Na zakręcie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Na zakręcie

Postprzez a.stachowski66 So, 16.10.2010 18:45

Pani Krystyno,
od roku zdobywam się na odwagę, żeby napisać do Pani i wreszcie konieczność powoduje, że się "przełamuję". W wakacje ubiegłego roku wybrałem się na "Shirley" - żeby odreagować różne kłopoty dnia codziennego. Wakacje dla nauczyciela nie zawsze muszą być odpoczynkiem i dla mnie nie były. I w czasie spektaklu - olśnienie! Przecież ja też mam dopiero 43 i do emerytury daleko. Jest jeszcze czas, żeby coś zacząć! No i wymyśliliśmy z kuzynem, że będziemy rozkochiwać młodych ludzi w Warszawie. W ciągu roku zrobiliśmy licencje pilota wycieczek, przewodnika po Warszawie i założyłem prywatną firmę turystyczną. Od razu zaczęło mi się lepiej pracować w szkole. Czuję ogromną niezależność i to, że nie muszę. Chcę. To duża różnica. Uczę m.in. muzyki (gdyby kiedyś potrzebowała Pani kogoś takiego, jestem do Pani dyspozycji), trochę sobie komponuję, uczę śpiewu i prowadzę amatorski teatr. To jest mój "bzik". No i właśnie przeprowadzam w szkole (podstawowej!) konkurs piosenki - w repertuarze m.in. Piaf, Streisand, Rodowicz, Geppert. Może Pani pomyśli, że to jakiś stuknięty gość każe dzieciom śpiewać tak poważne utwory, ale ja wychodzę z założenia, że skoro te dzieciaki fascynują się jakąś Hanną Montaną i jeszcze czymś gorszym, to niech też wiedzą, że jest piękna Muzyka i piękne Słowo. Zresztą, z tymi dziećmi przygotowałem dwa lata temu "Odprawę posłów greckich" i nawet dostaliśmy wyróżnienie na konkursie. Nie było za trudne. Straszne te moje dygresje... - chciałbym, żeby jedna ze starszych uczennic zaśpiewała "Na zakręcie". To jedna z tych piosenek, które słucham przynajmniej raz w tygodniu. Nawet to grube tomisko "Wielkiego Śpiewnika Agnieszki Osieckiej" kupiłem, żeby mieć nuty. Ale nie mam "podkładu". Jest jakiś na youtube, ale podgrywana jest tam melodia (okropnie to brzmi). Czy istnieje możliwość zdobycia takiego akompaniamentu? Byłbym ogromnie wdzięczny. I jeszcze na koniec - o przedstawieniach w Polonii. Na "Boską" przychodzą często moi uczniowie z rodzicami, bo fenomen Pani Jenkins omawiamy na lekcjach (a Jej nagrania usłyszałem po raz pierwszy na studiach w latach 80-tych). Niech Pani to gra jak najdłużej. I chcę Pani podziękować za "Jowialskiego" - byłem niedawno na tym, w którym Pan Malajkat "ugotował" niektórych aktorów. Wspaniała zabawa i ogromna przyjemność. Jeszcze raz dziękuję Pani za "Shirley". I niech Pani pisze na blogu jak najczęściej - podnosi na duchu.
Wszystkiego najlepszego - zdrowia i siły ducha.
Artur Stachowski
a.stachowski66
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 16.10.2010 18:20

Re: Na zakręcie

Postprzez Krystyna Janda N, 17.10.2010 19:43

Szanowny Panie, bardzo dziekuję za ten list, serdecznie Pana Pozdrawiam i życze powodzenia we wszystkim. Co do podkładu, niestety taki nie istnieje", " Na zakręcie" śpiewam zawsze z "żywymi" muzykami i nigdy podkład nie był mi potrzebny więc nie został nagrany. Najserdeczniej pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron