małe kino

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

małe kino

Postprzez Dorota Szymborska So, 01.08.2009 11:13

Pani Krystyno, bardzo się cieszę, że uratowała Pani kino Ochota. Na moim Żoliborzu, na sąsiedniej uliczce było kiedyś malutkie kino Tęcza. Niedawno przeczytałam, że chodził do niego pan Zbigniew Zapasiewicz. Przez jakiś czas po zamknięciu stało puste, teraz jest w nim studio fotograficzne...
Przechodziłam często obok niszczejącej Tęczy i marzyłam, że to kino jest moje. Zostawiłabym w nim stare fotele, drzwi wyjściowe z grubymi kotarami, gabloty na plakaty. W małym okienku sprzedawałabym bilety "z rolki", w przytulnym bufeciku ciasto, które sama bym upiekła. I pokazywałabym piękne filmy, o których nie zapomina się zaraz po wyjściu z kina.
Jestem "starą dekaefowiczką", chodziłam do klubu p. Jolanty Słobodzian prawie 5 lat. Pewnie stąd takie marzenie.
Pozdrawiam i życzę dużo siły w realizacji nowego projektu.
Dorota Szymborska
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr, 13.12.2006 07:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: małe kino

Postprzez Krystyna Janda N, 02.08.2009 06:25

Tak ja znałam i lubiłam kino Tęcza. Przez pewien moment interesowałam się tą sala, ale od kilku lat i ja miewam tam sesje zdjęciowe do gazet. Pozdrawiam serdecznie. Wspomnienie pani Joli mnie poruszyło. Tak dużo zrobiła dla innych.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja