HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner So, 08.03.2014 12:02

Witam ja tez tak mam .A piosenke pamietam z przedszkola bo pracowalam tam 33 lata.Niech zyja kobiety :D :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB N, 09.03.2014 04:49

Wczoraj w nocy przed zasnieciem zajrzalam na www.nastopach, zeby zobaczyc, czy moze Gocha nie zostala po raz drugi babcia, co sie ma stac w tym miesiacu. Otwieram strone, a tam bomba: Jureczek, wnuczek Gochy, wystapil niedawno z rodzicami w tv.
http://nastopach.pl/w-tvp-info/

Tak jest, Reniu, a Ty sto lat, czego Ci zycze z calego serca. Moja mama byla przedszkolanka, z wyksztalcenia, bo jak sie przenieslismy, to sie przekwalifikowala. Wszystkie przedszkolne szlagiery znalam od urodzenia. Pamietam, ze miala gruby brulion z tekstami. Niektore takie stare, ze moze juz dawno wypadly z obiegu. Przedszkolna klasyka: „Przylecial ptaszek z Łobzowa, usiadl na rynku Krakowa...” albo wierszyk-wyliczanka „Plynie jablko po wodzie, a serduszko po miodzie, powiedziala swieta Klara, ze to bedzie dobra para: to on, to ona, to maz, to zona, to Iwan, to Iwanka...” Tak, Grejsiu, oczywiscie pisze z pamieci. Tak, mowie Ci, czesto tak mam. Niedawno pisalam, ze jadac na poczte, aby wyslac paczke, zapominam o paczce. A z PIN-ami to poruszylas bolesny temat. Rok temu na urlopie to bylo. Dwa tygodnie siedzielismy w dziurze, potem w drodze powrotnej na cztery noce zatrzymalismy sie w Beachport (dom z grobem Mitsi). Stamtad lubie zrobic wypad na kawe i do sklepikow z durnotami w Robe. To juz jest taka wieksza nadmorska miejscowosc w Australii Poludniowej, tam to nawet zyje na stale okolo 1500 osob i po dziurze jest to czesto moj pierwszy kontakt z cywilizacja i PIN-ami. Przy okazji rys o Robe. Kiedy w Australii wybuchla goraczka zlota, a wybuchla po goraczce w Ameryce, choc mogla wczesniej za sprawa odkrycia zlota przez Sir Pawla Edmunda Strzeleckiego, ale poproszono go o zachowanie tego w tajemnicy, bojac sie rozruchow wsrod wiezniow, no wiec jak w koncu ta goraczka wybuchla w latach 50-tych XIX wieku, to kto zyw, sprawny i przedsiebiorczy ruszyl tu, na koniec swiata. Czytalam, ze bylo to istne szalenstwo. Na statkach odplywajacych z Anglii brakowalo miejsc, miejscowi lekarze i prawnicy porzucali szacowne profesje i chwytali za kilofy i lopaty. Najwieksze zloza odkryto w Wiktorii (Bendigo i Ballarat, gdzie wykopano samorodek wazacy prawie 70 kg!), wlasnie goraczce zlota Melbourne zawdziecza swoj rozkwit i swietnosc. Wsrod emigrantow przyciagnietych tu mirazem szybkiego wzbogacenia sie duza i wyrozniajaca sie grupe stanowili Chinczycy. Pracowici i zdeterminowani, nie cieszyli sie zbyt wielka popularnoscia. Rzad Wiktorii chcac ich zniechecic do wypraw po zloto, nalozyl na nich horrendalne podatki. Aby ich uniknac, plyneli do sasiedniego stanu, Australii Poludniowej, konkretnie do Robe, skad maszerowali ponad 400 km do Ballarat. W Robe na nabrzezu postanowiono monument upamietniajacy te wydarzenia, z ktorego mozna sie dowiedziec, ze w latach 1856-58 trase te pokonalo 16 i pol tysiaca Chinczykow. (I znowu przy okazji. Wstrzasajacy rozdzial o Mao w „Kobietach dyktatorow” /polecam/ utwierdzil mnie w przekonaniu, ze narod ten cechuje nadludzka determinacja.) Wracajac do PIN-ow. Bedac w Robe na kawce, lubie zagladac do takiej jednej galerii, gdzie mozna kupic rozne drobiazgi stworzone przez lokalnych artystow. Mam stamtad dwa szklane ptaszki, szklane serduszko i wypalany ceramiczny obrazek, tez z ptaszkami. I wlasnie rok temu, kiedy mialam zaplacic za to ostatnie rekodzielo, na smierc zapomnialam PIN-u. Wystukiwalam kombinacje cyfr, ktore pamietalam, tak mi sie wydawalo, potem zmienialam, dodawalam inne, znowu kombinowalam i nic. Bij, zabij, posiekaj, zakatrup, nie pamietam. Panika! Ostatecznie zaplacilam inna karta, do ktorej kod znam, jeszcze, dzieki skojarzeniom (ale nie jest to data moich urodzin). Powiem Wam, ze przestraszylam sie nie na zarty, a na powaznie. Bo normalnie mam/mialam dosc dobra pamiec, Stary twierdzi, ze czasami wrecz fenomenalna, bo na przyklad pamietam co on zrobil 20 lat temu, w piatek po poludniu, ba! ja nawet potrafie przytoczyc slowo w slowo, co on wtedy powiedzial. Ale moim skromnym zdaniem duzo kobiet moze poszczycic sie takimi zdolnosciami. PIN-u nie przypomnialam sobie rowniez w Melbourne, chociaz Stary pocieszal, ze na pewno wroci i wyskoczy mi z glowy. Niestety, kamien w wode, musialam pojsc do banku aby zmienic na inny. Teraz mam taki na skojarzenia (poprzedni mi przyslali), ktore sa skojarzeniami do skojarzen od tego PIN-u, co pamietam. Mialam rowniez problemy z haslami do sklepow online, z ktorych dosc czesto korzystam. Dziesiec sklepow i kilka hasel, bo w jednym np. musi byc wiecej niz siedem znakow, w drugim duza litera, a w nastepnym cyfra. Ludzie, kto by to spamietal. Za kazdym razem, jak chcialam sie zalogowac, oczywiscie nie pamietalam hasla, to przysylali mi nowe typu qdtw8lku2, wtedy sie logowalam, zmienialam haslo na takie do zapamietania, teoretycznie, a za jakis czas znowu to samo. Az zrobilam liste ‘Wykaz sklepow z haslami’ i mam spokoj. I pomyslec, ze zyja gdzies ludzie, ktorzy obywaja sie bez PIN-ow, hasel itp. i maja sie swietnie.
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 09.03.2014 22:43

No, właśnie dlatego!

Kangusiu, bingo, ja mam od niedawna pod ręką (nie mogę oczywiście powiedzieć gdzie) wykaz wszystkiego do wszystkiego, nie tylko dotyczy to internetu. Dzisiaj nawet już żadnej sprawy nie można po ludzku załatwić telefonicznie, bo zaraz Cię automat pyta o numer klienta, pesel albo numer ostatniej faktury, albo o coś, czego się najmniej spodziewasz. Nawet nie ma się z kim pokłócić, bo taki automat w życiu nie zrozumie człowieka. Żeby się do człowieka dostać, to się dopiero trzeba namordować i wysłuchać opowieści i muzyki różnistej, nawciskać klawiszy. No i przede wszystkim trzeba mieć dużo czasu. Nie na moje to nerwy. Ale czipa sowie w życiu nie dam wszczepić, w życiu!

Reniu, mocne uściski!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner Pn, 10.03.2014 08:49

Dzieki jakos sie trzymam . :D :D :D :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 17.03.2014 23:08

I tak trzymać, Reniu!

Kangusiu, mam nadzieje, że masz również pod ręką hasło do HP :-)
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Wt, 18.03.2014 02:58

Grejsiu, to haslo mam w sercu na wieki. A jest to miejsce i rok poznania Starego.
:D
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Wt, 18.03.2014 07:58

Dobrze wiedzieć :-)
Odnotowałaś ten error, co to był parę dni temu?
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Wt, 18.03.2014 08:08

I jeszcze taka informacja dla Ciebie:

http://wfc2014.jp/english/index.html
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Milord Cz, 27.03.2014 18:05

I co słychać, druhny?

Obrazek
Avatar użytkownika
Milord
 
Posty: 10354
Dołączył(a): Cz, 26.08.2010 18:12

Re: HYDE PARK

Postprzez teatr Cz, 27.03.2014 22:39

Jestes zajebisty Milordzie. Szkoda ze juz nie ma jandowa. Bylo tam wyku wiscie.
teatr
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 03.03.2013 12:22

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 05.04.2014 18:10

Dzien sobotni dobry.

Kazdy chce grac u Wesa Andersona, co scena to niespodzianks aktorska. "The Grand Budapest Hotel". Wes Anderson. A rezenzentom trudno uchwycic sedno tego filmu, wija sie jak na meczarnich i slizgaja miedzy ochami i achami a lekkim zdezorientowaniem ocowtymfimiechodzi. Wsluchujac sie w rezencje dodam od siebie, ze "The Grand Budapest" to tez wyscig z czasem i ma sie uczucie, ze za sekunde ten caly hotel na wysokiej gorze runie w przepasc, ze aktorzy nie zdaza odegrac swoich rol, ze sciga ich nie policja a historia.
Obrazek

Dobrego!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz So, 12.04.2014 22:35

HA! Widziałam Kim Wilde na żywo! I słyszałam. Fajna jest!
___________

A u nas wiosna w pełni.
Jutro Niedziela Palmowa.
Obrazek
Giotto. Padwa.
Wikipedia
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Cz, 17.04.2014 08:33

Wielki Czwartek. Widzę naszą Bronię w białej bluzce.

Obrazek
Giotto. Padwa.


Pozdrawiam!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 18.04.2014 09:27

Wielki Piątek.
Obrazek
A. Mantegna
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 18.04.2014 14:47

Dzien Piatkowy Wielki. Przynosze fragment drogi krzyzowej na ktora natknelismy sie ubieglego lata. Jezeli o Drodze Krzyzowej mozna powiedziec ze jest zachwycajac, to ta taka wlasnie jest. Dookola laki i lasy, chmury i jaskolki. Opodal zrujnowany klasztor. Aaaa....kazda stacja wykonana przez innego lokalnego artyste, stad rozne style.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej Wielkanocy wszystkim!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB So, 19.04.2014 03:14

Obrazek

Duzo zdrowia, radosci, usmiechu, wiosennej nadziei i slonca na Wielkanoc zyczy MarysiaB, alias Kangusia. :)
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 19.04.2014 09:35

Dziękuję i wzajemnie życzenia wszystkiego dobrego dla Druhen i sympatyków HP, spokojnych Świąt Wielkanocnych, Wesołego Alleluja!

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 19.04.2014 17:26

dziękując za życzenia przesyłam i ja - wszystkim Dobrych Świąt
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez tonia So, 19.04.2014 21:15

Wielkanocnie zycze Wam Panie pokoju w sercu i na swiecie, no i kolorowych jajeczek i ciekawych spacerow nie tylko swiatecznych...
tonia
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pt, 30.01.2009 20:53

Re: HYDE PARK

Postprzez An-dora N, 20.04.2014 01:06

Moje ulubione!
Radosnych, smacznych i spokojnych swiat. Takich z jajami!...

Sprawy baaaaardzo zalegle - pojechalam do Peru. Odebralam Malenstwo. Wrocilam. Niesamowite przezycia. Niezwykly kraj. Tak po cichu, miedzy nami - dzieci to nieslychana inwestycja, zwraca sie w 100%. Tak czy inaczej...
U nas wlasnie tak - dzieki Malenstwu (ehm... w miedzyczasie ma juz 22 lata...) swiat sie nam przyblizyl. To niezwykla istota. Absolutnie normalna, jeszcze dzis wieczorem byla awantura o porzadek... A jednak nadzwyczajna. Naprawde.
Hihihi... jak dawno temu pisal Goethe, rodzice powinni dac dzieciom korzenie i skrzydla. Nam chyba dobrze wyszly te skrzydla...

Swiatecznie druhny!
Avatar użytkownika
An-dora
 
Posty: 318
Dołączył(a): Pn, 18.09.2006 15:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne



cron