POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner Pn, 24.12.2012 09:41

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Spokojnych Świat zycze :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez ciotka Wt, 25.12.2012 12:15

Pozdrawiam Wszystkich.....kolejne święta....
ciotka
 
Posty: 1175
Dołączył(a): Cz, 22.03.2007 22:45

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez amc Śr, 02.01.2013 00:38

Obrazek
jakby zima...
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez miga8 Pt, 04.01.2013 14:38

Witajcie.w nowy rok odeszła kolejna znajoma mi osoba....jeszcze pięć miesięcy temu z nią rozmawiałam...walczyła , z tym cholerstwem dwa lata..ciągle chemia,leki, naświetlania...dziś pogrzeb :cry: była pełna wiary,że wyzdrowieje..a wczoraj dowiedziałam się , o jej śmierci,..na szczęście byli przy niej najbliżsi, nie umierała więc , w samotności...
miga8
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt, 11.03.2008 17:11
Lokalizacja: dolny

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner Pt, 04.01.2013 17:37

Miga , przykro mi ! :(
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez soulinka Wt, 08.01.2013 05:42

Agnieszko,
Wysyłam pocztówkę do nieba...
Nigdy Ciebie nie poznałam, nie zdążyłam, byłaś tak blisko. Stałaś mi się bliska po tym, co tu odkrywałam i co bardzo długo powodowało, że na biurku brakowało chusteczek. Nie dlatego, że to smutna historia, tylko dlatego, że piękna, bo NADZIEI w niej tak wiele, walki, Twojej dobrej energii, wiary, serca, optymizmu...

Wracam tu zawsze, kiedy mnie boli świat. Kiedy nie rozumiem, nie potrafię, nie mam siły, nie ma sensu, brakuje słów, wracam nocami, czytam co pisałaś. ZAWSZE - choć to już 5 lat - dajesz mi nadzieję. Uśmiecham się, gdy zamykam ten Twój skrawek forum - Twoje ciepło, Twoja wola życia, pokonania paskudy, łapania życia garściami, w takim totalnie pozytywnym sensie, z serdecznością, otwartym sercem, bez cienia choćby tak popularnego i coraz popularniejszego wyścigu, że czegoś trzeba więcej, gdzieś trzeba szybciej, coś bardziej, lepiej niż... - wciąż to wszystko tu JEST!

Ciągle mam przed oczami Twoje zdjęcie - moje ulubione, przy kramiku Waszym - z otwartymi rękami - taka byłaś dla świata - otwarte dłonie i serce...

Pokazałaś jak wielka jest moc słowa napisanego - dzięki niemu wciąż jesteś z nami! Odważyłaś się i napisałaś o swojej chorobie, zapraszając nas do swojego świata, który się skomplikował i który - z czasem - choroba zdobywała z coraz większą mocą. Ale słowa zostały. A pośród nich TY. Kiedy czytam Twoje słowa - czuję ciepło w sercu.

I jedno już wiem. "Sama nie wiem, za kim tęsknię tak" - jest w piosence, o tym, że czasami kogoś nie zdążymy poznać osobiście, a zbierając historię ze wspomnień - okruszek do okruszka - staje się ona dla nas ważna. Sens tych zacytowanych słów się wypełnia, bo nie poznałyśmy się, nie wyszło, nie stało się, a tęsknię za Tobą. Już się nie napijemy kawy w Sopocie. Choć znam opowieści, "tylko", brakuje mi Ciebie.

Brakuje światu takich jak Ty. Odważnych, otwartych, świadomych, serdecznych, ciepłych. Zachowałam obraz, który pozwala mi napisać, że miałaś artystyczną duszę. I wielkie serce. I właśnie TY musiałaś się tak szybko zmierzyć z tym, że życie bywa bardzo trudne, że czasem boli, tak fizycznie, tak po prostu. Znosiłaś to wszystko z uśmiechem. Podziwiam!

Dawałaś - właśnie - uśmiech. Dałaś go też mnie. Odnajduję go tutaj. Pomiędzy niezwykłymi relacjami z tymi, którzy przy Tobie trwali, wspierali, do ostatnich chwil. Wciąż tu SĄ... Zawsze będą Ciebie wspominać. I ja też opowiadam, że była w Szczecinie taka Ness, taka Istota, która wiele mi podarowała.

Także... Przyjaciółkę. Dla mnie jesteście, byłyście jak siostry i tak o tym myślę. Ilekroć moje myśli podążają do Szczecina, wraz z nimi jest o Tobie myśl. Miałaś cudowną przyjaciółkę. Mam nadzieję, że zawsze będę potrafiła Ją docenić, Jej opowiedzieć, jaka jest dla mnie ważna nawet wtedy, kiedy przez kilka chwil milczę. Ale jestem. I Ona jest. Gdy smutek się wdziera i nie pyta: "czy można?" (on nigdy nie pyta, prawda?) i wtedy, gdy z radości fruwam przysłowiowe 3 cm ponad ziemią. Jest! I Ty jesteś w naszych myślach. Kiedy się z Nią spotykam - nie opuszcza mnie uczucie, że jesteś blisko, że zaraz wejdziesz i powiesz: "Chwilkę się spóźniłam, ale już jestem". Bardzo lubię tę myśl.

I choć tak nie może być - jesteś z nami. Tego nie zmienia czas...

Dziękuję, że podjęłaś decyzję, by Twoja historia nie była tylko dla Was, dla Ciebie i Rodziny, ale także dla nas. Spotkała nas w różnych momentach, mnie na zakręcie. Pokazałaś i obecność tych wszystkich ludzi tutaj z Tobą pokazała, że można wspólnie napisać piękną i ważną opowieść. Trzeba jednak się odważyć napisać pierwsze zdanie...

Wiele zmieniłaś w moim życiu. Inaczej liczę czas. Nie zwlekam, by komuś powiedzieć: "Dziękuję, że Cię spotkałam na swojej drodze". Kiedyś się bardziej "czaiłam", dziś - mówię, albo wysyłam taką wiadomość "w świat".

Zdaję sobie sprawę, że właśnie wypisuję pocztówkę do nieba.
Mam nadzieję, że dotrze...
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner Wt, 08.01.2013 11:33

Soulinko, dotrze na pewno. Bardzo mnie wruszylas ta pocztowka do nieba . To juz 5 lat .......alez ten czas leci . Ale co ja sie dziwie przeciez moja wnuczka 14 stycznia skonczy 5 lat. Ile to sie przez ten czas wydarzylo ..dobrego i zlego...a ja nie moge tego watku opuscic .Nie moge .....
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :D Agnieszko , usmiechnij sie do nas i dodaj otuchy w tym trudnym czasie :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez ciotka Śr, 09.01.2013 10:20

taaaa....

ten czas...ta noc i ten dzień przewala się w głowie...
tyle się zmieniło.....czy byłoby tak jakby była ze mną?.....
Soulinko to działa w dwie strony....Gdynia stała się bliższa....I Bielawa ...i Wrocław i Kutno...i Olsztyn....i Warszawa...i jeszcze parę miejsc....
Zapale świeczkę od tych wszystkich bliskich mi osób....
Wiem że jesteś z nami ....nieustanie choć tak daleko...
ciotka
 
Posty: 1175
Dołączył(a): Cz, 22.03.2007 22:45

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez soulinka Cz, 10.01.2013 00:37

ciotka napisał(a):taaaa....

ten czas...ta noc i ten dzień przewala się w głowie...
tyle się zmieniło.....czy byłoby tak jakby była ze mną?.....
Soulinko to działa w dwie strony....Gdynia stała się bliższa....I Bielawa ...i Wrocław i Kutno...i Olsztyn....i Warszawa...i jeszcze parę miejsc....
Zapale świeczkę od tych wszystkich bliskich mi osób....
Wiem że jesteś z nami ....nieustanie choć tak daleko...


Kochana - już to wiesz, ale napiszę to i tutaj... Bo to jest WAŻNE miejsce, także dla mnie...
Tutaj jest też początek...
Ale chciałam coś innego napisać.
Agnieszka ciągle jest, udało Jej się zostać z nami, zostać w naszych sercach, w sercach wielu ludzi - nie każdemu się to udaje.
Ty zaś, Kochana, jesteś, a właściwie JESTEŚ. Zawsze. Jesteś taką przyjaciółką, która trwa... nawet ponad czas... I to jest piękne.

Dziękuję za światełko dla Ness. Najpierw pocztówka, teraz światełko do nieba...
Ness się pewnie uśmiecha...
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Ita. Wt, 22.01.2013 12:41

Kiedy zima trzyma, to przywoluje sobie takie obrazy…

Obrazek
Jozef Chelmonski

Obrazek
Jan Stanislawski


i ten Ag-NESS-kowy wiersz:


***
- Bratu

JESZCZE


jeszcze ta droga
w prawo
tam nas jeszcze nie było
przydrożne trawy nie poznały
naszych głosów

jeszcze możemy mieć nadzieję
że zza zakrętu wyłoni się
dom
z płotem
ławką
słonecznikami pod oknem…



Trzeba mieć nadzieje, ze jeszcze
Ona ja miala !
Avatar użytkownika
Ita.
 
Posty: 839
Dołączył(a): Śr, 05.07.2006 10:49
Lokalizacja: Poznan

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez soulinka N, 27.01.2013 03:08

piękny wiersz...
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez rozella So, 02.02.2013 21:34

To już 5 lat ..... a ja przeoczyłam datę 8.01... :( ale to nie oznacza, że nie pamiętam o Agnieszce. Najlepszym dowodem jest to, że ten wątek ciągle żyje. Choć nie tętni on życiem, ale nie umiera.
Pozdrawiam ciepło wszystkie zaglądające tutaj Osoby :)
rozella
 
Posty: 382
Dołączył(a): Pn, 04.06.2007 09:13
Lokalizacja: Poznań

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez soulinka Pn, 04.02.2013 16:36

A ja nie zajrzałam tu w imieniny Agnieszki, ale Jej historia jest ze mną cały czas - na zawsze...
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Ita. Pt, 15.02.2013 12:28

Tak mi sie dzisiaj smutno zrobilo, ze temat Ness spada
a przeciez, niestety

ROSNIE LICZBA ZACHOROWAN NA RAKA


Badajmy się, bo wczesne wykrycie choroby, zwieksza szanse na wyleczenie !
Avatar użytkownika
Ita.
 
Posty: 839
Dołączył(a): Śr, 05.07.2006 10:49
Lokalizacja: Poznan

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner Wt, 19.02.2013 11:59

Witam serdecznie , Zycie znowu dalo mi niezlego kopa ...i co ? znowu trzeba sie podnosic i isc dalej ....ktory to juz raz ...kiedys juz sie nie podniose . A pro po raka ....po rozmowie z moim szwagrem ,ktory usunal plesn z dzemu i reszte zjadl- no chlopie to Ty nie wiesz ,ze trzeba caly sloik wyrzucic ?
A co mnie jescze gorszego moze spotkac[choruje na raka] Ot i po rozmowie
\pozdrawiam wszystkich sedecznie
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez soulinka Śr, 20.02.2013 16:58

Reniu, na pewno Twoja obecność jest dla szwagra ogromnym wsparciem. Trzymaj się dzielnie! Przytulam.
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Skandynawska So, 23.02.2013 00:14

W maju będę w Szczecinie, czy Ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak trafić w odwiedziny do Agnieszki? Chciałabym światełko zapalić. Dzięki i pozdrawiam tych co chcieliby być pozdrowieni ;)
Avatar użytkownika
Skandynawska
 
Posty: 360
Dołączył(a): Wt, 25.07.2006 06:55

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner So, 23.02.2013 11:27

Prosze bardzo
http://cmentarze.szczecin.pl/cmentarze/ ... datazgonu=
Pozdrawiam Cie serdecznie
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez teremi Wt, 05.03.2013 20:23

a tu nie ma oznak wiosny? w Szczecinie zima? :lol:
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner Śr, 06.03.2013 12:19

Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne



cron