Wieden

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Wieden

Postprzez vilniuk Wt, 01.11.2011 08:38

przez Krystyna Janda Wt, 01.11.2011 06:30

Pozdrawiam Pana . Tak dziś Święto zmarłych i wszyscy zastanawiamy się nad sensem życia i tym co po sobie zastawimy. Pozdrawiam. Bardzo lubię Wiedeń i jego atmosferę.

To sa Pani slowa u gory, jasne ze rozumiem o jaka atmosfere chodzi, ladne miasto, spokojniejsze od Berlina choc i muwia po niemiecku, ale ja wspominam akurat o doslownej atmosferze, bylem pierwszy raz i spotkalo miasto mnie dosc nieprzyjaznie, padalo 12 godzin, od 6 rano do 18 wieczor, a moze tak trzeba, bym pojechac ponownie w lepszym okresie roku??
Tak a dzis musimy skupic sie na innych wspomnieniach, w Wilnie zawsze ide na cmentarz wojskowy na Antokolu, sa tam groby polkich rzolnierzy z lat 1919 - 1920, takie cale pole , jakby wojsko na paradzie, robi wrazenie, kazdy krzyz ma stege bialo czerwona. To najliczniejsze groby, potem sa inne, rosyjskie, niemieckie, francuskie, gdzies w kaciku NKWD, najnowsze dzialaczy litewskich i co zgineli w styczniu 1991r, taka historia pisana mogilami niestety...
ktos z Wilna ..... moj awatar to pociag ktory mnie wiozl do Polski za ktora tesknie zawsze.
Avatar użytkownika
vilniuk
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn, 27.12.2010 20:16

Re: Wieden

Postprzez Krystyna Janda Wt, 01.11.2011 19:17

Tak dziś dzień szczególny. Odwiedziny , odwiedziny i wspomnienia. Wszędzie chce się zapalić światełko. Zapalam i tutaj, symbolicznie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja