HYDE PARK

Postprzez Ita. Cz, 30.08.2007 01:48

Ciesze sie, ze Druhnom podobaly sie „islandzkie” zdjecia, które tu zmiescilam,
wraz ze zdjeciami z poznanskiego „browarku”
Winna Wam jeszcze jestem kilka zdjec z lotu ptaka, a zwlaszcza Emci, bo twierdzila,
ze jak leciala nad Islandia, to jej skrzydlo samolotu widok zaslanialo...

Na zdjeciach zrobionych nad Islandia przez moje „malenstwo” widac nawet skrzydlo samolotu,
które jednak widoku nie zdolalo zaslonic, bo i samolot był mniejszy i lecial nizej...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy ja lecialam kiedys z Amsterdamu do Minneapolis, to przelatywalam nad Grenlandia, której lodowce w promieniach slonca,
stojacego tuz nad horyzontem, mialy odcien rozowy,a na tych zdjeciach lodowce Islandii sa raczej szaro-niebieskie...
pogoda i pora dnia była inna no i .... blizej do ziemi niż nieba...

Marysiu, gratuluje Twojemu Z. certyfikatu znajomosci jezyka angielskiego i zycze mu,
żeby polecial juz niedlugo, jako pan magister inzynier, sluzbowo za ocean.
Może uda mu się wtedy tez „rzucic okiem z gory” na Grenlandie lub Islandie.

A Druhna Teremi czemu tylko na 4 godziny jedzie na urlop ?
Moze by tak caly ten weekend warto bylo spedzic nad jeziorem...

Pozdrawiam wszystkie Druhny i oddalam się na dluzej...
Po powrocie, może zamieszcze tu jakies zdjecia zlotej – wielkopolskiej – jesieni...
Avatar użytkownika
Ita.
 
Posty: 839
Dołączył(a): Śr, 05.07.2006 10:49
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Marysia Cz, 30.08.2007 09:08

Marysiu ES to chyba wszystkie Marysie teraz tak mają. Padają po prostu. A mnie się wydaje, że to choroba powraca, bo zaczynam chudnąć...Ale to może z powodu "takich" tam różnych dolegliwości. A też urlop przedemną. Powiedziałam wczoraj R., by jechał sam, że ja zostaję..a on na to: czy zwariowałaś? Najwyżej pożyczę wóżek inwalidzki i będę cię na nim woził..no to potem znów łzy...i tak sobie chlipam od wczoraj...

Teremi, szukaj, szukaj...A Druhna od 1 wrzesnia zaczyna nauki? :D

Ita, piękne zdjęcia, a zarazem smutne, żadnego śladu życia. Na szczęście oglądałam więcej zdjęć K. i wiem, że tamwcale nie tak smutno...
Dzięki za gratulacje dla Z. Przekażę!
Miłego wypoczynku!
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Małgosia Sz Cz, 30.08.2007 09:17

Hej!
Marysiu a gdzie jedziesz na urlop? I poproś swojego R. żeby dał Ci ode mnie w-czapę? Jakie nie jadę, co? No! Pozdrowienia dla Niego tak w ogóle. No i gratulacje dla syna.
My znów do Hiszpanii. Chcemy teraz wynająć samochód i trochę pojeździć.
Teremi - 26 dni urlopu. Ale wiesz, moje urlopy są w te wszystkie dłuuugie weekendy, więc tak dużo tych dni nie wykorzystuję.

Miłego dnia.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Postprzez Marysia Cz, 30.08.2007 09:22

Małgosiu, Druhny powiedzą, że się chwalę, ale co mi tam...zresztą, przestało mnie to cieszyc, chyba trzeba mi dać porządnie w czapę.
Małgosiu, płynę w rejs po Morzu Środziemnym statkiem Costa Concordia, można zobaczyć na stronie internetowej jego trasy. Wypływamy w poniedziałek 3 września z Savony we Włoszech, potem Barcelona, potem Majorka, Tunis, Malta, Sycylia, Rzym i z powrotem do Savony, gdzie zostawiamy auto i potem na cztery dni do Toskanii śladami KJ z Małpy. Marzyłam o takim rejsie zawsze, teraz, gdy mam wszystko załątwione, zdrowie mi nawala...A na dodatek w niedziele odbieramy Amerykańców na lotnisku w Mediolanie...
W każdym porcie mnóstwo wycieczek do wyboru. I rowerowe i autokarowe, jest co zwiedzać.
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Barbara Kath Cz, 30.08.2007 09:46

WOW....MARYSIU! zapowiada Ci sie piekny urlop.Zazdraszczam :lol: ,wkorzystaj kazdy moment na odpoczynek,(bo trasa dluga). .... i heja....dalej.... lap wszystko co sie da pelnymi garsciami.Idz na tzw "kradziejstwo" hihi.Zycze Ci tego z calego...
A TWOJ Maz JEST WIELKI ,juz Go KOCHAM,buziak w bok.A dla NIEGO w dwa boki :lol: :lol:
A w czape.....? NIe!!!! ,bo przeciez zmienilas zdanie i jedziesz.........

PS ITA ! och,ach :lol: :lol: :lol: ,uklony dla K. Fotki boskie(Marysiu tez widzialam weselsze). Bardzo prosze pozdrowic PANIA JESIEN WIELKOPOLSKA, i 3m sie tam!!!!!!!!! :lol:
Avatar użytkownika
Barbara Kath
 
Posty: 3888
Dołączył(a): Wt, 15.08.2006 19:11
Lokalizacja: HH

Postprzez Małgosia Sz Cz, 30.08.2007 10:10

Marysiu... Sycylia, Rzym, Toskania (no tak o tym pisałaś w Korespondencji) ... no to będzie BOSKO! Druhna się trzyma. Dobrze będzie. Musi być! Czekamy na zdjęcia i wrażenia. Zaraz zajrzę też na tę stronę internetową.
A wiesz, kiedy dokładnie będziesz w Barcelonie?
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Postprzez Marysia Cz, 30.08.2007 10:36

Małgosiu, Barcelona jest we wtorek 4 sierpnia. Jak dam radę, to chcę do Gaudiego...
Basiu, ja cały czas łapałam i coś się popsułam....Ale jutro bedzie steryd w biodro i mam nadzieje te dwa tygodnie jakos przetrzymać.
A z tym R. to masz juz dwie beznadziejnie zakochane konkurentki! Dwa Świerszcze! :D

I jak nic pasuje do mnie teraz piosenka spiewana przez MU i AP. Słowa AP, muzyka jakiś tam Włoch. Jak Druhny chcą, niech się dopisują.

Kiedy usuną ci z diety i cukier i sól
A ból istnienia po prostu zamieni się w ból
Voltę wykonał orgaznizm – prowadzi do puenty
W aptek apatię
-voltaren
i medikamenty....
Volatern o o, za karę o o o o
Oj lub swe ciało ty lub
Niech plakat urody ma słup
Nie bolało to ciało gdy gnało bądź ono gdzie stało legało do snu
Nie myslało a miało oto miast parasola kiść bzu
Łuna muzyki tutaj gorzała, od wiedzy bił chłód
Volateren o o , za karę o o o o
Oj lub swe ciało ty lub
Niech plakat urody ma słup,
Cud regeneracji młodziutkich umysłów i ciał
To to kotunio babuni i nie jedynie on miał
W parku, altanie, a wręcz bezpośrednio w konwaliach
Brzmiało witalne o viva!
Biust-biodra-
I talia
Voltaren o o , za kare o o o o
Oj lub swe ciało ty lub
Niech plakat urody ma słup!
Nie myslało to ciało – jak źrebię- leciało, frunęło po bez ów, przez deszcz
I tak pieknie, w sukience tak cienkiej, że prawie że bez
Nieba okapu ci nocą przychyli dzis tylko on
Voltaren o o , za kare o o o o
Oj lub swe ciało lub
Niech plakat urody ma słup!
.....Gdzie plakat urody ma słup?
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Bromba Cz, 30.08.2007 18:06


Dzień dobry, zamawiali Państwo lwowenkę?

LWOWSKIE TANGO #czyli o Lwowie słów kilka#

Fokstroty zrobione z tęsknoty #w moich rodzinnych stronach jest dużo Ukraińców przesiedlonych tam w akcji „Wisła” i bardzo tęsknią, ich dzieci i wnuki co jakiś czas organizują wycieczki na ojczyste tereny – po powrocie bardzo cichną, chyba tak jak ja nie spodziewali się takiej biedy i takiej różnicy tuż za granicą z Polską#

i polki utkane z koronki #jak nie ma koronki, to zaraz się znajdzie, Ukrainiec też potrafi!#

zmawiają się rzewnie #kto rzewnie tęskni za komuną, niech się wybierze do sąsiadów, na moje oko to nasze lata 70-te#

lecz milkną niepewnie #nie jestem pewna, czy Ukraińcy czują się pewnie, choć parę lat wolności już za nimi#

bo z tangiem nie równa się nikt #to jak ze starym miastem we Lwowi – piękne, choć zaniedbane zajmuje pewnie ze 3/4 całego miasta#


Tango, lwowskie tango #ludzie zmęczeni, biedni i źle ubrani, ale bawić się umieją#

które nie przeczuwa nic #przepraszam Druhny, że się nic a nic nie odnoszę, ale funkcja „empatia” czasowo wyłączona#

i przygląda się jak widz #ale jak potrzebujesz pomocy, to lwowiak serdeczny i uczynny jak brat#

tańcom młodszy rangą #a przemyt na granicy wiecznie młody – parę lat w Unii i już się odzwyczaiłam od szczegółowej kontroli autobusu i bagażu w poszukiwaniu alkoholu i papierosów#

To tango, lwowskie tango #a opera jaka! Budynek piękny, odnowiony, otwarty dla zwiedzających, a bilet kupiony dzień wcześniej na operę rozpoczynającą sezon kosztował tylko 10 hrywien, czyli 6 PLN (słownie: sześć)#

bogate w urodę #zjawiskowe cerkwie i kościoły na każdym kroku, najmłodsze z początku XX wieku (!)#

bezczelne i młode #samochody to temat na osobny reportaż – trochę nowych, a reszta to łady, wołgi, moskiwcze, zaporożce, gruzawiki i tym podobne relikty#

do świtu nie zmieni się w krzyk #Zachód wchodzi, ale bardzo powoli, szyldy w większości miejscowe#


To tango tańczy panna Mania #i popija wodę z sokiem za 25 kopiejek z saturatora, nic nie bujam!#

co nic nie umie prócz kuchania #Alberta!#

i Czarny Józek, który w mig #obiecuje godziwe płace i takie tam, bo zbliżają się wybory#

z horyzontu panny Mani znikł #finezyjnie ozdobione kamienice, kute drzwi i ozdoby co krok, wymyślne balkony, płaskorzeźby i historię na każdym kroku pana Mania czy tam Nina ma po horyzont#


To tango tańczy hrabia Kant #a wiecie, ile rodzajów, tfu, wielkich ludzi pochodzi ze Lwowa?#

co Wasyliszka dał na fant #no, miałam wrażenie, że Ukraińcy mają Polaków za burżui#

To tango tańczy cały Lwów #a jak nie tańczy, to zajada i zapija, mniam mniam#

a ten kto chory na nieszpory #Maszmunku, wszystko w porządku?#

no i bywaj zdrów! #bywajcie zdrowe! Życie jest piękne, tylko wina i piwa czasem brak! Czy jakoś tak...#


Tekst (bez dwóch ostatnich zwrotek, spisywany ze słuchu): AO + #Bronka, podróże kształcOM#
---------------------------------------------------------------------

Zdjęć będę miała prawie 300, ale później – teraz z telefonu i cudze, których nie umiem na razie ładnie powiększyć:

I tak całe ulice:
Obrazek

Po prawie pięćdziesięciu latach zamknięcia kościołów i cerkwi częściowo przywrócono im pierwotną funkcję. Częściowo, stad dużo tablic informujących o poprzednich właścicielach czy funkcjach. Tu pamiątka siedziby sióstr sakramentek (tych z Nowego Miasta w Warszawie):
Obrazek

Cmentarz Łyczakowski. Prawie jak na Powązkach.
Obrazek

Równy czy pochyły?
Obrazek
Fot. MS

Detal, właśnie sprawdzam, ja długo idzie kartka do Polski.
Obrazek

Zabytki jak okiem sięgnąć, na głównym planie katedra łacińska, centrum katolików we Lwowie.
Obrazek

Lew sprzed ratusza Grodu Lwa od lwa.
Obrazek

Tyle na dziś. Bardzo proszę Emigrację - nie włączajcie i nie czytajcie na razie wiadomości z Polski. To musi się niedługo skończyć.
Bywajcie!
Wasza Bronka
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Postprzez teremi Cz, 30.08.2007 19:30

Witam i od konca
Bromba nie wierzę, że to się szybko skończy a zdjęcia są cudne i lwowenka też

Marysiu nie ja 3 września zaczynam rok szkolny, to juz u Emci szkoła wzbudza awersję a trudami wycieczki nic się nie mart - w końcu mozesz wygodnie z pokładu patrzeć na spienione fale a iść tam gdzie dasz radę i na tyle ile będziesz mogła - a takiego urlopu gratuluję - dobrej pogody, duzo sił

Maszmunku tak sobie tylko pożartowałam z tym urlopem ale ciesze się, ze w koncu będzie ten długi w miarę, ten właściwy - zyczę odnalezienia nowych miejsc, dużo wrażeń

Ita dzieki za zdjęcia - 4 godziny, ale jakie!, nie będę Druhen gorszyła jazdą 200/godz. "siódemką" bo może jakaś drogówka też to czyta, ale numeru rejestracyjnego samochodu nawet na łożu madejowym nie podam. Zaznaczam jednak, że było bezpiecznie - dla nas i dla innych, no i zobaczyłam nowy wjazd do mojego miasta z kierunku warszawskiego - dobrze, że osoba za kierownicą wiedziała gdzie jedzie, bo ja nie wiedziałam z której strony wjeżdżam do miasta, tym bardziej podziwiam Placunia, że według moich wskazówek nocą dojechał, bo to raczej nie Placunio za kierownicą.

no i tym sposobem okazuje się, że wrzesień miesiącem urlopów: Bromba w trakcie, Ita już już, Placunio również, za chwilę Marysia i Maszmunek
a ja wszystkim życzę wielu zdjęć, dobrej pogody, bezpiecznych wojaży i powrotu szybkiego do HP
aaa Marysiu&Emciu - stosownej szkolenki szukam
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Postprzez gocha Cz, 30.08.2007 19:58

Marysiu, taka piekna wycieczka. Nastaw sie na chloniecie, na relaks, na znalezienie jednego pieknego zakatka w kazdym miejscu, na to, zeby usiasc i po prostu popatrzec, powchlaniac, uspokoic sie. Zycze ci powrotu z mnostwem pieknych wrazen i w dobrej formie.

Maszmun, czekam na zdjecia z hiszpanskich drog i zakatkow gdzie turysta rzadko zaglada. A ja moj tegoroczny urlop (15 dni, i tak duzo jak na Hameryke) juz dawno wykorzystalam, buuuu....

Ita, swietne zdjecia, lubie wlasnie takie pustkowia. Zdarzylo mie sie kilka razy ogladac z powietrza Islandie i Grenlandie, ale z duzo wiekszej wysokosci. Dorzuce do kolekcji Labrador, tez bardzo interesujaco wyglada z gory.

Sciana, a do ciebie pytanie. Wczoraj w NPR (niekomercyjna stacja radiowa, to dla niezorientowanych) uslyszalam, ze poludniowi Koreanczycy za nic w swiecie nie zasna przy wlaczonym klimatyzatorze lub chocby zwyklym wiatraku w zamknietym pokoju. Wedlug nich toto wysysa powietrze i spiacy delikwent moze sie udusic (!) Dlatego tez wszystkie poludniowokoreanskie klimatyzatory i wiatraki maja czasowy programator na nocne wylaczenie. Prawda to, czy kaczka?
Avatar użytkownika
gocha
 
Posty: 474
Dołączył(a): Pn, 18.07.2005 20:40
Lokalizacja: arlington hts, IL

Postprzez krakowianka jedna Cz, 30.08.2007 20:38

Marysiu!!! Ale rejs!!! Toż to marzenie!!! Jak tylko zobaczysz kilka widoków odrazu siły w Ciebie wstąpią! Powodzenia!!!

I wszystkim Innym podróżującym też wspaniałych wrażeń!

Że się tak wtrącę ;-)
Avatar użytkownika
krakowianka jedna
 
Posty: 2376
Dołączył(a): N, 27.02.2005 22:44

Postprzez placunio Cz, 30.08.2007 23:09

...atak na marginesie...
zdjęć się naoglądałam, dziękuję! wszystkim!!
pozdrawiam

Marysiu, niebo i fale niech ci sprzyjają w odpoczynku!!!
/zobacz czy mnie tam nie ma u twoich stóp :D :D /
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Postprzez Ściana Cz, 30.08.2007 23:23

Dzien Dobry HalYno P.

Bedzie krotko, bowiem jestem jedna noga za progiem Kredensu.
Dziekuje wszystkim za slowa, cudowne zdjecia i wierszenki albo teksty, ktore soon-monsoon stana sie wierszenkami.

I odpowiedz dla Gochy - zgadza sie, ale czesciowo - wszystkie sprzety (typu klimatyzatory, wiatraki, ogrzewanie, etc) maja funkcje "nocna". Moim skromnym zdaniem to chodzi o oszczedzanie energii, global warming, te sprawy. Wkleje kiedys Druhnom punkt recycling pod moim blokiem, segregowanie smieci to MY. Tak to wyglada oficjalnie.
Nieoficjalnie to wiem, ze PRAWIE kazdy Koreanczyk (no co? Przeciez nie przyjaznie sie ze WSZYSTKIMI, ne?) nie zasnie w pokoju z zamknietymi oknami i drzwiami (i nie chodzi tutaj o powietrze z klimatyzatora). Dlaczego? To wszystko przez stara "bajke" ludowa (taka jak Czerwony Kapturek czy inna Strzyga na Rozstaju Drog), w ktorej chodzi o to, zeby zostawiac otwarte okna i drzwi, zeby duchy mogly sowie spokojnie wchodzic i wychodzic (w tej bajce duchy nie przechodza przez uwaga uwaga sciany, uff). Dlatego szparka musi byc! Tak mi powiedzialy "moje" dzieci. Kiedy zapytalam o to kolege z pracy, zaczal sie smiac i powiedzial, ze to tylko "bajka". Taaaaa....Druhny zostawia sowie szparke na noc, hi hi. Przezorny zawsze nieuduszony przez ducha, ne? Z duchami, zwlaszcza azjatyckimi nie ma zartow. Wiem, co mowie. BUM!
No to pozdrawiam i spadam do szpitala. Dzisiaj jestem na L4, nie mylic z wagarami.

PS Cichutko wpisuje sie do organizera pt wrzesien miesiacem urlopow w HP. Nie mam planu, nie mam biletu, nie wiem gdzie jade i czy WOGLE pojade, ale urlop mam. Pod koniec wrzesnia - koreanskie swieto dziekczynienia.

Do zo
Scianay

PS # 9 Zeby nie bylo - Frakcja Wierszenkowe gorOM!
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Postprzez teremi Pt, 31.08.2007 08:25

Ściana to może wkleję jakieś okno na Twój urlopowy świat?
Obrazek
(ze strony "portel" - zdjęcie konkursowe - to tak na marginesie, bo nie moje a pożyczone, ale ładne)
nie wspominałam o Tobie w urlopowym kalendarzu, żeby nie zapeszyć - jak z tymi duchami
a ja bez bajek nie umiem/nie lubię spać jak mam zamknięte okno i drzwi

mam nadzieje, że ten szpital to na krótko i nie będą tam się zbytnio znęcać nad Tobą

za oknem jesienna aura - dobrze, że jeszcze nie zimowa...
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Postprzez Marysia Pt, 31.08.2007 08:47

Dzięki WAM wszystkim za dobre słowo na drogę. Moja rodzina marynarska śmieje się już ze mnie, ze mam od rana ubierać kapok. A jak statek tonie, to najlepsza tratwa, więc mam drzwi od kabiny na plecy, na pokład i skakać do wody...Takiego mam brata i bratanka! Śmiać się z siostry i cioci...
A tak powaznie, powoli wszystko spakowane, nafaszerowana jestem lekami, a więc lekko naćpana, więc jest mi już wszystko jedno. Płynę i jak mówi Gocha postaram sie naładować pozytywnie. Obiecuję. Gocha, dzieki. Przecież o tym zawsze marzyłam...
Na statku jest kawiarenka internetowa, więc może tu nieraz zaglądnę.

Ściana, kuruj się i wracaj do zdrowia! Ja zawsze mówię, to nie choroba jest najgorsza, ale najgorszy jest ból.

Teremi, zdjęcie piekne. A Ty tez sie trzymaj dzielnie! I nie wstawaj tak wcześnie, kwiaty juz nie potrzebuja tyle wody..

Placunie Wam też wielu wrażeń w moich, podobnie jak wielu tutaj, rodzinnych stronach (choć w moim pokoleniu znanych tylko z opowiadań).
Placunio, Ty te moje stopy do końca życia będziesz mi wypominała.
:D :D A tak przy oakzji na stronie Mu w korespondencji jakis pan wkleił dużo zdjęć z Prania, z dwóch koncertów, wychwycił przede wszystkim publiczność...

Krakowianko, Tobie też pieknej wycieczki, w końcu toż to też Twoje marzenie.

Bronka, lwowenka piękna i bardzo bliska memu sercu....zaczynam smucić...na pogrzebie mojej Mamy, gdy trąbka zagrała: "Gdybym się jeszcze urodzić miał znów, to tylko we Lwowie"...wszyscy zaczęli płakać....
Spadam, bo znów zaczynam ryczeć.
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Ściana Pt, 31.08.2007 12:32

Witaj HalYno Pe,

Marysiu - na bol to najlepsza jest lwowenka!
PS Trzymam kciuki za Twoja/Wasza Podroz. Podrozowac jest bosko. Przygodo Ahoj!

No i lwowenka.

LWOWSKIE TANGO #czyli o Lwowie słów kilka# /no Bronka, bo juz mialam negocjowac z terrorystami, zeby uwolnili kilka zdjec z Lwowa. Ps A propos, Koreanczycy zostali uwolnieni przez Talibow. Rzad koreanski wycofa swoich zolnierzy do konca roku, rachunek za negocjacje przedstawi porwanym oraz ich rodzinom, oraz zabroni koreanskim misjonarzom podrozowania do niebezpiecznych krajow. W drodze do szpitala czytalam gazete i znowu sie wkurczenkolowalam/

Fokstroty zrobione z tęsknoty #w moich rodzinnych stronach jest dużo Ukraińców przesiedlonych tam w akcji „Wisła” i bardzo tęsknią, ich dzieci i wnuki co jakiś czas organizują wycieczki na ojczyste tereny – po powrocie bardzo cichną, chyba tak jak ja nie spodziewali się takiej biedy i takiej różnicy tuż za granicą z Polską# /Bronka, czek. Jako jedno z takich dzieci nie mam serca, zeby tam pojechac. Zyje historiami rodzinnymi o Edenie. I niech tak zostanie/

i polki utkane z koronki #jak nie ma koronki, to zaraz się znajdzie, Ukrainiec też potrafi!# /nie mylic z Polakiem na Ukrainie? (nie chodzi tutaj o turystow) Alberta zna sie na rzeczy, ne?/

zmawiają się rzewnie #kto rzewnie tęskni za komuną, niech się wybierze do sąsiadów, na moje oko to nasze lata 70-te# /a potem to mozna skoczyc do Chin, na moj oczodol to nasze lata 50-te (?)/

lecz milkną niepewnie #nie jestem pewna, czy Ukraińcy czują się pewnie, choć parę lat wolności już za nimi# /wedlug dzisiejszej koreanskiej gazety to Polacy czuja sie pewnie w EU, nawet sie wypinaja na hamerykanska blokade wiz do Hameryki. A co! Europa gorOM, ne?/

bo z tangiem nie równa się nikt #to jak ze starym miastem we Lwowi – piękne, choć zaniedbane zajmuje pewnie ze 3/4 całego miasta# /no to moze napiszeMY do UNESCO?/

Tango, lwowskie tango #ludzie zmęczeni, biedni i źle ubrani, ale bawić się umieją# /Polak - Ukrainiec dwa bratanki?/

które nie przeczuwa nic #przepraszam Druhny, że się nic a nic nie odnoszę, ale funkcja „empatia” czasowo wyłączona# /akurat! Druhny sie daly nabrac?/

i przygląda się jak widz #ale jak potrzebujesz pomocy, to lwowiak serdeczny i uczynny jak brat# /czy mozna prosic o DETALE wzglednie TATUAZE lwowiaka?/

tańcom młodszy rangą #a przemyt na granicy wiecznie młody – parę lat w Unii i już się odzwyczaiłam od szczegółowej kontroli autobusu i bagażu w poszukiwaniu alkoholu i papierosów# /i co, Bronka? Przemycilas cos?/

To tango, lwowskie tango #a opera jaka! Budynek piękny, odnowiony, otwarty dla zwiedzających, a bilet kupiony dzień wcześniej na operę rozpoczynającą sezon kosztował tylko 10 hrywien, czyli 6 PLN (słownie: sześć)# /i niech sie Europa uczy! Dostep do KULTURY powinien byc tani! Czy mozna zalatwic Albercie teke ministra kultury w EU?/

bogate w urodę #zjawiskowe cerkwie i kościoły na każdym kroku, najmłodsze z początku XX wieku (!)# /phi! Emciu, prosze o wiecej zdjec z Rzymu. Bronka wklei reszte z Lwowa, to sowie porownaMY architekture/

bezczelne i młode #samochody to temat na osobny reportaż – trochę nowych, a reszta to łady, wołgi, moskiwcze, zaporożce, gruzawiki i tym podobne relikty# /powiedziala Bronka w rowie, hi hi/

do świtu nie zmieni się w krzyk #Zachód wchodzi, ale bardzo powoli, szyldy w większości miejscowe# /i tak powinno byc! Trzeba bronic dobr narodowych!/

To tango tańczy panna Mania #i popija wodę z sokiem za 25 kopiejek z saturatora, nic nie bujam!# /wkleic, bo nie wierze!/

co nic nie umie prócz kuchania #Alberta!# /czili Dziwka HalYna?/

i Czarny Józek, który w mig #obiecuje godziwe płace i takie tam, bo zbliżają się wybory# /Przeczytalam dzisiaj co sie dzieje w K-R. Bez komentarza/

z horyzontu panny Mani znikł #finezyjnie ozdobione kamienice, kute drzwi i ozdoby co krok, wymyślne balkony, płaskorzeźby i historię na każdym kroku pana Mania czy tam Nina ma po horyzont# /a sciany? Jakie sciany?/

To tango tańczy hrabia Kant #a wiecie, ile rodzajów, tfu, wielkich ludzi pochodzi ze Lwowa?# /Herbert, Konopnicka, Lec, Lem, Makuszynski, Parandowski, Moscicki, Zulawski, Zapolska, Zagajewski, Sygietynski, Szczepcio i Toncio, Staff, Axer, zmeczylam sie...../

co Wasyliszka dał na fant #no, miałam wrażenie, że Ukraińcy mają Polaków za burżui# /to Druhna pojedzie teraz do Hameryki i poslucha sowie Polish Jokes, dla rownowagi/

To tango tańczy cały Lwów #a jak nie tańczy, to zajada i zapija, mniam mniam# /wkleic menu!/

a ten kto chory na nieszpory #Maszmunku, wszystko w porządku?# /Maszmunku, dziekuje za golabka, zycze Druhnie pieknych chwil w H. Czy Pan F., tfu, T. spakowal statyw? PITANIE, ne?/

no i bywaj zdrów! #bywajcie zdrowe! Życie jest piękne, tylko wina i piwa czasem brak! Czy jakoś tak...# /zeby tylko nie bolalo, zeby tylko nie bolalo, to i kolejna wierszenka sie znajdzie/

Tekst (bez dwóch ostatnich zwrotek, spisywany ze słuchu): AO + #Bronka, podróże kształcOM# + /Sciana, a nie mowilam, ze na sluch, to najlepszy urlopik?/

HalYna, trzymaj sie! Jakos to bedzie, ne?
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Postprzez teremi Pt, 31.08.2007 17:17

witam
za chwilę tytuł, ale teraz tylko tekst, bo tytułu muszę poszukać
Emciu mam nadzieję, że jest to zdecydowanie antyszkolna piosenka
(podkreślenie moje a nie Maryli Rodowicz, która ją śpiewa)

juz jest "za chwilę"

"Zaczęty zeszyt"
W niemożliwym niebie niemożliwe anioły
W niemożliwym niebie niemożliwy dom
I wcale nie trzeba chodzić do szkoły
I nie ma końca błazeński ląd

W niemożliwym domu niemożliwe przedmioty
W niemożliwym domu niemożliwy stół
I już od południa tańce i psoty
I wszystko całe, niczego pół

Ta piosenka jest tylko dla ciebie
Gdy usłyszysz ją znów z Leokadią,
Wiedz, że mogłaby frunąć po niebie
Ale musi płynąć przez radio

Ta piosenka jest tylko dla Ciebie
Bo w niej dźwięczy mój śmiech i szloch
Gdy dopadnie cię w Pile lub w Łebie
To pomyślisz cichutko o...

W niemożliwy ranek, niemożliwe prezenty
W niemożliwy ranek na śnieg pada kwiat
I jest Zakopane i zeszyt zaczęty
Nie zapisany od tylu lat

Ta piosenka jest tylko dla ciebie...
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Postprzez M.C. Pt, 31.08.2007 19:18

Caluje raczki HalYnie!

Ita piekne dzieki ponownie dla Ciebie i Kubusia za Islandie! Bardzo lubie ogladac ziemie z wysokosci, inna perspektywa niz ogladanie ziemi z ziemi, ne? I jaki kontrast miedzy roznymi miejscami! Taka Islandia i Hawaje Trzynastki. Inne kolory inne formy. Cudne! Az dziw, ze tak malo przybyszy z kosmosu nas odwiedza, hihi, za to stwierdzenie dostalabym piekna-wczape od mojego bylego sasiada...

Marysiu ja rowniez zycze Wam pieknej podrozy! I niecierpliwie czekamy na relacje! Druhna szczegolnie pozdrowi ode mnie Rzym!!!


Teremi tekst sie nada! Dzieki! "Cztery godziny ale jakie?" Druhna sobie raczy zartowac? Szczegoly prosimy , moga nawet byc detale@Sciana, hihi. "bo ja nie wiedziałam z której strony wjeżdżam do miasta", dobre! Nie wazne jak sie wjezdza, najwazniejsze zeby wjechac!



Wszystkich mocno pozdrawiam, dla uspokojenia nerwow dopisuje sie do lwowenki. Z HalYna jakos to bedzie! HalYna to jest morowa kobita!

LWOWSKIE TANGO #czyli o Lwowie słów kilka# /no Bronka, bo juz mialam negocjowac z terrorystami, zeby uwolnili kilka zdjec z Lwowa. Ps A propos, Koreanczycy zostali uwolnieni przez Talibow. Rzad koreanski wycofa swoich zolnierzy do konca roku, rachunek za negocjacje przedstawi porwanym oraz ich rodzinom, oraz zabroni koreanskim misjonarzom podrozowania do niebezpiecznych krajow. W drodze do szpitala czytalam gazete i znowu sie wkurczenkolowalam/(toz samo mialam powiedziec! Dzieki za zdjecia Bronka, Druhna wkleja dalej! A u naszego pediatry nie ma takich gazet biezacych wiec przegladnelam tylko strony odnosnie tego jak byc doskonala hamerykanska rodzina i tez sie wkurzylam, phi.)

Fokstroty zrobione z tęsknoty #w moich rodzinnych stronach jest dużo Ukraińców przesiedlonych tam w akcji „Wisła” i bardzo tęsknią, ich dzieci i wnuki co jakiś czas organizują wycieczki na ojczyste tereny – po powrocie bardzo cichną, chyba tak jak ja nie spodziewali się takiej biedy i takiej różnicy tuż za granicą z Polską# /Bronka, czek. Jako jedno z takich dzieci nie mam serca, zeby tam pojechac. Zyje historiami rodzinnymi o Edenie. I niech tak zostanie/(a ja kiedys pojade! Chociaz juz teraz cichne na sama mysl o tym, ale to COS mnie wola...)

i polki utkane z koronki #jak nie ma koronki, to zaraz się znajdzie, Ukrainiec też potrafi!# /nie mylic z Polakiem na Ukrainie? (nie chodzi tutaj o turystow) Alberta zna sie na rzeczy, ne?/(ze niby poznac Ukrainca po jego polkach? Bo turysci polek z sowa nie zabieraja?)

zmawiają się rzewnie #kto rzewnie tęskni za komuną, niech się wybierze do sąsiadów, na moje oko to nasze lata 70-te# /a potem to mozna skoczyc do Chin, na moj oczodol to nasze lata 50-te (?)/(hihi, a jak sie skoczy do Disneyland to jest wszystko! Co ne Andora? Phi.)

lecz milkną niepewnie #nie jestem pewna, czy Ukraińcy czują się pewnie, choć parę lat wolności już za nimi# /wedlug dzisiejszej koreanskiej gazety to Polacy czuja sie pewnie w EU, nawet sie wypinaja na hamerykanska blokade wiz do Hameryki. A co! Europa gorOM, ne?/(przepraszam bardzo ale mnie to niesamowice wkurza, ze jak przechodze na lotnisku do wyjsc na Europe "wschodnia" to one ZAWSZE sa gdzies na szarym koncu, trzeba przejsc przez kontrole paszportow i czlowiek, czytaj Emcia, sie czuje jak posledni kuzyn Austriaka czy Francuza. To z kim niby koreanska gazeta gadala? Bo nie ze mna!)

bo z tangiem nie równa się nikt #to jak ze starym miastem we Lwowi – piękne, choć zaniedbane zajmuje pewnie ze 3/4 całego miasta# /no to moze napiszeMY do UNESCO?/(bo jeszcze sie nie zaczal "urban sprawl", moze nigdzie nie pisac i udawac ze Lwowa niet? Wiem, hihi, zaraz dostane od Trzynastki, ze inne zdanie ma miejscowa ludnosc..., ale jak patrze na mape Krakowa, czy Warszawy to przeraza mnie jak to sie wszystko rozlazi...)

Tango, lwowskie tango #ludzie zmęczeni, biedni i źle ubrani, ale bawić się umieją# /Polak - Ukrainiec dwa bratanki?/(a Hobbity? Kuzyni?)

które nie przeczuwa nic #przepraszam Druhny, że się nic a nic nie odnoszę, ale funkcja „empatia” czasowo wyłączona# /akurat! Druhny sie daly nabrac?/(tez sie usmialam, hihi, Bronka to ma PH, ne?)

i przygląda się jak widz #ale jak potrzebujesz pomocy, to lwowiak serdeczny i uczynny jak brat# /czy mozna prosic o DETALE wzglednie TATUAZE lwowiaka?/(hihi, a ja poprosze o szczegoly udzielania pomocy)

tańcom młodszy rangą #a przemyt na granicy wiecznie młody – parę lat w Unii i już się odzwyczaiłam od szczegółowej kontroli autobusu i bagażu w poszukiwaniu alkoholu i papierosów# /i co, Bronka? Przemycilas cos?/(a co Ci Sciana z tego? Do Korei i tak nie przepuszcza, hihi)

To tango, lwowskie tango #a opera jaka! Budynek piękny, odnowiony, otwarty dla zwiedzających, a bilet kupiony dzień wcześniej na operę rozpoczynającą sezon kosztował tylko 10 hrywien, czyli 6 PLN (słownie: sześć)# /i niech sie Europa uczy! Dostep do KULTURY powinien byc tani! Czy mozna zalatwic Albercie teke ministra kultury w EU?/(czy Druhna sugeruje, ze Alberta jest tania? A moze ze kultura w EU jest na niskim poziomie?)

bogate w urodę #zjawiskowe cerkwie i kościoły na każdym kroku, najmłodsze z początku XX wieku (!)# /phi! Emciu, prosze o wiecej zdjec z Rzymu. Bronka wklei reszte z Lwowa, to sowie porownaMY architekture/(wkleju wkleju nic nie boju! I tak wszystko przebije polska architektua lat 60-70, hihi, ktora Druhna wklei dla porownania?)

bezczelne i młode #samochody to temat na osobny reportaż – trochę nowych, a reszta to łady, wołgi, moskiwcze, zaporożce, gruzawiki i tym podobne relikty# /powiedziala Bronka w rowie, hi hi/(hihi, Bronia, jak juz Cie bezczelny Lwowiak wyciagnie z rowu to wkleisz reportaz o samochodach, co?)

do świtu nie zmieni się w krzyk #Zachód wchodzi, ale bardzo powoli, szyldy w większości miejscowe# /i tak powinno byc! Trzeba bronic dobr narodowych!/(no przeciez mowie! Chronic regionalnosc ile sie da! PS A my w Rzymie to bylismy w McDonaldzie, hihi. Ale tylko RAZ! No przeciez z dziecmi bylam, ne?)

To tango tańczy panna Mania #i popija wodę z sokiem za 25 kopiejek z saturatora, nic nie bujam!# /wkleic, bo nie wierze!/(a co to jest saturator?)

co nic nie umie prócz kuchania #Alberta!# /czili Dziwka HalYna?/(nie mozna we wszystkim w zyciu osiagnac perfekcji, phi, powiedziala Alberta i wyszla z HalYna pod latarnie.)

i Czarny Józek, który w mig #obiecuje godziwe płace i takie tam, bo zbliżają się wybory# /Przeczytalam dzisiaj co sie dzieje w K-R. Bez komentarza/(Co wlasciwie dzieje sie w kraju-raju???? Bo ja obejrzalam kilka Telekspresow, troche poczytalam i dalej nic z tego nie kumam...)

z horyzontu panny Mani znikł #finezyjnie ozdobione kamienice, kute drzwi i ozdoby co krok, wymyślne balkony, płaskorzeźby i historię na każdym kroku pana Mania czy tam Nina ma po horyzont# /a sciany? Jakie sciany?/(sciany? No przeciez widac na zdjeciach! Odrapane i tynk sie sypie, do tego niektore troche krzywe, hihi.)

To tango tańczy hrabia Kant #a wiecie, ile rodzajów, tfu, wielkich ludzi pochodzi ze Lwowa?# /Herbert, Konopnicka, Lec, Lem, Makuszynski, Parandowski, Moscicki, Zulawski, Zapolska, Zagajewski, Sygietynski, Szczepcio i Toncio, Staff, Axer, zmeczylam sie...../(to ja tylko skromnie dorzuce pana Gorskiego, ktory czasami odwiedzal starych Lwowiakow w Sa...i popijal po starolwowsku tez, Marie Dulebianke polska feministke i niewygodna przyjaciolke M. Konopnickiej..., Mariana Hemara "najbardziej lwowskiego z poetow", kuzyna Stanislawa Lema, Jacka Kuronia, Jerzego Michotka-Lwowiaka z gitara, zwiazana z okolicami Lwowa i Lwowem Karoline Lanckoronska...PS Bronka a znalazlas jakies "slady" (?), dawaj fotki!)

co Wasyliszka dał na fant #no, miałam wrażenie, że Ukraińcy mają Polaków za burżui# /to Druhna pojedzie teraz do Hameryki i poslucha sowie Polish Jokes, dla rownowagi/(Druhny chca uslyszec co mi sie kiedys przydarzylo? Otoz tak. Pracowalam w miejscu do ktorego przychodzili ludzie-Hamerykanie majacy duze pojecie o wlasnej kulturze i swiadomosci. No i pewien starszy pan, dowiedziawszy sie, ze pochodze z Polski, zasalutowal mi w stylu gestapo...heil Hitler...Nie wiedzialam CO z tym zrobic prawde mowiac...czulam jakby mi ktos podcial nogi...Glupota? Skrzywione PH?)

To tango tańczy cały Lwów #a jak nie tańczy, to zajada i zapija, mniam mniam# /wkleic menu!/(cala biesiade wkleic! Ilosc wyitych trunkow tez moze byc! Porownamy z Wilnem Maszmuna, hihi. A gdzie Druhna spala?)

a ten kto chory na nieszpory #Maszmunku, wszystko w porządku?# /Maszmunku, dziekuje za golabka, zycze Druhnie pieknych chwil w H. Czy Pan F., tfu, T. spakowal statyw? PITANIE, ne?/(hihi, pitanie wcale nie takie glupie, co ne Maszmunie? Czy kryzys statywowy rozwiazany?)

no i bywaj zdrów! #bywajcie zdrowe! Życie jest piękne, tylko wina i piwa czasem brak! Czy jakoś tak...# /zeby tylko nie bolalo, zeby tylko nie bolalo, to i kolejna wierszenka sie znajdzie/ (glask, glask, zeby! I Twoje zd-rowie Bronka!)

Tekst (bez dwóch ostatnich zwrotek, spisywany ze słuchu): AO + #Bronka, podróże kształcOM# + /Sciana, a nie mowilam, ze na sluch, to najlepszy urlopik?/ + (Emcia, mam nadziej ze te dwie ostatnie zwrotki to byla jedynie powtorka, bo jak nie to co tak Druhna Bronka skrotowo?)

Dobrego weekendu!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Postprzez GrejSowa So, 01.09.2007 00:03

Emciu, to naprawdę cud, że się Druhnie lwowenka nie rozjechała ;-)
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez M.C. So, 01.09.2007 00:12

O patrzcie ja w myslach czyta, hihi.

Ja tam stawiam na Prawdziwe Cuda, a rozjechana wierszenka (tej sie rzeczywiscie jakos udalo...), eeeeee....To co Druhny wola rozjechane wierszenki czy literowki@Emcia? No co? Trzeba sie w czyms specjalizowac, ne?

No to ja ruszam do domu, a co tam zastane, hihi? P. odbiera dzis dzieci, ze szkoly. Czili trojka dzieci samych w domu, BOOOOO, Booooooo....
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne