Zorka Wollny - "Ofelie - Ikonografia szaleństwa"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Zorka Wollny - "Ofelie - Ikonografia szaleństwa"

Postprzez tomaszKa Cz, 14.02.2013 21:45

Witam Pani Krystyno;

Niedalej jak tydzień temu we wrocławskim Muzeum Współczesnym, miałem przyjemność zobaczyć performance nieznanej mi dotąd artystki Zorki Wollny "Ofelie - Ikonografia szaleństwa". Dziesięć różnych aktorek, które na przestrzeni ostatnich 30 lat zagrały w "Hamlecie", w różnych teatrach i u różnych reżyserów, prezentowały jedna po drugiej ostatni monolog Ofelii, tuż przed śmiercią. Wszystko w surowej, chłodnej scenerii muzealnych pomieszczeń, oczywiście bez dekoracji. Każda zagrała inaczej, bardzo płynnie się przenikały, zmieniały, było to bardzo ciekawe przeżycie i doświadczenie... To tak w nawiązaniu do Pani ostatniego wpisu, teatr to żywy organizm i zgadzam się z tym o czym Pani pisze. Wiem że miała czy ma Pani taki pomysł z festiwalem jednego tytułu, jeżeli jest on aktualny to trzymam kciuki, z pewnością byłoby to ciekawe doświadczenie:-) A jaki spektakl chciałaby pani pokazać na takim festiwalu?

Pozdrawiam serdecznie zazdroszcząc "Zemsty", to będzie prawdziwa uczta teatralna;-)

p.s. szczegóły wydarzenia, o którym pisałem:
http://muzeumwspolczesne.pl/mww/kalenda ... zalenstwa/

Wszystkiego dobrego:-)
Avatar użytkownika
tomaszKa
 
Posty: 103
Dołączył(a): So, 26.03.2005 22:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zorka Wollny - "Ofelie - Ikonografia szaleństwa"

Postprzez Krystyna Janda Pt, 15.02.2013 00:51

Jaki tytuł? No choćby Zemsta, Mąż i żona bo wtej chwili chyba jest granych około dziesięciu w Polsce albo jakiś Czechow. Może być Trzy siostry. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja