Damy i Huzary - cd

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Damy i Huzary - cd

Postprzez NorbertS Pt, 20.11.2015 19:21

Szanowna Pani Krystyno,

Czekałem, czekałem i się doczekałem emisji w TVP „Damy i Huzary”. No i jak to czasami bywa, gdy się na coś czeka to można się przy tym czekaniu…... Jeśli mogę być szczery a przy tym wiedząc, że Pani się tą szczerością nie zrazi lub też nie urazi, to wyglądałoby to tak.
Spektakl mnie nie porwał, nie pozwolił na to wzniesienie kulturalne. Dzięki współczesnej technice, obejrzałem spektakl dwukrotnie zanim postanowiłem o tym napisać i momentami miałem wrażenie, że oglądam kontynuację Pana Tadeusza, w którym wyczuwam styl p. Andrzeja Wajdy. Coś nie tak było z dźwiękiem w ujęciach plenerowych. Rozchodził się na boki, zabrakło tej mocy/wyrazistości. Pan Andrzej Grabowski w roli Majora, momentami był nadal Ferdkiem Kiepskim, tak jakby nie do końca wyszedł z poprzedniej roli wchodząc w następną (chociaż zawsze ma po drodze kilka następnych kreacji od kręcenia kolejnej serii znanego sitcomu), p. Grzegorz Małecki jako Porucznik mnie nie zachwycił, a ten wąs, jakoś tak do niego nie pasował i na koniec p. Izabela Kuna (jako Dyndalska), miałem wrażenie, że w kreacji kostiumowej się nie odnajduje. Do tego towarzyszyły mi odczucia, że wszystko było robione w dużym pośpiechu przy realizacji spektaklu dla teatru telewizji. Nie wiem, może tak to wygląda, jak terminy są napięte?

Oczywiście są też i ciekawe kreacje dla postaci, w których dobrze prezentują się:
- wśród pań: Pani Krystyna Janda (jako Orgonowa) :lol: , 
- wśród panów: Panowie Sławomir Orzechowski (Rotmistrz) i Ignacy Gogolewski (Kapelan);

Było również parę ciekawych ujęć, jak wejście Majora z wędkowania nad stawem do dworku, gdzie w przedsionku spacerowały kury, czy też przemieszczająca się kamera między drzewami, wśród rozmówców.
Miejsce akcji: dworek, teren dookoła - znalazła Pani idealnie. :roll:

I na koniec, podsumowując osobiście wolę poprzednią wersje z przed lat „Dam i Huzarów” tzw. „komnatówkę” w której występują:Bronisław Pawlik, Marek Walczewski, Jan Kobuszewski, Wojciech Pokora, itd.

Z głębokimi ukłonami,
N.
NorbertS
 
Posty: 19
Dołączył(a): Śr, 29.04.2015 12:57

Re: Damy i Huzary - cd

Postprzez Krystyna Janda N, 22.11.2015 10:01

No cóż nie udało się Pana zachwycić...Zrobiłam tak jak umiałam.lepiej nie potrafię. Bardzo dziękuję za szczerość . Mnie się podoba i mogę oglądać z przyjemnością szczególnie Ignacego w roli kapelana. Nic nie było robione pośpiechu, przygotowałam się do nagrania solidnie, wszyscy wiedzieli co kręcimy jak i dlaczego w którym miejscu i co temu towarzyszy. Tempo przedstawienia nie jest wynikiem pośpiechu jakby się mogło wydawać. Andrzej Grabowski zagrał moim zdaniem wybitną rolę resztą to sprawa gustu, a z gustem się nie dyskutuje. Mnie ta praca sprawiła przyziemność i radość i jestem z tej realizacji bardzo dumna. A nie ścigam się z nikim ani porównuję z nikim. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja