HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia Cz, 07.10.2010 16:41

Prosze bardzo:

Recenzja 1


"Poznasz Tall Dark Stranger", "Never Let Me Go", Woody Allen, Mark Romanek, Anthony Hopkins, Gemma Jones, Lucy dziurkować Woody'ego Allena przewrotne i fascynujące "You Will Meet Tall Dark Stranger", rozgrywa się w Londynie, Alfie (Anthony Hopkins), blady i lufy piersiach plutokrata, może siedemdziesiąt lat, opuścił żonę czterdzieści lat, Helena (Gemma Jones), a bierze to, co się nazywa lafirynda-fun-loving, alarmująco mobilnych dziwka Charmaine (Lucy Punch), który szybko przywraca życie Alfie płci i opróżnia jego konto bankowe. Po intensywnych wir kilka miesięcy, dwa z nich patrzą tępo w siebie w zaledwie urządzony apartament biały na białym tle. To miejsce ma ładny widok na Tamizę, ale nie przypomina niczego tak bardzo jak nowe skrzydło szpitala. Odrzucone Helena, w międzyczasie, popijając szkocką, sherry, i wszystkiego, co jest przydatne, jak idzie o Londynie, spada pod wpływem wróżbita, który informuje ją, że otrzymuje ogromne fale pozytywnej energii. Nie tylko to: Helena wkrótce spotkać kogoś puchnąć. Alfie i daffy Heleny, aż nazbyt ludzkie próby terapii i odnowy stworzenia ram głupie zachowanie i cudzołóstwo, które w następujący sposób: ich nieszczęśliwie zamężnej córki, Sally (Naomi Watts), delikatnie flirtuje z nią ożenił szefa, jowialny właściciel art-gallery o nazwie Greg (Antonio Banderas), podczas gdy jej mąż gburowaty, Roy (Josh Brolin), kiedyś obiecujący pisarz, cierpi z powodu odrzucenia jego nowej powieści i zaczyna romans z młodą kobietą (Freida Pinto) widzi w oknie po drugiej stronie ulicy . W tym filmie, nikt nie jest zadowolony z tego co on lub ona, próbuje wszystkich, aby uzyskać więcej i, z jednym wyjątkiem ironiczny, kończy się mniej. W przeszłości, Allen filmów, które echo Czechowa i Bergman, i to jest przepustka na Balzac: świat jest rządzony przez egocentryzm i podłość, i wiele tego, co robimy podejścia brudny komedii.

Obraz porusza się szybko i pewnie, z ludźmi, twierdząc, uwodzenia, skarżąc się, oddzielania, zgrupowanie. Czasami zdaje się, że oglądanie wielu kończyn jeden organizm, wszystkie z nich w ciągłym ruchu. Allen nie zgromadził tak wiele niezadowolonych osób w roku. Wiele pisanie jest dobre, a gra jest super, ale stały spory nosił mnie na czas. Spóźniłem się na fizyczne piękno, blask bursztynu i słodki seksapil-of "Vicky Cristina Barcelona". W tym filmie, jak w "Match Point" i "Cassandra's Dream", cierpkość niektórych Londynie i drażliwość przejmuje. Crabby jako "Tall Dark Stranger" jest jednak to doskonale zainscenizowane i edycji, z kilku sekwencji, które zapierają dech w piersiach, szczególnie długi strzał, w którym Naomi Watts, Josh Brolin, a Gemma Jones łza się w siebie, przechodząc i obecnie pokój dzienny, ich głosy przeplatają się jak zwroty miesza utworu. Shot trwały intensywności i składu zawiłości najlepszych prac Roberta Altmana.

Ludzie schodzą dużo gorsze niż kobiet. Aby grać w prostacki Roy, który staje się coraz bardziej tępy i kłamstwa jak film trwa, sportowych Brolin, co jest prawdopodobnie najgorsza fryzura od pageboy Javier Bardem w "No Country for Old Men". Brolin, z jego wielkogabarytowych, twarz prostokątna, a włosy jak wiszące nad czołem i stojących prosto w górę (musisz to zobaczyć, żeby w to uwierzyć), wygląda jak niezdarny chłopak zarosły. On daje odważny wydajność, podobnie jak Anthony Hopkins, który grał trudnych ludzi i potwory, ale nigdy nie kobieta-oślepiony sap jak Alfie. Hopkins oczywiste inteligencji sprawia, że ostatnio w Alfie's zrozumieć seksualnego szczęścia żałosny i wzruszające, nawet człowiek ten sprytny, naszym zdaniem, może wchodzić do kobiety jedna trzecia jego wieku. Jak się okazuje, przeraźliwy, odurzony Charmaine nie jest całkowicie cyniczny, ona jest raczej na słodko, a chudy Lucy Punch pozwala jej wielki upadek ciała w przerażenie, gdy Charmaine myśli, że pozwolił Alfie w dół. Allen moralne racjonalista nie może pomóc, wskazując, że nie ma żadnego związku pomiędzy cnoty i szczęścia, inteligencji i satysfakcji: Watts Sally, najbardziej inteligentnej i godnej postaci, stale działa w kłopoty, a jej sugestii, alkoholu matka pływaków przez katastrofy jak motyl w trzęsieniu ziemi. Jones, jeden z największych piłkarzy w języku angielskim etapie i wciąż żywe piękno, daje zwariowany Helena miękkich twarzy i rude bezpośredniością, która zaskakuje nas swoją agresję. W kontakcie z spirytyzm obietnicy przyszłego życia, przenosi się przez ten jeden z euforii szalony z tych, na których rejestruje tylko ich własne szczęście. Allen niemal nadmiernego stosowania Jones drżącym blasku. On przynosi jej powrót ponownie i ponownie. On nie może być ponad jego gorzkie zdumienie, że takie osoby jak Helena nie może istnieć tylko w świecie, ale trudno, spowita w idiotyzm, rozwijać.

"Never Let Me Go", adaptacja Kazuo Ishiguro jest uwielbiany 2005 powieść jest, obawiam się, sztywny. Alex Garland, angielski pisarz, który nie scenariusz i Mark Romanek, amerykański reżyser wyraźnie próbują dla analogowego na obchodzony opanowanie Ishiguro w-stylu spokojnie medytacji, w których INTIMATIONS złowrogie powoli, ale pełzanie jak cykuta do wyobraźni czytelnika . Ishiguro, w jego sposób łagodny, daje Ci nerwów. Jak w książce, Kathy (Carey Mulligan) czytelników. Ona jest zawodowym "opiekunowi", a to przenosi nas na chwilę do rejestru, co to oznacza. Ona prowadzi nas do długiej retrospekcji się w jej koedukacyjnej szkoły z internatem w kraju, Hailsham, który wydaje się szorstko wesoły miejsce, choć nieco bardziej ograniczający niż w innych szkołach: dzieci są odizolowane od świata zewnętrznego, wszyscy śpiewają i klaszczą w doskonałej harmonii. Stopniowo staje się jasne, że dzieci, w tym Kathy, są klonami, specjalnie uprawiane jako doskonały angielski młodzieży (blada i piękna), tak aby ich żywotnych organów, po tym, jak w pełni rozwinięty, mogą być zbierane, jednego narządu w czasie, do pomocy osób starszych i chorych.
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia Cz, 07.10.2010 16:50

Recenzja 2:

Poznasz Tall Dark Stranger "zaczyna się od niewidzialnego narratora - Zak Orth, brzmiący trochę jak Woody Allen - parafrazując Szekspira. Pamiętacie cytat z angielskiego w szkole średniej, o tym jak życie jest opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca. Obserwacja jest przypisywana do siebie dramaturg ("Shakespeare powiedział kiedyś"), a nie do Makbeta, którego ponure doświadczenie doprowadziło go do takiego nihilizmu, ale mniejsza z tym. W związku z tym sprowadza się do doskonale zbędne stwierdzenie oczywiste. Ten film, mimo wszystko, jest historia opowiedziana przez Allen, który jest bardzo daleko od idiotą i który stał się amerykański wielki mistrz kina kosmicznego niewielkie.
Nie, że jest dużo wrzasku i wściekłości tutaj, choć istnieje kilka ataki wrzask i krzyk, i potencjalnie tragicznych sytuacjach grał mało i nie pływalności niepożądane. Metafizycznego pesymizmu, który stanowi roczny wiadomość Allen pozdrowienia kart do rasy ludzkiej - tylko w przypadku musieliśmy przypomnieć, że nasze istnienie nie ma sensu - serwowane jest w "Tall Dark Stranger" z ironicznym wzruszeniem ramion i zabawne lawinę zbiegów okoliczności, odwrócenia i pół-niespodzianek. Istnieją wskazówki farsy, krople melodramat, kilka wiszących kończy luźne i ogólny nastrój niechlujstwa, cynizm tolerancyjni.

W tym momencie w jego karierze - 40 funkcji o wiele lat - Allen ma zarówno opanował swoje rzemiosło i wzrosła obojętni na to. Czy on podjąć żadnej przyjemności w podejmowaniu tych filmów? Czy on się spodziewać publiczność do podjęcia?

Trudno powiedzieć, bo zdaje się robić filmy, i wydaje się je oglądać (przynajmniej tych z nas, którzy jeszcze nie), poprzez bardziej z przyzwyczajenia niż z powodu jakiejkolwiek wielkiej inspiracji lub przekonania. Z uwagi na nieistnienie jakiejkolwiek kontroli ładu moralnego w świecie, co jeszcze możemy zrobić? I co jeszcze chcielibyśmy go robić?

"Poznasz Tall Dark Stranger" stwierdza Allen z powrotem w Londynie (ustawienie "Match Point", "Scoop" i "Cassandra's Dream") z kilku hiszpańskich finansowania (miał w "Vicky Cristina Barcelona") i w międzynarodowej obsadzie, który zawiera, głównie w kolejności alfabetycznej, Antonio Banderas, Josh Brolin, Anthony Hopkins, Gemma Jones, Freida Pinto, Lucy Punch i Naomi Watts. Wszystkie one hit ich cech i lufy przez gramatycznie nienaganną Allen (i w tym przypadku najczęściej żart-free) dialog, zamieniając niektóre miasta ładniejszy nieruchomości, złocone przez suave zdjęcia Vilmos Zsigmond's, w tableaus romantycznej rozczarowanie, nędzy krajowych i erotyczne tęsknoty.
Pan Brolin jest Roy, niegdyś lekarza, który po początkowym sukcesie jako pisarz, jest poślizgu w kierunku uszkodzenia. Jego twórcza blokada uniemożliwia jego żona Sally (Pani Watts), którego dokuczliwy jest gorsze. Więc nie tipsy, niezapowiedziane wizyty matki, Helena (Jones), których ceny popiera para w book-obciążone, styl życia cyganerii górnym iw związku z tym uważa prawo odstąpić uwag i rad. Czyni to ze szczególną gorliwością raz zaczyna zwiedzanie psychiczne (Pauline Collins), który jest dystyngowany wersji wodewilu aktów magicznych, które od dawna jednym z troski pana Allena.

Pan Brolin jest Roy, niegdyś lekarza, który po początkowym sukcesie jako pisarz, jest poślizgu w kierunku uszkodzenia. Jego twórcza blokada uniemożliwia jego żona Sally (Pani Watts), którego dokuczliwy jest gorsze. Więc nie tipsy, niezapowiedziane wizyty matki, Helena (Jones), których ceny popiera para w book-obciążone, styl życia cyganerii górnym iw związku z tym uważa prawo odstąpić uwag i rad. Czyni to ze szczególną gorliwością raz zaczyna zwiedzanie psychiczne (Pauline Collins), który jest dystyngowany wersji wodewilu aktów magicznych, które od dawna jednym z troski pana Allena.


Woody Allen "Wiara, Fortune Tellers i Nowym Jorku (15 września 2010) Kolejny był niespokojny charakter pożądania seksualnego - męska odmiana w szczególności - tu zawarte zarówno przez pana Brolin i przez pana Hopkins, który gra w Alfie, Heleny były mąż i ojciec Sally. W panice na swoją śmiertelność zbliża, czy może po prostu zastanawiasz się, co w tym wszystkim chodzi, Alfie rozpoczęła dzikiej młodzieży sekund z dziką druga żona, była prostytutka imieniem Charmaine (Pani Punch), którą ma wykupiony z futra, Zebrane i spektakularny mieszkania.

Pani Punch w złotowłosa koparka złoto jest przedłużony, zabawne dumb blond żart - ona raczej udać się do dyskoteki niż w teatrze! - A ona walczy thanklessly dać znak prawdziwej komedii iskra i odrobinę godności. Pan Hopkins, siwowłosy posiadaczem tego seksualnego trofeum, tylko wydaje się zmęczony, mamrocząc jego wierszy i patrząc w kremowym boli swetry z kaszmiru i niezręcznej sytuacji sypialni. Oczywiście, że posiada zdolność do obrotu w postaci, z rezerwa do pożądania w szale zazdrości, ale może tym razem po prostu nie chce.

Od Allen jest notorycznie nondirective dyrektor aktorów, występy w jego filmach wydają się być na całej mapie i "Will You Meet Tall Dark Stranger" jest bardziej zróżnicowane i, niż większość. Pan Brolin, zły i spocony, ze złą fryzurą i szafa skradzione doktorant w szafie kiedyś w latach 1970, wydaje się działać zbyt usilnie i nieprzyjemności Roya sprawia, że trudno uwierzyć, że Dia, charakter Pani Pinto - dość sąsiada, którego okno, że zagląda do kiedy ona jest rozbieranie się - spadnie na niego.

Biorąc pod uwagę sposób Pan skrypty Allen ich flirt, trudno byłoby uwierzyć, nawet gdyby był tak czarujący i przyjemnie jak Pan Banderas, który gra Sally bogatej i sexy szefa. Roy nonszalancko wyznaje podglądania i Dia, zamiast inwestować w ciężkich zasłon lub nakaz, uśmiecha się słodko i kończy się na wprowadzenie Roy do jej rodziców.

Ale potem znowu, cały komunikat "You Will Meet Tall Dark Stranger" jest to, że wierząc w jakiś nonsens jest naturalnym sposobem radzenia sobie z pustką, wycie, które nas otacza. (Tak było również moralne poprzedni film Pan Allena "Whatever Works", który nie.) Bardziej śmieszne przejawy wiary - zwłaszcza spirytyzmu Helena, która prowadzi go do romansu z właścicielem księgarni okultystycznej - są bardziej Uroczy i bardziej przekonujący niż dobre poszukiwań miłości i sukcesu, które napędzają większość ludzi w ciasnych filmu. W większości przypadków, każdy walczy na wskroś w najlepszym mieszany sukces. Publiczność wliczony w cenę.

"Poznasz Tall Dark Stranger" jest Rated R (W 17 wymaga towarzyszących rodziców lub dorosłych). Ma sytuacjach seksualnych i niegrzeczne słowa.

Otwiera się w środę na Manhattanie.

Scenariusz i reżyseria: Woody Allen, reżyser obrazu, Vilmos Zsigmond, edytowane przez Alisa Lepselter, scenograf, Jim Clay, kostiumy Beatrix Aruna Pasztor, Letty Aronson wyprodukowany przez, Stephen Tenenbaum i Jaume Roures, wydane przez Sony Pictures Classics. Czas trwania: 1 godzina 38 minut.

Z: Antonio Banderas (Greg), Josh Brolin (Roy), Anthony Hopkins (Alfie), Gemma Jones (Helena), Freida Pinto (Dia), Lucy Punch (Charmaine), Naomi Watts (Sally), Collins Pauline (Cristal) i Zak Orth (narrator).
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 07.10.2010 17:05

"jest poślizgu w kierunku uszkodzenia"

"Pan Brolin, zły i spocony, ze złą fryzurą (...) wydaje się działać zbyt usilnie i nieprzyjemności Roya sprawia, że trudno uwierzyć, że Dia, charakter Pani Pinto(...) spadnie na niego."

"Publiczność wliczony w cenę."

...hihi, dobre!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita Cz, 07.10.2010 17:27

Marysiu !
Sprawilas, ze sie usmiechnelam... DZIEKI!


„Pani Punch w złotowłosa koparka złoto jest przedłużony, zabawne dumb blond żart - ona raczej udać się do dyskoteki niż w teatrze! - A ona walczy thanklessly dać znak prawdziwej komedii iskra i odrobinę godności. Pan Hopkins, siwowłosy posiadaczem tego seksualnego trofeum, tylko wydaje się zmęczony, mamrocząc jego wierszy i patrząc w kremowym boli swetry z kaszmiru i niezręcznej sytuacji sypialni. Oczywiście, że posiada zdolność do obrotu w postaci, z rezerwa do pożądania w szale zazdrości, ale może tym razem po prostu nie chce.”


To moze byc potwierdzenie, ze :


"Poznasz Tall Dark Stranger" jest Rated R (W 17 wymaga towarzyszących rodziców lub dorosłych). Ma sytuacjach seksualnych i niegrzeczne słowa."


czyli po naszemu: DOZWOLONE OD LAT SIEDEMNASTU ! (w org. under 17)
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Cz, 07.10.2010 18:49

po takich recenzjach tylko film oglądać.... choć może taka recenzja wystarczy już za film?

Emciu ja z Myszką świętowałam bez wychodzenia z domu o świcie i tu widzę zdecydowaną przewagę kociego rodu (psa miałam tak więc wiem o czym mówię)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita Cz, 07.10.2010 19:13

Teremi, a Twoja Myszka ma skonczone 17 lat ?

Teremi, a Twoja Myszka ma skonczone 17 lat ?

Emciu, czy Twoj Kotek to chlopiec czy dziewczynka ?
Pytam, bo jest podobny do mojej Mimi, ale ona woli kocurki ...

Obrazek
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Cz, 07.10.2010 19:35

Ita czy podwójne pytanie oznacza sumę? czyli 34 lata - Myszka to już staruszka ma około 14 lat, choc dam o wiek nie powinno się pytać
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita Cz, 07.10.2010 19:55

Teremi, dziekuje za odpowiedz (podwojna) ...

34 lata to piekny wiek !

ChcialabyM miec tyle ...
Ostatnio edytowano Cz, 07.10.2010 22:00 przez Ita, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita Cz, 07.10.2010 20:04

A pytanie bylo podwojne, bo mi sie "wkleilo" najpierw bez zdjecia ...
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Cz, 07.10.2010 21:40

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia Pt, 08.10.2010 09:23

Fajne te sowy wyzej. A mi ię sniło, że chodziła za mną po lesie wielka sowa, a za nią biegała mała sówka. Dziwne rzeczy potrafia się przysnic. I ten obrazek jest własnie jak z mojego snu... :-)
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez echo. Pt, 08.10.2010 22:11

No to Sowa, uważaj!!! Marysia ma prorocze sny... :D Weź to sowie poważnie do serca, bo małej sówki jeszcze tylko Ci potrzeba :D
Obrazek
Avatar użytkownika
echo.
 
Posty: 1452
Dołączył(a): Pn, 03.07.2006 23:29

Re: HYDE PARK

Postprzez Magnolia So, 09.10.2010 12:29

sówki choinówki :D
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 09.10.2010 22:36

I tu się mylicie, bo ja już mam całom kolekcję sów, które dostałam od Druhen, i małe też mam :)

A tak przy okazji, to chciałam TU również zwrócić się do takiej jednej Druhny, po której bym się wogle, ale to WOGLE tego nie spodziewała, a od której to już po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni dostałam gołebia, w którym nic nie było, tylko dziwny link. Myślę sowie - nadawca zaufany, to kliknę, a tam wyskakuje mi reklama...no, takich niebieskich tabletek o oryginalnym kształcie. Czy mogę się zapytać aocochodzi? Mam brać? Fakt, jestem może od jakiegoś czasu trochę niesowia, ale bez przesady, dobra?

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Magnolia So, 09.10.2010 22:41

a może wystarczy gołębia gołębiem?
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia N, 10.10.2010 07:00

Teremi, do mnie też docieraja takie spamy, ktorych nadawcą jest ktoś z USA, kto do mnie pisał wcześniej.. Nie otwieraj takich linków, bo możesz sobie wirusa zafundować.
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 10.10.2010 11:06

też docierają ale nie otwieram
Marysiu pozdrawiam i dzięki za ostrzeżenie - u mnie pojawia się dodatek "spam" i mimo znajomego adresu kasuję
jest jeszcze drobna różnica - w tym spamie jest duże M a w prawidłowym adresie małe (też m) ot takie "małe mieszkanko na Mariensztacie"
Sowa gratuluje kolekcji, zwłaszcza tej świecącej

a wszystkich mroźnie pozdrawiam (dziś rano - -0,5) - zima nadchodzi
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Eve N, 10.10.2010 11:42

ekhm...ekhm.. czy moge i ja dolaczyc cos do sowiej kolekcji?

Obrazek
'Nordic art is dangerous,it compresses all its power inside'
Avatar użytkownika
Eve
 
Posty: 1273
Dołączył(a): Wt, 21.06.2005 09:56
Lokalizacja: z daleka

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia N, 10.10.2010 12:34

:D To było do Grejsowy, Teremi, ja chyba miałam jeszcze zaspane oczy.......
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 10.10.2010 13:19

ale mnie ten "proble :lol: m" tez dotyczy, tak więc nie zaspane... ale intuicja
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne