzwiek kurzu w powietrzu", no! Sciagawka z Internetu: "Sound editing is cutting the clips together in a way that you need to make the story or song or whatever work. It's putting them in an order in which they make sense or sound good. Sound mixing is making sure the audio is equalized and even volumes throughout, adding effects, etc. This is the stuff you need to go back in and do yourself to make the audio sound better than it does after you edit it."/ #w Polszcze mówią: dźwięk i montaż dźwięku#

Achievement in visual effects
!!! "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton and Craig Barron
#### "The Dark Knight" (Warner Bros.) Nick Davis, Chris Corbould, Tim Webber and Paul Franklin
****"Iron Man" (Paramount and Marvel Entertainment) John Nelson, Ben Snow, Dan Sudick and Shane Mahan
(wizualne cuda i dziwy lacznie z Gwen w minispodniczkach i na szpilach!) /Akademia skromnie postawi na Benka. Jest recesja, kuzynka Alberci, stawiamy na minimalizm w martensach/ #hm, wybieram klasykę gatunku#

Adapted screenplay
!!! "The Curious Case of Benjamin Button" (Paramount and Warner Bros.) Screenplay by Eric Roth
Screen story by Eric Roth and Robin Swicord
****"Doubt" (Miramax) Written by John Patrick Shanley
"Frost/Nixon" (Universal) Screenplay by Peter Morgan
#### "The Reader" (The Weinstein Company) Screenplay by David Hare
****"Slumdog Millionaire" (Fox Searchlight) Screenplay by Simon Beaufoy
(nie moge sie zdecydowac wiec Akademia przyzna dwa rownorzedne Oskary. Jednomyslnie. Hallywood tez ma ambicje ala Berlinale 2009! PHI.) /Akademia, wyjatkowo w tym roku, odejdzie od PC i postawi na Benka. Druhny juz przestana z tymi niewygodnymi tematami w filmach/ #za całość i scenę bez żadnych dialogów w Majdanku. A z Buttonem to przecież jakiś skandalik jest, że plagiat czy coś#

Original screenplay
!!! "Frozen River" (Sony Pictures Classics) Written by Courtney Hunt
****"Happy-Go-Lucky" (Miramax) Written by Mike Leigh
"In Bruges" (Focus Features) Written by Martin McDonagh
****####"Milk" (Focus Features) Written by Dustin Lance Black
"WALL-E" (Walt Disney) Screenplay by Andrew Stanton, Jim Reardo
n Original story by Andrew Stanton, Pete Docter
(Oskara dostanie Milk, ale Happy-Go-Lucky dostanie Oskara pocieszenia zeby Maszmunkowi nie bylo smutno, hihi...) #znów trudne, ale zdaje się, że oprócz nagrody dla aktora, jeszcze nie dałam nic Milkowi#

(Emcia, uffff, nie poprawiam literowek, dobranoc! I do niedzieli!) [color=#000080]/Sciana, ufff, Emciu, dostajesz ode mnie Oskara za wytrwalosc!!! Te kolory mnie doprowadzily do szalu, hi hi!!!/ #uff, oszalała Bronka, z dedykacją dla Emci, już Druhna wie, z jakiego powodu:) Aha, niezłe te są filmy W TYM roku, prawda? Głównie dramaty, ale jak dla mnie ciekawe#
Ama et fac quod vis.
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana N, 22.02.2009 02:57

Teee, Bronka, co mnie wycielas z Original Screenplay? Chcesz w-czape?
No to raz jeszcze, tym razem bez cenzury @ Bronka, ih ih...

Original screenplay
!!! "Frozen River" (Sony Pictures Classics) Written by Courtney Hunt
****"Happy-Go-Lucky" (Miramax) Written by Mike Leigh
"In Bruges" (Focus Features) Written by Martin McDonagh
****####"Milk" (Focus Features) Written by Dustin Lance Black
"WALL-E" (Walt Disney) Screenplay by Andrew Stanton, Jim Reardo
n Original story by Andrew Stanton, Pete Docter
(Oskara dostanie Milk, ale Happy-Go-Lucky dostanie Oskara pocieszenia zeby Maszmunkowi nie bylo smutno, hihi...) /wygra "financial ruin", Akademia zrobi taki gest ku Publisi. Potem podwinie kiece od haute couture projektantow, sprawdzi czy "Blood diamonds", wypozyczone na te okolicznosc od jubilera, nie zginely podczas uroczystosci i pojdzie sie bawic na Vanity Fair Party albo na Elton John AIDS Foundation After-Party. Taki lajf. Co sie Druhny dziwiOM?/ #znów trudne, ale zdaje się, że oprócz nagrody dla aktora, jeszcze nie dałam nic Milkowi#

(Emcia, uffff, nie poprawiam literowek, dobranoc! I do niedzieli!) /Sciana, ufff, Emciu, dostajesz ode mnie Oskara za wytrwalosc!!! Te kolory mnie doprowadzily do szalu, hi hi!!!/ #uff, oszalała Bronka, z dedykacją dla Emci, już Druhna wie, z jakiego powodu:) Aha, niezłe te są filmy W TYM roku, prawda? Głównie dramaty, ale jak dla mnie ciekawe#
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. N, 22.02.2009 06:32

No! Druhny Sciana i Bronia spisaly sie na Oskara! Miod na dusze i cialo zaganianej Alberci! Phi, od razu wiedzialam, ze jak pisac w kolorze to tylko pierwszy nawias. Pozniej to juz sie chyba robi groch z kapustO, hihi...

Bronia, czy z tym plagiatem to chodzi o to? Fajne ale chyba lekka przesada.. Ale uwaga! Jak ktos nie ogladal jeszcze Benjamina a zamierza, to prosze raczej sobie ponizsze darowac. Hihi, moze powodowac dziwene skojarzenia.

Benjamin vs Forest


Teremi za osiagniecia fotograficzno-montazowe chcialam Druhnie wreczyc...
Obrazek
trzy, bo w razie gdy Druhna jedna za bardzo podsuszy to jeszcze dwie zostana! Paprotki stoja przy wejsciu do lokalnej galerii...

Maciejko zupa ziemniaczno-porowa wyglada na pyszna, chleb polski zreszta tez..., ale ja z zadnym eksperymentem kuchennym dzisja sie nie wyrobilam...Eeeee...no zawsze jest kolejny weekend...

U nas deszcz. Biore z soba ksiazke, moze nie usne...Hihi, mam tez Tropic Thunder, ale jak go Druhna Sciana TAK zjechala w pierwszych wersach oskarenki, to nie wiem czy mi wystarczy PH-czu...

Druhny wypocznO troszku w ten weekend! BUM!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez kmaciej N, 22.02.2009 10:38

Dobry,
Emcia , cóś za cóś jakby powiedziala moja śp.babcia . Czy mam zobić liste rzeczy z którymi się nie wyrobilam ...
Z prostych i pysznych w/g moich upodobañ smakowych są przepisy na lososia
które czasami profanuję robiąc inną rybe.
1/ losoś w syropie klonowym
http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_owoc ... zepis.html
2/losoś w papilotach
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_fra ... zepis.html

Oprócz swietnie skomponowanych przypraw temperatura i czas pieczenia dobrane idealnie ze ryba wychodzi soczysta .

Nie wiem skąd na mojej filmowej liscie wziąl sie tytul The Fall (2006)
Jestem pod ogromnym wraźeniem gry Catinca Untaru i
efektów uzyskanych bez efektów specjalnych !!!!!!!
Ktokolwiek mi polecil dziękuje i polecam innym.
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba N, 22.02.2009 10:56

Dobry w papilotach! Druhny się cieszą, że więcej nie wycięłam, phi! A z plagiatem miałam na myśli to: Rzymska urzędniczka...
Ama et fac quod vis.
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 22.02.2009 23:52

No to trzymam kciuki za Happy-go-lucky. jedyny film jaki widziałam. A nie przepraszam jeszcze In Bruggie, czy jak to tam jest po angielsku...ale one zdaje się w tej samej kategorii...
a jeżeli chodzi o muzykę to dobrze brzmi ta z Buttona, no ale skoro wszystkie 3 druhny obstawiają inaczej? hm... nie wiem...
Teremi dziękuję za ścianę. No ale o tej rzeźbie (?) to byś mogła coś napisać, wiesz może jakieś detale...ekhm...ekhm... tfu szczegóły.
Emciu domki dla ptaszków piękne.
Idę spać. Rano zajrzę TUTAJ żeby się dowiedzieć co i jak, więc proszę się nie o(b)ciągać tylko wklejać! NO!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 23.02.2009 00:23

Chlip, chlip...z wielkO przykrosciO musze oznajmic, ze nie bedzie w tym roku na bezposredenich oskarowych laczach...Mam bowiem inne zobowiazania, hihi, Oskar Party, ale nie Vanity Fair, jeno lokalna, babska...Do tego WCALE mi sie nie chce jechac w niedzielne popoludnie na druga strone zatoki...ale P. powiedzial, ze jak nie pojade to ze mna skonczy i jeszcze cos o energii z zewnatrz, hihi (psycholog od siedmiu bolesci, phi), no to sprawdzam mape i ruszam w droge...Niech zyje Slumdog!!!! Instalacja oskarowa RAZ! JAI HO! Wpadne jak wroce...chlip, chlip...paaaa......O SAYA!

PS#9 Oczywiscie wydruk Swietej Oskarenki jedzie ze mnO!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez An-dora Pn, 23.02.2009 04:20

Poddaje sie, ide spac, zlapalam zaraza i niestety nie dam rady dluzej. Ale zanim pojde musze zlozyc Emci i Scianie wyrazy glebokiego szacunku! Dorbaldie duet roku Emcia-Sciana... bo tam, gdzie nie obstawila Emcia – zrobila to Sciana. Kurcze a moze Wy pracujecie dla Academy???
W ogole to dziekuje za oskarenke calej trojce!
Poza tym to nie wiedzialam ze Hugh tak ladnie tanczy i spiewa!
Pozdrawiam serdecznie i dobranoc! Albo - jakby to moze powiedziala Maciejka - oddalam sie w strone dobrze juz zagrzanego lozka...
Avatar użytkownika
An-dora
 
Posty: 318
Dołączył(a): Pn, 18.09.2006 15:57

Re: HYDE PARK

Postprzez placunio Pn, 23.02.2009 05:26

jest tu ktoś?
pozdrawiam oglądających, a nawet tych co nie oglądają :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: HYDE PARK

Postprzez MM Pn, 23.02.2009 06:15

No i po emocjach , czerwony dywan juz zwiniety .
Gratuluje druhny trafnych skreslen a raczej podkreslen .

Musze sie przyznac ze czesto kieruje sie Waszymi uwagami filmowymi .
Mieszkam w nieduzym miescie i filmy trafiaja tu troche pozniej,
Avatar użytkownika
MM
 
Posty: 443
Dołączył(a): Wt, 05.02.2008 04:10
Lokalizacja: Tampa FL

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 23.02.2009 08:11

Pozdrawiam wszystkich ktorzy wczuli sie w slumdogowO instalacje Oskary 2009! Moja mowa bedzie krotka, hihi, chcialam unizenie podziekowac szanownej Akademi za uwzglednienie halynkowej oskarenki! BUM i TAK dalej trzymac!

Moj ulubiony punkt wieczoru to statuetka na brodzie Man on Wire czili Philipa Petit. Nigdzie nie moge znalezc zdjecia wiec prosze szobie wyobrazic. Nie moge sie zdecydowac czyja mowa byla lepsza, Kate o przygotowywaniu sie do momentu odbioru Oskara z butelkO szamponu, ("I'd be lying if I hadn't made a version of this speech before. I must have been eight-years-old, and this [holds up statue] was a shampoo bottle. Well it's not a shampoo bottle now. I'd like to thank my family who are in this room somewhere. Dad, whistle so I know where you are. I'd like to thank my fellow nominees. These goddesses. Thank you so very much. I think we all can't believe we are in the same category as Meryl Streep at all.")
Czy Miszcza ktory zgarnal wszystkich do kupy jako "You Commie, homo-loving sons of guns." ("I did not expect this. I do want to make it very clear how hard it is to appreciate me. I'm very proud to live in a country that creates courageous artists, and Mickey Rourke rises again. He is my brother""

Druhny jadly kiedys salatke z kurczka w listakch cykorii? Dobra jest! Albo, bisque pomidorowy z chlebem z pesto? Tez dobry.

Byle do nastepnych Oskarow!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Eve Pn, 23.02.2009 10:35

Mozna tez wtracic swoje 3 grosze?
A wiec grosz nr 1: cieszy deszcz Oskarow dla Slumdog'a.
Grosz nr 2: cieszy rowniez Kate Winslet (nareszcie! nalezy sie biedaczce!)
Grosz trzeci i najwazniejszy: Penelope!!!! Akademia chyba przestraszyla sie mojej grozby, ze sie obraze,hehe..
Avatar użytkownika
Eve
 
Posty: 1273
Dołączył(a): Wt, 21.06.2005 09:56
Lokalizacja: z daleka

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Pn, 23.02.2009 11:03

Nie zebym sie zaraz chwalila i szczekala na deszcz oskarow...no bez przesady...ih ih...
Chcialam TYLKO pogratulowac Emci i Broni !!! Moge nawet walnac czapkOM do ziemi, phi!!!
Czy Druhny juz policzyly, ze wspolnyMY silaMY trafilysMY 19 tytulow/tworcow. Nie ma jak Pan Fizyk pod tynkiem, ne?
W przyszlym roku to musiMY podszkolic sie z:
Foreign Language Film
Documentary Short
Actor in a Supporting Role
Short Film (Animated)
Sound Editing
bo w tych kategoriach dalysmy plame.
(Aaaaa....Anodrciu, dzieki za podpowiedz - w przyszlym roku obstawiamy rozne filmy, dobra? Moze w ten sposob trafimy 100%, hi hi).
Placuniu, czy mozna prosic o wiecej zdjec?
Pozdrawiam Wszystkich i lece ogladac Oskary!
"You Commie", dobre! BierzeMY do wierszenek, czek!
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez MM Pn, 23.02.2009 17:43

Emca , znalazlam , to chyba te zdjecie .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

juz biegne, bardzo sie spiesze..
Obrazek

Pelelope ,od dawna moja ulubiona ,
Obrazek

a my nic?
Obrazek

chcialoby sie ta ladnie starzec ,
Obrazek
Avatar użytkownika
MM
 
Posty: 443
Dołączył(a): Wt, 05.02.2008 04:10
Lokalizacja: Tampa FL

Re: HYDE PARK

Postprzez nata Pn, 23.02.2009 19:06

Gośka, Zofia Ci się naprawdę tu podoba ? Myślę, że Ty się o wiele ładniej zestarzejesz :lol:
nata
 
Posty: 488
Dołączył(a): Śr, 11.05.2005 22:11
Lokalizacja: z Poznania

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 23.02.2009 19:10

Emcia dzięki - muszę jednak przyznać, że te paprotki to też takie raczej skromne, ale darowanej paprotce w liście sie nie zagląda

Maszmunku nie wiem czy TE detale masz na myśli - rzeźba jest wykonana z jednolitego kawałka drewna wykopanego w ramach wykopalisk archeologicznych, drewno zostalo odpowiednio zabezpieczone itp, itd - autorem jest Roman Fus niestety zmarł a był to młody człowiek. Zajmował się też m.in. rzeźbą w śniegu. W mojej rodzinie jest kilka Jego prac. Te inne detale - artystyczne - są doskonale widoczne.
hi hi taki widok miał ksiądz jak składał mi coroczną wizytę - nie komentował detali

ja niestety w noc oskarową padłam, tzn profilaktycznie padłam wieczorem, ale jak jeszcze dojdzie trochę zdjęć, to wszystko będę widziała
pozdrawiam wytrwałych
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 23.02.2009 20:13

A ja w noc oskarowO poszłam planowO spać. Niestety, po powrocie do Polska stwierdziłam w naszym kablu brak m.in. Pro Sieben, więc Druhny mi wybaczO niemanie zamiaru oglądania gali oskarowej oraz brak relacji zdjęciowej. Natomiast jestem pod olbrzymim wrażeniem typów Druhen, dziobem do ziemi! Dziękuję Druhnom za niesienie kaganka oświaty filmowej, dzięki to któremu kagankowi wiem, co na czerwonym dywanie piszczy, bo tak to już bym WOGLE nic nie wiedziała i mogła co najwyżej zamieść pod dywan. Nie widziałam żadnego filmu, ale w ten weekend wybieramy się z Miśkiem na ten najlepszy...

W rewanżu zapraszam Druhny już teraz na relację zdjęciowO z dzisiejszego wywiadu z KJ w programie "Tomasz Lis na żywo". Wywiad już wkrótce znajdO Druhny tam, gdzie zawsze. Klucz pod wycieraczkO. Bo wszystko płynie, Druhny, ale i jakiś stały grunt też musi być, żeby się było czego chwycić w razie powodzi.

Ściskam Druhny w pasie!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 23.02.2009 20:19

Tak Malgosiu! Wlasnie o to zdjecie pana Philipa mi chodzilo! Prawda, ze CUDNE! Dziekuje! PS Komentarz kobitek na mojej Oscar Party podczas ogladania tej czesci gali "ci zwariowani Francuzi!" Hihi...
PS Albercia sie strasznie obruszyla na wzmianki o starzeniu, ona zamierza zostac wiecznie mlodOM! BUM BUM! BUM!

Teremi, hihi, nie sadzilam ze Druhna jest AZ TAK wymagajaca jezeli chodzi o paprotki, hihi...Druhna to sie zawsze wylamie od ogladania filmow, nawet Palcunio Druhny w karbach nie trzyma...WSTYD!

Scianu, hihi, nie ma to jak kalkulator pana Fizyka w malej kieszonce spodni, tylniej! Ale wkradl sie blad! O! Kategoria Supporting Actor, wg byla obstawiona prawidlowo, tylko Akademia poszla na okolicznosci! I od razu Druhnie mowie, ze w kategorii Forein Language Film nie mamy szans, bo one zdecydowanie zbyt pozno sie pojawiajO. Mozna ewentualnie wystosowac list/petycje do dystrybutorow zeby udostepnili te filmy na potrzeby oskarenki halYnkowej przed premierO w kinach, albo pojsc jeden krok do przodu i zaczac objezdzac Festiwale Filmowe. Hihi...Co Druhna mysli? Trzeba patrzec w przyszlosc bo inaczej czega nas stagnacja! BUM! PS Ale ja mna dzisaj welne!!!

JAI HO i O SAYA you commies!

Sowus!!! Fajnie ze wpadlas..., hihi, zwlaszcza fajnie ze przynosisz w dziobie wiesz co! NO! Dzieksy i uklony i bedzieMY sie zglaszc, wiesz gdzie...Obiecuje, ze Slumdog Wami szarpnie jak trza!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne