Serdeczności!!!

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Serdeczności!!!

Postprzez zuzanna6 Pt, 18.12.2015 22:37

Kochana Pani Krystyno
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!! Kiedyś Pani sama sobie napisała takie piękne życzenia ... trudno ładniej od Pani to ująć :).
Niech się spełni wszystko to, o czym Pani marzy. Niech zdrowie pozwala Pani dalej żyć tak szybko i tak twórczo.
A te pozytywne emocje, które Pani nam daję, niech zawsze do pani wracają podwójnie.

Samych dobrych dni i dobrych ludzi.

A ja w Pani urodzinki miałam swoją kolejną premierę. W tym roku z moją grupą teatralną ( dzieciaki z klas II i III) zrobiłam jasełka. Dwa lata ostatnie bawiłam się w kabaret. Sama układałam scenariusze z wierszy Tuwima i Brzechwy. Było śmiesznie i żywiołowo. To w tym roku zrobiłam jasełka. Też sama napisałam scenariusz na podstawie wszystkich gotowców i kolęd i też dodałam trochę humoru Diabłowi i Śmierci :). I Herod u mnie szaleje hi hi hi. Byłam z przedstawieniem na zaproszenie pobliskiego przedszkola. Poszło super. To mój szczęśliwy dzień podwójnie :).
Lubię czytać, jak Pani przeżywa wszystkie premiery. Ze mną jest czasami podobnie, choć różni nas tak wiele ... :) na pewno Pani wyobraża sobie ten szał na moich próbach. Jak ćwiczę z jedną grupą, to inni szaleją. Diabeł bije wszystkich widłami, a śmierć łamie kosę ze styropianu, a Herod wyrywa pióra Aniołom. po czym wpina je sobie pod koroną i biega jak Indianin, itp, itd. ... z wielkiego hałasu i zamieszania, zaczyna powoli powstawać pewna całość i wiem, że dzieciaki mają niezwykła pamięć mimowolną, co w efekcie daje mi taki komfort, że wszyscy umieją wszystko, a jak któregoś aktora zabraknie, to świetnie potrafią go zastąpić, czy sobie dyskretnie podpowiedzieć.
Ech ... ja muszę być scenarzystą, scenografem, reżyserem i garderobianą :).
Ale już wiem, że choć na próbach generalnych zawsze coś się sypie, to jak dzieciaki zobaczą publikę, to potrafią tak się skupić, że idzie jak z płatka :).

To mój najlepszy okres zabawy w teatr, bo mam większość dzieciaków z trzeciej klasy, czyli bawię się z nimi trzeci rok, to już jest duży efekt. Za rok spadnę albo do klasy pierwszej, albo do zerówki i znowu wszystko od nowa ...

Kilku fajnych aktorów poszło już do czwartej klasy. W klasach starszych nikt nie prowadzi koła teatralnego. Trochę te dzieciaki są niezagospodarowane. Chodzą za mną, mile wspominają nasze występy i to chyba dowód na to, że warto. na ich prośbę, tak poza programem, poza własnymi godzinami, zrobiłam z czwartkami skecz mikołajkowy na Mikołajki. Tez sama wymyśliłam tekst, dorzuciłam trochę muzyki, jacy byli szczęśliwi ...
Tak się trochę bawię, Pani Krystyno w teatr...teraz mamy okres przedświąteczny, więc codziennie będę miała występy moich jasełek. Dla mnie, to taki radosny moment, bo oni czują się tacy ważni na tej scenie, a ja z nich dumna :). Bardzo pomogli mi też rodzice, poszyli cudowne stroje, jakiego mam ślicznego Józefa z Maryją, Anioły w śnieżnych sukienkach i w skrzydłach z piórami ... wszystko wygląda super.

Pozdrawiam Panią zatem urodzinowo i jasełkowo, i świątecznie. Samych udanych premier, a za mnie niech Pani trzyma kciuki. W poniedziałek i we wtorek mamy występy :).

Serdecznie pozdrawiam, Zuzanna
Choć już życia psia mać popołudnie
Jest cudnie, jest cudnie...
M.U.
zuzanna6
 
Posty: 192
Dołączył(a): Śr, 18.02.2009 17:10

Re: Serdeczności!!!

Postprzez Krystyna Janda N, 20.12.2015 10:22

Droga Pani Zuzanno, jeśli powiem Pani , że osoby takie jak Pani i ich prace cenię bardziej myśląc o teatrze niż jednorazowe wybitne nawet dzieła, to nie przesadzę. Właśnie ta codzienna miłość do teatru i zaszczepianie jej to podstawa. Podstawa. Nie znoszę artystowskich artystów od święta z ich wielkimi dziełami po których trzeba na kolanach aż do następnego dzieła. Serdeczności , ukłony, wyrazy uznania i życzenia sił żeby wciąż od nowa , każdego dnia …
Dobrego Roku 2016
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron