POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner Cz, 17.06.2010 17:59

....na szczescie Marysiu ,ze tak nie jest ......
Nie ma reguly ale wierzyc trzeba nieustannie !Pozdrawiam wszystkich
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez amc Cz, 17.06.2010 20:02

Marysia napisał(a):Wiele osób, patrząc tylko na średnia statystyczna dotycząca danej choroby, powinno juz dawno nie zyć! A na szczęście tak nie jest...


statystycznie to zachoruje co 4 polak
co 5 umrze z tej przyczyny
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez jolka Cz, 17.06.2010 21:40

Chorującym potrzebna jest nadzieja , a nie złe statystyki.
jolka
 
Posty: 48
Dołączył(a): N, 06.01.2008 21:54

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Waldemar Wt, 22.06.2010 18:58

.
Ostatnio edytowano Pn, 14.04.2014 02:03 przez Waldemar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waldemar
 
Posty: 7037
Dołączył(a): So, 11.04.2009 22:51

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez soulinka Wt, 22.06.2010 23:42

To miejsce znowu stawia mnie do pionu...
Zapewne wielu z nas w smutnych i tr udnych chwilach - z różnych powodów - wraca tutaj, bo siła jaką miała Ness, i Jej postawa wobec przeciwności losu - są przykładem i znakiem, żeby się niczemu nie poddawać. Zwątpieniu, rezygnacji też. Nigdy.
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez jolka Śr, 23.06.2010 21:56

Dobił mnie post AMC ,az nie chce mi sie pisać. Kiedy ma sie kogoś kto walczy to trzeba go podtrzymywać na duchu, Bo rzeczywiatość , realia , kolejka do chemii, stosunek lekarzy, chłodny , znieczulica nie pomagają.
Ludzie szukaja pociechy wsród chorych , wyleczonych , podleczonych. i trafiaja tutaj,
I czerpią siłe z pozytywnych postów.
Podałabym inne stystyki na temat, mądrych i głupich, taktownych i nietaktownych, ale im nie grozi śmierć.
Moga pleśc swoje wiesci bezkarnie.
Trzymajcie sie wszyscy chorujący , bo w kazdej regule sa wyjatki
jolka
 
Posty: 48
Dołączył(a): N, 06.01.2008 21:54

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner Cz, 24.06.2010 08:42

jolka zgadzam sie zToba w 100 %. Pozdrawiam wszystkich !
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Marysia Cz, 24.06.2010 09:45

Jolka, jasne, że są. Ale tak szczerze mówiąc wiele ludzi po prostu nie chce słuchac swojego organizmu. W Polsce niestety nie stawia się na profilaktykę. Choc tu są największe oszczędności dla kas chorych. Wiele smierci mozna było uniknąć, gdyby wczesniej....
Jednym z najczęściej wystepujacych nowotworów w naszym kraju jest rak jelita grubego. Powiedzcie, czy kiedykolwiek lekarz wysłał kogos na kolonoskopię, gdy miał np. anemię? A to jeden z symptomów tego raka. Albo wzdęcia. Lekarz przepisuje Espumisan i...do domu.
Wiele razy juz tu pisałam o książkach prof. Szczeklika. Katharsis i Kore. Warto przczytać. Inaczej wówczas spojrzy się na chorobe, chorego, czy lekarza.....
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez jolka Pt, 25.06.2010 20:59

Marysiu , masz racje , profiliktyka to rzecz swieta, ale nie spowoduje , ze sie raka nie ma , ale wręcz przeciwnnie więcej ludzi dowie się ,wprawdzie wcześniej, że sie ma.
A jak sie ma to trzeba go leczyć, czyli przejśc tę przykra procedurę, niezaleznie od tego jakie światełko czeka w tunelu.
Lekarze straszą,Personel straszy,
I ty grozisz paluszkiem,Trzeba było, bo jakby wcześniej to po problemie.
To świeta prawda, ale jak , ktos jest chory to takie dyrdymały niczemu nie służą.
I na płockiej w szpitalu , gdzie mój znajomy lekarz leczy, pacjeci na dwie sale mają w sumie jedno zdrowe płuco
i każdy paczkę papierosów pod poduszką.I nie jest mądry polak po szkodzie.

Ten wątek mimo smutnego zakończenia, skupił ludzi ciepłych wrażliwych , przyjaciół.
I kiedy zna sie kogoś kto choruje, to szuka się słów pocieszenia, ciepła , refleksji.
Inna sprawa jest badanie, dbanie o zdrowię, Inna pocieszanie ludzi juz chorych.
Jest to jedyny watek, który przeglądam na forum Pani Krystny.
I może jest banalny z kwiatkami, słonecznikami, i ale niech taki zostanie.
A statystki zostawmy urzędom
jolka
 
Posty: 48
Dołączył(a): N, 06.01.2008 21:54

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Barbara Kath Pt, 25.06.2010 21:05

JOLKA, jestes jeszcze tutaj ? Tak na szybko...

WCALE NIE BANALNY, mowie CI to ja
Avatar użytkownika
Barbara Kath
 
Posty: 3888
Dołączył(a): Wt, 15.08.2006 19:11
Lokalizacja: HH

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez ciotka So, 26.06.2010 10:29

Podpisuje sie pod Basią
Banały nie trwają ponad dwa lata....Sciskam wszystkich którzy właśnie tu zaglądaja bo zawsze moga na nas liczyc
ciotka
 
Posty: 1175
Dołączył(a): Cz, 22.03.2007 22:45

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner So, 26.06.2010 11:31

co prawda to prawda.Pozdrawiam wszystkich!
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Waldemar N, 27.06.2010 01:59

.
Ostatnio edytowano Pn, 14.04.2014 02:04 przez Waldemar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waldemar
 
Posty: 7037
Dołączył(a): So, 11.04.2009 22:51

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez placunio Pt, 02.07.2010 09:42

pamiętamy ...
Obrazek
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez soulinka Pt, 02.07.2010 12:44

wkrótce słoneczniki królować będą kolejny raz....
Tutaj są ZAWSZE... Pamięć trwa...
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez anabelle Śr, 07.07.2010 08:40

To najpiękniejszy wątek jaki kiedykolwiek czytałam. Okupiony cierpieniem, prawdziwy. Wyzwalają się tutaj emocje, otwierają się tutaj serca. Życie Ness miało głęboki sens. Nie można pisać sucho o statystykach, bo o tym możemy poczytać, dowiedzieć się wszędzie, a przede wszystkim w szpitalu. Problemem służby zdrowia, lekarzy jest bezduszność, traktowanie ludzi jak kolejny przypadek (uogólniając oczywiście). Pomija się duszę. A to wielki błąd (częstokroć nie zawiniony). Tutaj szanuje się ducha ludzkiego i o niego się dba. I na tym polega siła tego forum, jego moc i pomoc. Dzięki wszystkim piszącym! Nawet tym, którzy są nietaktowni, nie podtrzymują na duchu, bo wtedy jaśniej świecą ci drudzy :wink:
anabelle
 
Posty: 494
Dołączył(a): Śr, 16.04.2008 18:33
Lokalizacja: lodz

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez Rfechner Śr, 07.07.2010 10:14

Pozdrawiam wszystkich gorao .Jak kruche jest nasze zycie przekonalam sie znowu . Juz po wszystkim .Lekarze z ,pielegniarki z wielka odpowiedzialnoscia zajeli sie kolejny raz moim synem .<dekompensacja cukrzycy> / Przezylam horror ,ktory to juz raz !
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez TOYA Śr, 07.07.2010 22:34

Bardzo ciepło Wszystkich pozdrawiam w Wątku , który według mnie jest najważniejszy i najbardziej potrzebny na tym forum.Tak , szczerze mówiąc to właśnie ten wątek spowodował ,że zatrzymałam się tu kiedyś czytając relacje dziewczyny , która stoczyła nie równą walkę z losem , który napisał jej tragiczny scenariusz.To właśnie Ness spowodowała ,że zatrzymałam się tu na dłużej. Ja wiem jak ciężko być obok ukochanej osoby patrząc jak gaśnie i w głowie tylko jedna myśl "-MNIE - NAM się uda , nie może być tak źle , żeby nie mogło być gorzej!!Jak ciężko jest rozstać się z osobą która musi odejść wiedzą tylko Ci , którzy tego doświadczyli i Ci którzy odejść muszą.Tak- ŚWIAT mi się zawalił , kompletna rozsypka ......Wiem , może nie powinnam tu o tym pisać , bo 'Nam się nie udało , ale pomimo tego Wiem ,że warto było walczyć o każdy dzień , o każdą minutę , warto dla miłości i przyjaźni .Słowa te być może brzmią bardzo banalnie , ale to one potem właśnie nabierają zupełnie innego znaczenia, one nadają sens wszystkiemu . Poczułam się sprowokowana delikatnie mówiąc tym co napisała AMC , jej ignorancją i niewiedzą na temat ludzkich uczuć . Nie fajne jest to , że osoba ta jest lekarzem -Boże chroń nas przed takowymi . Warto pomagać , warto walczyć i warto wierzyć w ludzi ,bo wspaniałych ludzi na szczęście jest całe mnóstwo , to oni dają nam wsparcie i siłę !
Wszystkim życzę jak najwięcej TAKICH ludzi na swej drodze ! WSZYSTKIEGO CO NAJ ....
Avatar użytkownika
TOYA
 
Posty: 92
Dołączył(a): Wt, 28.07.2009 00:11

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez mocca25 Pt, 09.07.2010 17:32

TACY LUDZIE są najważniejsi... "my" walczymy od ponad roku...tzn. moi przyjaciele walczą od dwóch lat, ja z nimi jestem krócej, bo poznałam ich juz w trakcie tej ICH choroby, w trakcie tej ich drogi... są dni, kiedy wali się wszystko, kiedy są tylko słowa "zrób coś"... są dni, gdy razem śmiejemy się do łez... ostatnio kolejna osoba z mojego grona walczy z chorobą... najważniejsze, że są te nasze chwile... te nasze światełka, gdy jest źle...ten uśmiech w oczach...mimo to bezustanny :) pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie... BĄDŹCIE!!!
Jednym z największych cudów boskich jest umożliwienie zwykłym ludziom dokonywania niezwykłych rzeczy.
H. Jackson Brown
Avatar użytkownika
mocca25
 
Posty: 440
Dołączył(a): Cz, 11.06.2009 00:56
Lokalizacja: Olsztyn/Lublin

Re: POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez kinga Pt, 09.07.2010 20:40

amc napisał(a):
Marysia napisał(a):Wiele osób, patrząc tylko na średnia statystyczna dotycząca danej choroby, powinno juz dawno nie zyć! A na szczęście tak nie jest...


statystycznie to zachoruje co 4 polak
co 5 umrze z tej przyczyny
Na szczęście statystyczny Polak nie istnieje. A Ness należą się wielkie dzięki za ten wątek. Pozdrawiam wszystkich walczących z chorobą i życzę dużo sił i szczęśliwego zakończenia walki.
kinga
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn, 08.09.2008 12:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne