Zaproszenie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Zaproszenie

Postprzez Antrakt Pn, 09.11.2009 15:04

Witam serdecznie. Obserwując Pani tworczośc, podziwiając przedsiębiorczośc i niezwykła otwartośc na wszystko co nowe, ambitne, twórcze, ośmielam się skierować do Pani i zaproszenie na program muzyczny Tomasza Jachimka. Dlaczego? bo wydaje mi się, ze w tym codziennym zalewie bylejakosci warto dopingowac tych, ktorzy jeszcze tworza rzeczy zabawne i na odpowiednim poziomie, którzy nie próbują sięgać do prostackich skojarzeń i biesiadnych historii, tych ktorzy w niezwykłej trosce o język polski piszą teksty siegając do dobrych wzorców dawnych Mistrzów polskiej sceny kabaretowej... Osmielamy się zaprosić Panią również dlatego, ze wyczuwam instyktownie, ze w swojej twporczości kieruje sie Pani podobnymi ideami jak Tomasz Jachimek.
Sam autor i wykonawca recitalu, Tomasz Jachimek pisze o swoim programie tak:
"Tak, tak, zdaję sobie sprawę, że piosenka kabaretowa jest dziś mocno w odwrocie. Zdaję sobie sprawę, że piosenka z ciut bardziej skomplikowanym literacko refrenem niż „Jesteś szalona” albo „Bara bara bara riki tiki tak – jeśli masz ochotę daj mi jakiś znak” nie spodoba się masowemu odbiorcy, nie zagra go komercyjna rozgłośnia radiowa i nie masz szans na pojawienie się w opolskich debiutach. Zdaję sobie sprawę, że numer kabaretowy, w którym nie ma ostrej aluzji erotycznej i w którym nie występuje postać intelektualnego debila nie ma szans na uznanie w oczach internautów. Choćby z powyższych względów pragnę Cię, Drogi Widzu, zaprosić na swój recital pod tytułem „Quriozum”. Ze swojej strony obiecuję, że nie będę Cię zmuszał do odśpiewywania idiotycznych refrenów, robienia meksykańskiej fali, stadnego wykrzykiwania „Uauuuu!!!!” i udawania, że się genialnie bawisz. Chciałbym Cię, Drogi Widzu, zaprosić po to, abyśmy sobie spokojnie o kilku istotnych sprawach pogadali. Trochę na śmieszno, trochę na mniej śmieszno, trochę na ostro, trochę na łagodnie. Ale nie na głupio. Chciałbym Cię, Drogi Widzu, zaprosić na swój recital, bo wierzę, że jeszcze istniejesz:)
Pisze o tym na forum, bo nie mam możliwosci dotrzeć z tym zaproszeniem w inny sposób.
Premiera odbedzie się 16 listopada 2009, w Piwnicy Pod Harendą, o godz. 20:00
zapraszamy serdecznie!
Antrakt
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 09.11.2009 14:29

Re: Zaproszenie

Postprzez Krystyna Janda Śr, 11.11.2009 17:12

Bardzo dziękuję za zaproszenie. Niestety 16 listopada już dawno zostałam zaproszona na inne przedstawienie w Warszawie. Pozdrawiam .
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja