"Męskie-żeńskie"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

"Męskie-żeńskie"

Postprzez Nadia_ Pn, 06.07.2009 06:35

Moja Ulubiona Pani Krysiu,

Z ogromną przyjemnością obejrzałam nagrywany wcześniej serial "Męskie-żeńskie". Widać w nim Pani rękę, Pani wrażliwość, Pani niekonwencjonalne poczucie humoru. Dawno się tak nie uśmiałam, dawno nie płakałam ze śmiechu podczas oglądania czegokolwiek! Z takim głębokim przekonaniem wypowiada Pani kwestię: - Oni są wszyscy walnięci...- Jacy oni? - Ci artyści!. "Męskie-żeńskie" cenię za brak pretensjonalności i patosu w języku postaci, za odzwierciedlenie charakteru bohaterów w ich wypowiedziach, za bezpośredniość przekazu: Wie pani co, pani jest tak pieprznięta, że aż panią lubię - genialne!

Stworzyła Pani serial, który urzeka swoją prawdziwością, oglądając go czułam się tak, jakby wszystkie opowiadane w nim historie rozgrywały się gdzieś obok mnie. "Męskie-żeńskie" w swojej formie są lekkie, w treści poruszają jednak tematy fundamentalne, Pani serial uczy szacunku dla drugiego człowieka, tolerancji, życzliwości, troski o wszystkie stworzenia - także o zwierzęta. Nie jestem ekspertem, ale jako widz muszę stwierdzić, że "Męskie-żeńskie" są dobrze "zrobione". Polskie seriale mają to do siebie, że jeśli bohater się potknie, to przez dziesięć kolejnych odcinków się podnosi. U Pani tego nie ma, każdy ocinek od początku do końca ogląda się z zaciekawieniem.

Bardzo polubiłam Lilkę, to osoba, z którą chętnie bym się zaprzyjaźniła: otwarta, przezabawna, z dystansem do siebie i świata. A moja sympatia do tej postaci wynika przede wszystkim z Pani fenomenalnego aktorstwa. Po raz kolejny chylę czoła!

Dziękuję, dziękuję, dziękuję!
Nadia
Nadia_
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt, 10.08.2007 10:42
Lokalizacja: Kraków/Bydgoszcz

Re: "Męskie-żeńskie"

Postprzez Krystyna Janda Pn, 06.07.2009 07:00

Bardzo dziękuje. Telewizji się nie podobał, nie pozwolili nakręcić następnych odcinków, było w projekcie 12. No cóż, trudno.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja